הסיכוי שבג"ץ יאשר את הרס בתי המחבלים – אפסי

הסיכוי שבג"ץ יאשר את הרס בתי המחבלים – אפסי

עו"ד ורצברגר קובע כי משפחות המחבלים שעותרות לבג"ץ מנצחות את מערכת הביטחון, "הרס בית המחבל אתמול נובע מפאשלה של משפחת המחבל".

ערוץ 7

2014-11-20


צו הריסה על בית המחבל (דובר צה"ל)

עו"ד נפתלי ורצברגר, היועץ המשפטי של אלמגור, ארגון נפגעי הטרור, אומר לערוץ 7 כי דבריו של ראש הממשלה אודות הצורך בהריסת בתי המחבלים שביצעו את הטבח בבית הכנסת אינם עולים בקנה אחד עם המציאות.

"הסמכות היא לא של ראש הממשלה, הוא יכול להמליץ, אבל המפקדים הצבאים מכוח תקנות ההגנה לשעת חרום מהתקופה המנדטורית הם אלה שמוסמכים לחתום על צו הריסה. אבל בשנים האחרונות בג"ץ קשר מאוד את ידי הגורמים הצבאיים וגם המדיניים, לאור זה שבדיונים המשפטיים עולים חלוקי הדעות באשר לאפקטיביות של מהלך ההריסה והאם הוא יוצר באמת הרתעה".

ורצברגר שייצג את משפחת מזרחי מכיר את הסוגייה מקרוב, "בשנה האחרונה הסוגייה חזרה לבית המשפט העליון כאשר המפקד הצבאי ביקש להרוס את בית המשפחה של רוצחו של ברוך מזרחי שנרצח בליל הסדר. המשפחה עתרה לבג"ץ, אני ייצגתי את האלמנה, אך בסופו של דבר ההריסה הייתה חלקית בלבד, בית המשפט קושר את ידיו של הדרג הצבאי. מהניסיון שיש לי, הבג"ץ מונע או מרסן את הדרג הצבאי והדברים הגיעו לידי כך שלא היו הריסות בתים".

לדבריו הרס בית המחבל הדורס נובע ממחדל של המשפחה, "הם כנראה לא מיצו את האפשרות ללכת לבג"ץ אולי מטעמים עקרוניים, גם הרס בתי המחבלים שרצחו את שלושת הנערים קיימת למיטב ידיעתי עתירה בבג"ץ נגד ההריסה. צריך לדעת שבכל מקרה יש אפשרות למשפחת המחבל להגיש ערעור לאלוף בתוך 48 שעות, לדאבוננו משפחות המחבלים מאורגנות מאוד ומיומנות ויש להם צוות משפטי צמוד".

נציין כי כוחות מחיל ההנדסה הרסו אתמול (ד') חלק מביתו של עבד א-רחמן א-שלודי, המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בתחנת הרכבת הקלה בגבעת התחמושת לפני כחודש. בפיגוע נרצחו התינוקת חיה זיסל ברון וקארן ימימה מוסקרה ונפצעו 5 אזרחים נוספים.

מצה"ל נמסר כי הריסת ביתו של המחבל בשכונת סילוואן במזרח ירושלים היא חלק מהלחימה המתמשכת בטרור ובתשתיותיו ונעשתה בהתאם להנחיית הדרג המדיני בשיתוף צוותים של משטרת ישראל ומשמר הגבול.

"לפעול ע"פ תקדים בן לאדן"

ידידיה בן-אור

"לפעול ע"פ תקדים בן לאדן"

בארגון נפגעי הטרור אלמגור קוראים לממשלת ישראל שלא לאפשר למשפחות המחבלים שהשתתפו בטבח בהר נוף לקבור את גופותיהם.

ערוץ 7

2014-11-18


המחבלים (צילום: באדיבות ערוץ 10)

פעילי "אלמגור", ארגון נפגעי טרור, קוראים לממשלת ישראל לא להחזיר את המחבלים שביצעו את הטבח בהר נוף למשפחותיהם לקבורה.

"על ממשלת ישראל לנקוט בצעדים של הרתעה כנגד גל הטרור השוטף את רחובות ירושלים וישראל. בפיגועים האחרונים הוחזרו גופות המחבלים מייד למשפחות ובכך אפשרה הממשלה לעשות לרוצחים הנתעבים תהלוכות פאר והוקרה ומסעי הלוויה שהנציחו אותם כגיבורים. בכך מעודדים מפגעים נוספים לבחור בדרך הטרור", טוענים ב"אלמגור.

"על ממשלת ישראל לקבל את התקדים האמריקאי שבו גופתו של בין לאדן הושלכה בלב ים במקום לא ידוע". ב"אלמגור" דורשים מהממשלה "להוציא מייד הודעה ולהטיל על חיל הים להשליך את גופות המחבלים במקום לא ידוע בים התיכון שם יהיו מאכל לדגים".

"בימים אלה נדרשים אנו לכל צעד הרתעתי כדי להחזיר את השקט והשפיות לרחובות ערי ישראל. ידעו אלה המתכננים פיגועים מה מחכה להם אם יעזו לפגע בישראלים", מוסיפים ב"אלמגור".

בירושלים הובאו למנוחות ארבעת נרצחי הפיגוע הבוקר בבית הכנסת בהר נוף. הרב משה טְבֵרְסְקי, הרב אברהם גולדברג, הרב קלמן לוין והרב אריה קוֹפינסקי. בבתי החולים מאושפזים 7 מפצועי הפיגוע. מצבם של שניים קשה מאד, שניים במצב קשה, שניים בינוני ומצבו של אחד הפצועים קל.

רב הכותל והמקומות הקדושים, שמואל רבינוביץ', אומר כי הפיגוע הוא תוצאה של גל הסתה דתית שמטרתו לפגוע במרקם העדין בירושלים בכלל, ובעיר העתיקה בפרט. רב הכותל קרא למנהיגים המוסלמים לפעול להפסקת ההסתה ושפיכות הדמים.

רגב: נציג ממשלה בכל הלווית חלל כוחות הביטחון

חזקי עזרא

רגב: נציג ממשלה בכל הלווית חלל כוחות הביטחון

לאחר ביקור ניחום אבלים בבית משפחתו של סמ"ר אלמוג שילוני הודיע ח"כ רגב על קידום הצעת החוק שהגישה בנושא.

ערוץ 7

2014-11-13


נציגות ממשלתית. מירי רגב (פלאש 90)

ח"כ מירי רגב (הליכוד) מתכוונת להעלות להכרעת ועדת השרים לחקיקה את הצעת החוק אותה יזמה להתייצבות נציגי ממשלה בהלוויתו של כל חלל כוחות הביטחון וההצלה.

רגב סיפרה הבוקר (חמישי) בדף הפייסבוק שלה, כי "אתמול ביקרתי ביקור תנחומים בביתו של חלל צה"ל, סמ"ר אלמוג שילוני ז"ל, שנרצח בתחילת השבוע בפיגוע הדקירה ליד תחנת הרכבת בתל-אביב".

רגב הוסיפה, "שמעתי בכאב ובצער רב את תלונות המשפחה, על כך שאף נציג רשמי של ממשלת ישראל לא נכח בהלוויתו של בנם יקירם, אלמוג ז"ל".

"כתוצאה מכך החלטתי להעלות, בשבוע הקרוב, לועדת שרים לחקיקה, את הצעת החוק שלי, שתחייב שרים מהממשלה להגיע להלוויות של חללי כוחות הביטחון וההצלה", כתבה רגב.

רגב הדגישה, "אני חושבת שמן הראוי, ששר מהממשלה יהיה נוכח בהלוויה של חלל כוחות הביטחון וההצלה וזאת בעיקר שהחלל נפל בעת מילוי תפקידו ובזמן ששרת את המדינה".

בפיגוע הדקירה בו נרצח שילוני נפצע קל אזרח שהתעמת עם המחבל, ואישה לקתה בחרדה. גם המחבל נפצע קל. מפקד מחוז תל אביב, ניצב בנצי סאו, אמר כי המחבל ניסה לחטוף את נשקו של החייל וכי שני אזרחים נחלצו לעזרתו.

שילוני הותיר אחריו זוג הורים, אח תאום ושני אחים קטנים.

אלמגור: להחמיר תנאי הכליאה של ברגותי

עדו בן-פורת

אלמגור: להחמיר תנאי הכליאה של ברגותי

ארגון "אלמגור" פנה ליועמ"ש ולשר אהרונוביץ' בדרישה להחמיר את תנאי הכליאה של רב המחבלים, לאחר שקרא מהכלא לאינתיפאדה נגד ישראל.

ערוץ 7

2014-11-11


מרואן ברגותי (צילום: פלאש 90)

ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" פנה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ולשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', בדרישה לנקוט צעדים מנהליים ומשפטיים נגד רב המחבלים מרואן ברגותי.

ברגותי (55) הבריח מהכלא אגרת לרגל יום השנה העשירי למותו של עראפת, בה קרא לצאת לאינתיפאדה מזויינת כלפי ישראל. "ההתנגדות החמושה היא מורשתו של יאסר ערפאת", כתב.

לדבריו, "עימות חמוש ומתמשך נאמן למורשת ערפאת, לרעיונותיו ולעקרונות שעל בסיסם מתו כבר אלפי שהידים". רב המחבלים קרא לרשות הפלסטינית להפסיק את שיתוף הפעולה הביטחוני עם ישראל, "שרק מחזק את הכובש".

בארגון "אלמגור" הגיבו לאגרת ואמרו כי לאחר שנידון לשישה מאסרי עולם על מעשי רצח, על ישראל להבהיר כי ברגותי לא חסין בפני עונשים על ידי העמדה לדין והטלת עונשים נוספים להחמרת תנאיו בכלא. "כצעד מיידי יש לבודדו מכל מגע עם ביקורים מבחוץ ומגע עם אסירים נוספים כדי לחסום לו הוצאת מכתבים מסיתים מהכלא".

נזכיר כי בין השאר אחראי ברגותי לפיגוע הקשה בתחנת הדלק בגבעת-זאב, בו נרצחה יואלה חן, בכתב האישום נגדו נאמר כי הפיגוע בוצע על-פי הוראתו הישירה של ברגותי, כנקמה על חיסולו של המחבל ראאד כרמי.

כמו כן, הורשע ברגותי בתכנון הפיגוע במעלה-אדומים, בו נרצח נזיר יווני. ברגותי אף נתן את אישורו לפיגוע במסעדת "סי פוד מרקט", בו נרצחו שלושה ישראלים, וכן לפיצוץ מכונית תופת ליד קניון מלחה, אירוע בו לא היו נפגעים ישראלים.

ריבלין: לאחד כוחות לקראת העומד בפני מדינת ישראל

ריבלין: לאחד כוחות לקראת העומד בפני מדינת ישראל

בלשכת רה"מ נתניהו נמשכת ההתייעצות הביטחונית

רשת ב'

2014-11-10


נשיא המדינה ריבלין

בלשכת ראש הממשלה נמשכת ההתייעצות הביטחונית בעקבות גל הפיגועים והמתיחות במגזר הערבי. בישיבה משתתפים שר הביטחון, השר לביטחון הפנים, הרמטכ"ל, מפכ"ל המשטרה, ראש השב"כ והיועץ המשפטי לממשלה.

נשיא המדינה ריבלין אומר בתגובה לאירועי הטרור הקשים היום כי הימים האלה תובעים מאתנו אחדות ועצמה מול מחוללי הטרור, שהוכיחו היום במו ידיהם המגואלות בדם שדין ירושלים כדין תל אביב, ודין תל אביב כדין גוש עציון.

"אני קורא לכלל נבחרי הציבור, למנהיגים של כולנו, מכל קצות הקשת הפוליטית, לאחד כוחות לקראת העומד בפני מדינת ישראל".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי המחבלים והמסיתים לא יצליחו לסלק אותנו מכל מקום שבו אנו נמצאים, וכי נמשיך להילחם בטרור וננצח אותו. בישיבת סיעת הליכוד הציע נתניהו לכל המפגינים הקוראים קריאות בגנות ישראל או בזכות המדינה הפלסטינית לעבור אל תחומי הרשות הפלסטינית.

השר נפתלי בנט אומר בתגובה לפיגוע בתל אביב כי האירוע מוכיח שתפיסת הבטונדות, כלשונו, פשטה את הרגל. לדבריו, אי אפשר למגן אנשים ברחוב, ויש להושיב את המסיתים, את יורי הזיקוקים ואת המתפרעים בבתי הכלא. הוא הוסיף כי אבו מאזן הפך להיות יורשו של ערפאת. "הוא טרוריסט בחליפה, ויש להתנהג אליו בהתאם".

ראש האופוזיציה הרצוג אומר כי על הממשלה להדביר את הטרור באמצעים בטחוניים, לצד יצירת ערוץ הידברות מדיני.

קודם לכן אמר כי ההידרדרות במצב הביטחון היא באשמת ראש הממשלה ושריו, שלא קראו נכון את המפה וישבו בחוסר מעש נוכח האירועים.

במועצת יש"ע אומרים כי שחרור המחבלים, ההתעלמות מההסתה וההססנות בטיפול בטרור בירושלים הם הדלק המניע את הטרור. ראש המועצה אבי רואה אמר כי יש לעשות מבצע נרחב למיגור הטרור ולחדש את תנופת ההתיישבות בירושלים וביהודה ושומרון.

גם בארגון "אלמגור" קוראים לממשלה לנקוט יד קשה נגד הטרור ואומרים כי היד הסלחנית רק מחמירה את האינתיפאדה.

ההרוגה בפיגוע: תושבת תקוע ששרדה פיגוע דקירה ב-2006

שבתי בנדט; יאיר אלטמן

ההרוגה בפיגוע: תושבת תקוע ששרדה פיגוע דקירה ב-2006

דליה למקוס, בת 25, היא ההרוגה בפיגוע בגוש עציון. בעבר נפצעה באורח קל בפיגוע דקירה, סמוך למקום מותה. למקוס התנדבה בעמותת "יד שרה" והתגוררה ביישוב במשך 15 שנים. "אי אפשר להמשיך בסדר יום רגיל"

וואלה

2014-11-10

דליה למקוס, תושבת ההתנחלות תקוע בת 25, נהרגה היום (שני) בפיגוע הדקירה בצומת אלון שבות &endash; כך הותר לפרסום. כוחות של מגן דוד אדום שהוזעקו לזירה החלו לבצע בה פעולות החייאה. מצבה הוגדר בתחילה אנוש, אולם בתום ניסיונות ההחייאה, נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותה בזירה.

פרט אליה, צעיר בן 26 פונה לבית החולים הדסה עין כרם במצב קל-בינוני כשהוא סובל מפצעי דקירה בבטן ובלסת, ובן 50 פונה לבית החולים לשערי צדק במצב קל אחרי שנדקר בפניו. החשוד בדקירה, מאהר חמדי אל-השלמון, תושב חברון בן 30, נורה בחזהו והוא מאושפז במצב קשה בעין כרם.


למקוס (צילום: באדיבות המשפחה)

מנכ"ל "יד שרה", משה כהן, אמר: "אנחנו מזועזעים והמומים נוכח רצח של אישה טובה. דליה שלנו הייתה בדרכה לפתוח משמרת בסניף 'יד שרה', כשירות לעם ישראל. עצוב שזה קורה למתנדבת בארגון המפעיל סניפים בכל רחבי ישראל. אנו שולחים תנחומים למשפחה ולצוות המסור בסניף שאליו הייתה בדרכה כדי לשרת את הרבים".

אלישבע פרינץ, מנהלת אזורית בארגון סיפרה כי דליה הייתה מרפאה בעיסוק בקריית גת, והתנדבה בסניף תקוע של "יד שרה". לדבריה, "ידענו תמיד כי אם יש צורך במילוי מקום, דליה תגיע". פרינץ סיפרה: "שעה לפני הרצח, התקשר אליה מנהל הסניף וביקש לדעת אם היא מגיעה לפתיחת הסניף ודליה אמרה שהיא כמובן תהיה שם. היא ראתה בהתנדבות שליחות וערך אנושי ממדרגה ראשונה שיש למלא במסירות, וכך אכן עשתה".

"היה בה הרבה רצון לתת ולסייע לאחר", סיפר מנהל הסניף איתיאל גיספאן. הוא הוסיף כי דליה חלמה "להוסיף נדבך נוסף של שירות ולהביא את הציוד הרפואי והשיקומי לאלה הזקוקים לו בהסעה עד לביתם. עכשיו יהפוך הצוות את החלום למעשה לזכרה של המתנדבת שביקשה לתת עוד".


זירת פיגוע הדקירה בצומת אלון שבות, היום

למקוס היא בת למשפחה שעלתה לישראל מדרום אפריקה, והיא התגוררה בתקוע במשך 15 השנים האחרונות. אחותה ושני אחיה מתגוררים גם הם ביישוב. עמותת "יד שרה", בה התנדבה למקוס, הביעה צער על מותה.

בשנת 2006, נפצעה למקוס באורח קל בפיגוע דקירה נוסף סמוך למקום בו אירע הפיגוע היום. אירוע הדקירה היום התרחש סמוך למקום ממנו נחטפו ולאחר מכן נרצחו שלושת הנערים גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואיל יפרח, בחודש יוני האחרון.

"הדיסקט צריך להתחלף, או שהממשלה צריכה להתחלף", אמרו היום בארגון נפגעי הטרור "אלמגור", בעקבות גל הפיגועים האחרון. "אי אפשר להמשיך בסדר יום רגיל כשמחבלים דוקרים ילדות ועוברי אורח. "היד הסלחנית של הממשלה כדי לקנות שקט מדומה רק מחמירה את האינתיפאדה שהחלה עם חטיפת שלושת הנערים והגיעה היום לרצח צעירה באותו מקום בו נחטפו שלשת הנערים".

השר אריאל: "מחבלים צריך לחסל נקודה"

סופיה רון מוריה

השר אריאל: "מחבלים צריך לחסל נקודה"

עקב פיגוע הטרור באלון שבות, במערכת הפוליטית קוראים לממשלה לנקוט ביד קשה נגד הטרור ומפנים אצבע מאשימה לאבו מאזן

NRG

2014-11-10

פיגוע הדקירה השני ביום אחד מעורר גל תגובות גם במערכת הפוליטית. יו"ר האיחוד הלאומי שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, מסר כי "מחבלים צריך לחסל נקודה. אבו מאזן ושאר חברי ממשלת הטרור שלו, מסיתים את הציבור הערבי לרצח יהודים חפים מפשע וכוחות הביטחון עסוקים בלהכיל את הזעם. אני דורש מראש הממשלה לשחרר את ידיהם הכבולות של כוחות הביטחון על מנת שירוצצו את ראש הנחש".

ח"כ דני דנון שהודיע על מועמדותו לראשות הליכוד אמר עקב פיגוע הדקירה באלון שבות שבו נהרגה צעירה: "מי שברח מהכרעת הטרור בעזה מקבל את הטרור היום בכל רחבי ישראל".


אורי אריאל. "לשחרר את ידיהם של כוחות הביטחון" (צילום: מרק ישראל סלם)


אמבולנס בזירת הפיגוע באלון שבות (צילום: דוברות מד"א)

"אזרחי ישראל ממשיכים לשלם מחיר קשה מחוסר ההכרעה ברצועת עזה. עלינו לפעול ביד קשה ולגבות מחיר מאדריכלי הטרור הפועלים יחדיו – אבו מאזן וחמאס, שהציבו להם מטרה אחת – חיסול מדינת ישראל", אמר דנון. "מספיק לדבר, כעת צריך להפעיל תכניות מגירה שאוסרות כניסת פלסטינים לשטחי המדינה, הרחקת שוהים בלתי חוקיים לעזה, עצירת תנאי ה-VIP לאבו מאזן וחברי ממשלתו וכן הפסקת מידית של העברות הכספים לרשות הפלסטינית".

סגנית השר ציפי חוטובלי (הליכוד) הגיבה גם היא לגל הפיגועים ואמרה: "הטרור לא מבחין בין ירושלים לתל אביב. גל הטרור הערבי מתפשט בכל חלקי הארץ ומשדר אובדן בטחון אישי. מי שמפקיר ריבונות בהר הבית מקבל טרור בכל רחבי ישראל".

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) ציין כי "הערבים הרימו ראשם בהסתה פרועה של אבו מאזן והרשות הפלשתינית ובביצוע פיגועי טרור. במלחמה כמו במלחמה, הגיע הזמן להתייחס לטרור כאויב ולא כפרטנר. על הקבינט להתכנס מעת לעת, כדי לקיים הערכות מצב ולקבל החלטות".

"לתת לצה"ל ולמשטרת ישראל, את הכלים, את מדיניות ההפעלה, ואת הוראות הפתיחה באש ובעיקר את הגיבוי לחיילים ולשוטרים, גם במקרי טעות, לנצח את הטרור ולהשיב את הביטחון לישראל, בירושלים, בתל אביב, באלון שבות ובכל מקום בארץ ישראל", אמר יוגב.

דויד פרל, ראש המועצה האזורית גוש עציון, אשר בשטחה התבצע הפיגוע הרצחני אמר: "פיגוע הדקירה בצומת אלון שבות הינו המשך ישיר לאינתיפאדה השלישית שנפתחה על ידי אבו מאזן באמצעות הסתה חמורה ושקרית כנגד מדינת ישראל. אבו מאזן חייב לשלם מחיר כבד צבאי ומדיני על הטרור היוצא מהשטח בשליטת הרשות הפלסטינית ומתרחש בהשראתו ובעידודו. תושבי גוש עציון עומדים היום בחזית אחת יחד עם תושבי ירושלים ותל אביב ומתחייבים להעמיק שורשים, לבנות ולהתפתח ובכך לתת את התשובה הניצחת לטרור השפל".

יוחאי דמרי, ראש מועצת הר חברון, השכנה לגוש עציון, אמר: "היום האחרון מזכיר לכולנו כי המלחמה בארץ הזו הינה מלחמה של מחבלים מול יהודים. כל היהודים. המאבק הוא לא על שטחים, אלא על החיים בארץ הזו. אין לכך כל קשר למציאותנו במקום כזה או אחר בארץ הזו אלא לעצם קיומנו על אדמתנו".

"גם אם נטמון את הראש בחול, לא נוכל להתעלם שהמאבק היום בין יהודים לערבים הינו בשל השנאה ליהודים. היהודי מנתניה שניצול מלינץ בטייבה, החייל שנדקר בתל אביב, ולצערי גם ההרוגה בגוש עציון, הותקפו עי ערבים היות והיו יהודים. ללא שום קשר לעמדתם הפוליטית ולמקום בו בנו את ביתם. אני קורא לממשלה לא להסס, לא להכיל, לא למגן עצמנו לדעת. ולהביס את הטרור!!! עשינו זאת בחומת מגן וזה רק עניין של החלטה!" אמר דמרי.

בארגון נפגעי הטרור "אלמגור" אומרים: "הדיסקט צריך להתחלף או שהממשלה צריכה להתחלף". מאיר אינדור וד"ר אריה בכרך, ראשי "אלמגור" מסרו כי "אי אפשר להמשיך בסדר יום רגיל כשמחבלים דוקרים ילדות ועוברי אורח. הממשלה לא עוצרת את ההסתה להפגנות ופיגועים, למרות שנעשות בגלוי".

"היד הסלחנית של הממשלה כדי לקנות שקט מדומה, רק מחמירה את האינתיפאדה שהחלה עם חטיפת שלושת הנערים והגיעה היום לרצח נערה באותו מקום בו נחטפו שלשת הנערים. או שמשנים את הדיסקט מכירים בכך שאנו באינתפדה הדורשת כלי חרום או שחברי הממשלה יארזו חפציהם וילכו הביתה".

ראש ארגון "אלמגור", מאיר אינדור: "מי שרץ עם סכין שלופה דמו בראשו"

ראש ארגון "אלמגור", מאיר אינדור: "מי שרץ עם סכין שלופה דמו בראשו"

מאיר אינדור, העומד בראש ארגון נפגעי הטרור, "אלמגור", הביע הערב את תמיכת ארגונו בשוטרים. לדבריו: "ב'אלמגור מגבים את השוטרים: "הגיע הזמן שהפלסטינים יבינו שהחברה הישראלית לא תקבל את כללי המשחק שכפו עלינו בטרור אבנים ובקבוקי תבערה ועתה בסכינים ובדריסות".

סרוגים

2014-11-08


מאיר אינדור (צילום: פלאש 90)

האירוע בכפר כנא, במהלכו צעיר ערבי שתקף ניידת ובתוכה שוטרים עם סכין, נורה למוות, ממשיך לעורר תגובות בצד הישראלי.

מאיר אינדור, העומד בראש ארגון נפגעי הטרור, "אלמגור", הביע הערב את תמיכת ארגונו בשוטרים. לדבריו: "ב'אלמגור' מגבים את השוטרים: עם טרור לא משחקים!".

לדברי אינדור: "מי שרץ עם סכין שלופה דמו בראשו וכל עוד הוא עם הסכין בידו – יש לנטרלו. הגיע הזמן שהפלסטינים יבינו שהחברה הישראלית לא תקבל את כללי המשחק שכפו עלינו בטרור אבנים ובקבוקי תבערה ועתה בסכינים ובדריסות ".

"מי שרץ מול ישראלים עם סכין שלופה מנסה לפרוץ את השמשות ולהגיע ליושבים בתוכו עם הסכין צריך מעתה לקחת סיכון מקצועי שייפגע ", הבהיר אינדור והדגיש כי "הדרך לא להיפגע היא לא להחזיק סכין".

גם יו"ר מפלגת "הבית היהודי", השר נפתלי בנט, התייחס מוקדם הערב לאירוע בכפר כנא. "מחבל ערבי אחוז טירוף תקף ניידת של שוטרינו עם סכין, בניסיון לרצוח אותם. תגובת השוטרים היא מה שמצופה מאנשי הבטחון שלנו", אמר בנט.

עוד אמר יו"ר הבית היהודי כי "אפשר וצריך לבדוק. תמיד, אבל לא מדובר ב'רצח בדם קר' ובטח שאין להפקיר את אנשי כוחות הביטחון שנשלחים להגן עלינו".

בנט הוסיף כי אם לא נעניק גיבוי נראה עוד ועוד ישראלים נרצחים באמצעות סכינים, זיקוקים ודריסות מכונית".

בעקבות התקרית בכפר כנא, התפרעו מאות צעירים ערבים ויידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר שוטרים, כמחאה על מותו של חיר חמדאן בן 22 מירי שוטרים. המשטרה עצרה ארבעה בני אדם בחשד שהיו שותפים להפרת סדר.

בנוסף, ועדת המעקב של ערביי ישראל הכריזה על שביתה כללית שתכלול את העסקים ומוסדות החינוך. בנוסף, מתוכננות הפגנות באזור המשולש, ואדי ערה ובגליל.

ארגון "אלמגור": "קו ישיר עובר בין עסקת שליט לפיגוע הדריסה"

גיא עזרא

ארגון "אלמגור": "קו ישיר עובר בין עסקת שליט לפיגוע הדריסה"

מיד לאחר הפרסום לפיו אחיו של המחבל מפיגוע הדריסה בירושלים הוא מחבל ששוחרר בעסקת שליט מסרו גורמים בארגון 'אלמגור' כי "קו ישיר עובר מעסקת שליט ושחרור מחבלים לפגוע היום. המחבל שראה איך אחיו הרוצח הפך לגיבור לאומי וגם שוחרר הלך בעקבות אחיו".

סרוגים

2014-11-05


מאיר אינדור. יו"ר ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" (צילום: פלאש 90)

מיד לאחר הפרסום, לפיו אחיו של המחבל מפיגוע הדריסה בירושלים הוא מחבל ששוחרר בעסקת שליט, מסרו גורמים בארגון "אלמגור" כי "קו ישיר עובר מעסקת שליט ושחרור מחבלים לפגוע היום. המחבל שראה איך אחיו הרוצח הפך לגיבור לאומי וגם שוחרר הלך בעקבות אחיו", אבל אצל ממשלת ישראל ושריה לא נפל האסימון! "

"את הרצח הזה היה אפשר למנוע -אומרים בארגון נפגעי הטרור "אלמגור" ושואלים שאלות קשות.

"איך קרה שלא עצרו את המחבל שרצח היום למרות שפרסם דברי הסתה ושבח לרוצחים?" שואל מאיר אינדור יו"ר "אלמגור". "רק שלשום חשפנו בועדת פנים את פרסומי הסתה באינטרנט שבערבית נגד יהודים. נציגי משרד המשפטים הבטיחו לפעול נגד מפרסמי הסתה ודבר לא קרה".

אינדור קורא לעצור מיד את עשרות המסיתים ומארגני האינתיפאדה בירושלים המופיעים ברשימת השב"כ וגרים בשכונות מזרח העיר – ברובם אסירים משוחררים. "הם דוגמא חיה לכך שהטרור משתלם ורבים בהם גם הופכים למארגני הטרור תוך שימוש בעברם כסמכות ודמות לחיקוי בקרב האוכלוסיה והחמולות בה הם מסתובבים. מדובר במערכה מאורגנת של הרשות הפלסטינית והיו"ר שלה. בדיוק כפי שאמר ראש הממשלה, אלא שראש הממשלה איננו פרשן וממשלתו אינה אמורה לתת הצהרות אלא לפעול".

"החוצפה וההעזה של המפגעים הערבים היא תוצאה קיפאון מחשבתי בקרב משרד המשפטים והמשטרה שנוהגים בהם כמפירי סדר ולא כאנשי טרור", אומרים ב"אלמגור", "ועל כך אחראית הממשלה כולה".

"בחלוף זמן כה רב שבו האינתפאדה והאלימות נמשכים הגיע הזמן שרוה"מ יבצע חילופי משמרות וימנה שרי משטרה ומשפטים חדשים במקום אלו שכשלו בתפקידם. אסור לנו לזלזל באלימות הפלסטינית. ריבוי ההפגנות האלימות ללא תגובה תוך מדיניות הכלה בשיטת ה"עצימות נמוכה" הן שמצמיחות פיגועים ומפגעים כמו בפגוע היום ליד תחנת הרכבת הקלה".

מתנדבים יאספו מידע על מחבלים משוחררים

שמעון כהן

מתנדבים יאספו מידע על מחבלים משוחררים

לנוכח ריבוי המקרים בהם חזרו מחבלים משוחררים לזרועות הטרור מוקם מטה שיאסוף מידע על מחבלים משוחררים לטובת מעסיקים והציבור הרחב.

ערוץ 7

2014-11-05


ממשוחררי עסקת שליט (צילום: פלאש 90)

קבוצת משפטנים ומתנדבים יוצאי מערכת הבטחון וכן סטודנטים למשפטים התגייסו לארגון נפגעי הטרור "אלמגור" להקמת מוקד מידע על מחבלים ששוחררו מכלאם. מרכז המידע יעמוד לרשות מעסיקים והצבור. בראש הפרוייקט יעמדו כמה הורים שכולים. על המיזם כולו שוחחנו בערוץ 7 עם מאיר אינדור, יו"ר "אלמגור".

היוזמה לקידום המהלך קיבלה דירבון משמעותי בפיגוע הירי לעבר יהודה גליק על ידי עובד במסעדה שבמרכז מורשת בגין, אך הצעדים הראשונים לקיומו החלו כבר בעבר לאחר פעולות טרור קודמות שבוצעו בידי מחבלים משוחררים, בין אם בעסקאות כאלה ואחרות ובין אם לאחר שריצו את עונשם.

בדבריו מציין אינדור כי המחבל שירה בגליק לא נידון ל-6 שנות מאסר בלבד כפי שנדמה: "הוא נידון ל-11 שנה. המעשה הראשון היה ניסיון להצית בתים באמצעות ניסיון הצתה של צינורות חשמל שיכולות היו לשרוף בתים. על זה קיבל 5 שנים. בתוך הכלא דקר והשחית את פניהם של סוהרים ועל זה קיבל 6 שנים.

"אמרת השופטת שיש לו רמת מסוכנות ולכן צריך להיות בבידוד. והנה הוא יוצא מהכלא כציפור דרור. חוזר למרכז ירושלים לא רחוק ממעון ראש הממשלה ומסתובב שם חופשי ועובד בבית בגין, מקום שבו שועי העם והעם עצמו מגיע ומצליח לפגוע ביהודה גליק. את זה ניתן היה למנוע אם היה קיים מנגנון של משטרת ישראל הנותן התראה לאנשי העסקים".

אינדור מספר כי כשפנו בעבר משפחות נפגעי הטרור למשרד המשפטים על מנת לקבל מידע אודות מעשיהם העכשוויים של המפגעים בהם ובבני משפחותיהם נענו בכך שהמידע, אם יופץ, יפגע בעקרון השיקום ואם לא ימצאו המחבלים המשוחררים מקומות עבודה הם ישובו לזרועות הטרור.

"אמרנו שאלו אנשי טרור ולא גנבים. הם לא הולכים להיות סטודנטים או להטיב את דרכם, אבל זו ראייתם של אנשי מערכת המשפט החנונים והרחומים שרואים את הקצבת העונש כדבר טוב וראוי כתורם לאופק חיובי. על זה יש לנו ויכוח עם המערכת. אנחנו במצב חירום".

הרעיון העומד מאחורי המיזם עליו מספר אינדור הוא שמתנדבים ירכזו חומר מרחבי הרשת וממקומות נוספים אודות מחבלים משוחררים ולבקשתם של מעסיקים שיחפצו לקבל מידע על מועמד לעבודה אצלם יאספו נתונים וידווחו אם מדובר במחבל לשעבר או באדם רגיל.

על מנת לדחות את האפשרות לטעון שמדובר ברדיפה גזענית מבהיר אינדור כי אם יהיו מעסיקים ערבים שיבקשו לבדוק מידע על מועמד יהודי לעבודה הרי שהמטה שהוא מקים ימסור את המידע הזה, אם כי יש לזכור, הוא אומר, שבמגזר היהודי לא מדובר במכת מדינה כפי שהדבר בא לידי ביטוי במגזר הערבי.

והיכן, אם כן, סבור אינדור שמחבל משוחרר יוכל להיות מועסק? "שיעסוק בעבודה בשדה ולא יהיה מעורב בציבור שבו הוא ניסה לפגע בעבר. זו לא טרמינולוגיה רגילה של קרמינולוגיה אלא במלחמת טרור. אדם שהלך לבצע טרור שיידע שלא יוכל להתערבב בציבור שבו הוא ניסה לפגע".

למגר את הטרור: "אלמגור" יקים מוקד מידע למעסיקים

למגר את הטרור: "אלמגור" יקים מוקד מידע למעסיקים

במוקד יפורסמו פרטים על מחבלים ששוחררו מן הכלא

רשת ב'

2014-11-05


מרכז מידע למעסיקים. יו"ר "אלמגור", מאיר אינדור (מתוך דף הפייסבוק)

בעקבות ניסיון ההתנקשות של מחבל משוחרר בפעיל הימין יהודה גליק, ארגון נפגעי פעולות הטרור, "אלמגור", פתח בהקמת מוקד מידע למעסיקים ובו פרטים על מחבלים ששוחררו מן הכלא.

המחבל, מועתז חיג'אזי, הועסק במסעדה במרכז מורשת בגין, אף שנשא עונש של 10 שנות מאסר בשל פעילות טרור.

ב"אלמגור" תובעים מהממשלה להקים מאגר מידע רשמי למעסיקים ולציבור בכלל.