עצומה

מלאו את הטופס למטה כדי להצטרף

ארגון "אלמגור" מעביר מידי פעם עצומות, שרובן דוגלות בהתנגדות מוחלטת לשחרור מחבלים, אם במחוות ואם בעסקאות, כששאר העצומות עוסקות בנושאים אחרים כגון העברת נשק לרשות הפלסטינית.

בחתימה על עצומה יכול כל אזרח להביע את עמדתו בנושא מסוים, אותה אין לו אפשרות להביע בכלי התקשורת, הפונים רק לאנשים ידועים או בעלי נגיעה צמודה לנושא המדובר, והמייצגים לעתים קרובות רק חלק מהדעות.

גם כמות החותמים איננה בהכרח מה שקובע: גם מהות החותמים חשובה מאוד. ב-2009 סייע "אלמגור" בהעברת עצומה חתומה על ידי 130 אזרחים, ביניהם חיילים משוחררים שנפצעו ממצוד אחר מחבלים; אב לחייל שנהרג במצוד אחר מחבלים; חיילים לוחמים במילואים; עשרות קצינים בדרגות גבוהות ופרופסורים, ביניהם חתן פרס נובל פרופ' ישראל אומן, כשהחותמים מתנגדים לשחרור מחבלים, הגורם באופן צפוי לרציחה חוזרת. העצומה פורסמה בערוץ 2 זמן קצר אחר ששורת אינטלקטואלים, ביניהם עמוס עוז, א"ב יהושע וסביון ליברכט, העבירו עצומה ("עצומת אנשי הרוח", "עצומת הסופרים" או "עצומת האינטלקטואלים") הקוראת לממשלה לשחרר את החייל החטוף גלעד שליט בכל מחיר שיהיה. הפצת העצומה על ידי "אלמגור" שברה את ההנחה שכל אנשי הרוח והמוסר בארץ סבורים שנכון ומוסרי לשחרר מחבלים תמורת חייל אחד חטוף.


שם פרטי (חובה)

שם משפחה (חובה)

כתובת דוא"ל

מס' טלפון (חובה)

מס' טלפון נוסף

captcha
הקוד בתמונה (חובה)