"אדם חזק בצורה מופלאה" – ההספדים המלאים

עוזי ברוך

"אדם חזק בצורה מופלאה" – ההספדים המלאים

"אדם חזק בצורה מופלאה שקיבל כל אחד כמו שהוא ונתן לכל אחד תחושה שהוא יוריד בשבילו את הכוכבים", סיפרה כלתו של אורי דסברג.

ערוץ 7

2011-05-25


(באדיבות המשפחה)

בשעה 11:00 יובא למנוחות הרב אורי דסברג בן 65 שנהרג אתמול בתאונת דרכים בגוש עציון. בתאונה נהרגו גם יוכבד אלטשול, בת 56, תושבת אלעזר, ואילנה אולך, בת 56, מאפרת.

באלמגור, ארגון נפגעי הטרור, מסרו "תלמידיו בארץ ובחו"ל, בעבר ובהווה, בוכים את האיש היקר והחביב מאיר פנים לכל אדם שכגודל חכמתו כך ענוונותו. תלמיד חכם גדול וצנוע ,בעל יסורים שקבלם יחד עם רעייתו באהבה. מסור לרעייתו לילדיו ונכדיו. שקיבל את נפילת בתו וחתנו הי"ד כאותם גדולי ענקי ייראי ה' בדורות הקודמים".

"ר' אורי היה לוחם מסור לעמו נגד הטרור והרשע. בפועלו הציבורי רצה שכבוד ישראל ישרה ברחבי ארצנו מתוך תוקף ואי כניעה לטרור ולרשע והיה שוקד על כך במסירות ביחד עם רעייתו תבדל"א יהודית בפגישות ,עצרות וחינוך ילדיו בדוגמא אישית. מסירותו לכלל ישראל הייתה דבר מופלא וקשורה בקשר הדוק לדעת התורה הרחבה שבצקלונו. אבד חסיד מהארץ!".

בבית משפחת דסברג קיבלו בהלם את הבשורה. "זה כמו דז'ה וו. אנחנו חווים את הכל שוב מחדש", אמרה כלתו של הרב, אוריה. היא סיפרה על אדם צנוע בעל ידע מופלג. "הוא תמיד הישרה הרגשה נינוחה סביבו. אדם חזק בצורה מופלאה שקיבל כל אחד כמו שהוא ונתן לכל אחד תחושה שהוא יוריד בשבילו את הכוכבים".

לפני 15 שנה נרצחו אפרת ובעלה ירון אונגר מירי מחבלים באזור צומת ראם. מאז גידלו הסבא והסבתא, אורי ויהודית דסברג, את שני הנכדים שנותרו בחיים, דביר וישי, כילדיהם.

להציל את משפחת שליט מהשמאל

אריה בכרך

ד"ר אריה בכרך הוא ד"ר לכימיה, אביו של אוהד הי"ד שנרצח בואדי קלט וחבר מרכז הליכוד מטעם החטיבה למנהיגות יהודית.

להציל את משפחת שליט מהשמאל

הפתרון היחיד לקדום שחרור של גלעד הוא להביא להתנתקות משפחת שליט מהחיבוק החונק של השמאל הקיצוני ולחבור לשכל הישר.

ערוץ 7

2011-05-12

מי לא נחמץ ליבו בראותו את מחאתו של יואל שליט בעת טכס העלאת המשואות בערב יום העצמאות. כמה מתסכלת העובדה שגלעד נמצא כבר יותר מחמש שנים בידי החמאס במרחק של מטחי פצמ"ר ואין בידינו להושיעו. גם ההפגנות והמחאות בהשתתפות אלפי אנשים לא הביאה לתוצאות המצופות. ההסבר למצב הקשה הזה פשוט למדי. את כל צעדי המחאה כולל מחאתו האחרונה של יואל שליט מוליך השמאל הקיצוני. חיבוק הדב של השמאל הקיצוני את משפחת שליט הביא, לדעתי, למצב הבלתי נסבל.

ביום הזיכרון לחללי צה"ל בשנה הראשונה לאחר חטיפת גלעד, אמר נעם, אביו, בראיון ברדיו שדרישות החמאס מוגזמות ואין אפשרות להעתר להם. מאז ניכס לעצמו השמאל הקיצוני את גלעד שליט, טבע את הסיסמא "בכל מחיר" ובכך למעשה קבר את גלעד.

עוד בראשית ימי המאבק אמר לי מי שהיה שר בממשלת אולמרט, רוני בראון, ששחרורו של גלעד איננה המטרה היחידה בשחרור המחבלים אלא "פתיחת אופק חדש", כלשונו. מאז הדרדר המו"מ עם החמאס כך שאפילו אולמרט לא היה יכול לעמוד בדרישותיהם מחשש לחיי ישראלים רבים. נסיון העבר הוכיח שהשחרור המופקר של מחבלים הביא ישירות לרצח ישראלים רבים חפים מפשע. אחריותו של רוה"מ לחיי כל אזרחי ישראל מונעת ממנו את הכניעה לחמאס. התנהלותו המופקרת של השמאל הקיצוני בארגון צעדי המחאה נגד רוה"מ גרמו לחמאס להקשיח את עמדותיו. מעולם לא היו ימים טובים לחמאס כימי הצעדה הגדולה לפני כמה חודשים.

היום על פי השמאל הקיצוני הרי האיש הרע הוא נתניהו ולא חו"ח ראשי החמאס. גם התקשורת השמאלנית מבית מדרשם של ידיעות אחרונות, ערוץ 2 ואחרים מנתבת את המאבק לפסים בלתי אפשריים שמטרתם, אולי, יותר הפלת נתניהו מהשבתו של גלעד הביתה.

הנה דוגמא מפורסמת פחות ממעורבותו של ערוץ 2 במחאתו של יואל שליט ביום העצמאות. כך ספרה לי שכנה הגרה בשכנות ל"אהל המחאה". באחד מלילות החורף הגשומים נכנסה משפחת שליט ומעט תומכיהם לתוך האהל, השלטים שנותרו בחוץ נרטבו והושחתו. השכנה התקשרה לחדשות קול ישראל וספרה על כך תאור מדוייק של העובדות. במהדורת החדשות מיד לאחר מכן, נדהמה השכנה לשמוע את הדיווח הבא: חוליגנים מהימין השחיתו את הכרזות שתלו משפחת שליט והמאבטחים של נתניהו עמדו מנגד ואל נקפו אצבע. אתם הבנתם – לא ניתן לעובדות להסיט אותנו מהמטרה – "נתניהו הביתה".

בתלונה שהגשנו בשם ארגון אלמגור נגד הכיסוי התקשורתי המגמתי של סוגית שליט הוטחה ביקורת חריפה מצד ראשי מועצת העיתונות אל גם בידם אין כח להציל.

הפתרון היחיד לקדום שחרור של גלעד הוא להביא להתנתקות משפחת שליט מהחיבוק החונק של השמאל הקיצוני ולחבור לשכל הישר. את ההפגנות ואת אהל המחאה יש לקיים מול משרדי הצלב האדום ומול ארמון הנציב, מרכז האו"ם באזור, ובמקביל לאמץ את סיסמת השמאל הקיצוני "בכל מחיר" אלא שאת המחיר לדרוש מהערבים. להפסיק לאלתר ובחוק את התנאים המשופרים של אסירי החמ'ס בכלל ואלו הנמצאים ברשיומת השחרור בפרט. אין ביקורי קרובים, אין טלויזיה ושאר הטבות. כלשון החמאס, הם לא יראו אור יום עד שגלעד לא יראה אור יום. נהדק את המצור על עזה ונרדוף את ראשי החמאס.

אמנם, צעדים כאלו עלולים להביא לגינויים לישראל מכל עבר ואולי אפילו לצעדים חמורים יותר, אבל הרי יש לנו סיסמא – "בכל מחיר".

אני יודע שגם נועם שליט מודע למלכודת אליה נגרר אולם קשה להתנתק מחיבוק התקשורת השמאלנית ולוותר בכך על הכיסוי התקשורתי המתמשך למרות המחיר הכבד אותו משלמת המשפחה וכל עם ישראל.

מחאה אנטי ממלכתית

ניצן קידר

מחאה אנטי ממלכתית

בעקבות ההתפרצות במהלך טקס הדלקת המשואות, בארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' מתכוונים להסיר את הכפפות במאבקם נגד מטה שליט

בשבע

גיליון 442

2011-05-12

חמאס מקדם מגעים לסיכום העיסקה לשחרור שליט

בימים האחרונים מנסה ארגון חמאס לחדש את המגעים לסיכום עיסקה של שחרור מחבלים ורוצחים תמורת החייל החטוף גלעד שליט, שבחודש הבא ימלאו חמש שנים לנפילתו בשבי.

אחד מראשי הזרוע הצבאית של חמאס בעזה ומי שהיה אחראי על החזקתו של שליט, אחמד ג'עברי, שהה השבוע בקהיר וניהל שיחות עם ראשי המודיעין המצרי במטרה לחדש את המגעים עם ישראל, ובקרוב עשוי לצאת לשיחות שם גם השליח החדש של ראש הממשלה המטפל בנושא, דוד מידן.

העיתון "אל חיאת" היוצא לאור בלונדון, דיווח כי גם ביקורו של בכיר חמאס חאלד משעל בזמן חתימת הסכם הפיוס בין הפלגים, נוצל למסכת שכנועים מצרית לפתור את נושא שליט, וזאת במטרה להעניק לחמאס נקודות זכות בדעת הקהל העולמית.

בינתיים ממשיכה משפחת שליט במאבקה, והשבוע – תוך פגיעה בקונצנזוס הישראלי. ביום שני, במהלך טקס הדלקת משואות יום העצמאות בהר הרצל, פרצו יואל שליט, אחיו של גלעד וחברתו לבמה וצעקו: "גלעד עדיין חי". הם הוצאו בכוח על ידי אנשי הביטחון. "זה טקס שאני ויערה גדלנו עליו והוא מייצג את יום העצמאות. זה לא היה פשוט, אבל גלעד חמש שנים בשבי והטקס מבחינתנו זה דבר קטן לעומת העניין הזה", אמר האח בניסיון להסביר את צעדיו. הוא הבהיר שמדובר רק בצעד ראשון, ומבחינתו עבר זמנה של המחאה השקטה. "כל הזדמנות שיש לנו ננסה לנצל, כדי שמקבלי ההחלטות יזכרו כל הזמן שגלעד תחת אחריותם".

הצעד ההפגנתי עורר לא מעט תגובות נזעמות. ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" יצא בהכרזה לפיה "אנחנו מורידים את הכפפות נגד מטה שליט". ראשי הארגון אמרו כי "לאחר שפגעו בטקס המרכזי שמפסיק בין יום הזיכרון ויום העצמאות והפרו בחוצפה ובגסות רוח את מה שמקובל במחאה הציבורית, ולאחר שהודיעו כי הם מורידים את הכפפות – הם לא ייהנו מחסינות שבה נקטנו עד כה בפעילותנו. אמנם כלי תקשורת מצדדים בהם מטעמים פוליטיים של ניגוח הממשלה או השקפות פוליטיות, אבל יש לנו את הרחוב", אמרו באלמגור.

ארגון נפגעי הטרור: גם אנחנו נסיר את הכפפות

בני טוקר

ארגון נפגעי הטרור: גם אנחנו נסיר את הכפפות

מאיר אינדור מוחה על חילול הטקס כהגדרתו, על ידי יואל שליט, "אנחנו יודעים שערוץ 2 צייד אותם מראש במיקרופונים".

ערוץ 7

2011-05-11


מאיר אינדור (ערוץ 7)

יו"ר ארגון נפגעי הטרור – 'אלמגור', סא"ל במיל' מאיר אינדור, סבור שהמחאה של משפחת שליט במהלך טקס יום הזיכרון בהר הרצל הייתה בבחינת חילול הטקס, "גם לנו, לפצועים, ולמשפחות השכולות יש טענות רבות על המחדלים שהביאו לפציעה ולמוות מיותר של רבים. ממשלות ישראל שחררו מחבלים שהביאו לרציחת יהודים. בעבר חשבנו כמה פעמים להפגין במהלך טקסי יום הזיכרון לנפגעי הטרור, אבל העדפנו להימנע מאקט כזה, כי חשוב בטקסים כאלה להתאחד ויש גבול שאסור לחצות".

מאיר אינדור סבור שהתקשורת חברה יחד עם גורמים אינטרסנטים שעושים הכול כדי לפגוע בממשלה נתניהו, "לחרדתנו יש אהדה תקשורתית מטעמים פוליטיים למחאות מסוימות. כך היה עם דני רוזן שצעק באמצע הטקס לחללי השריפה בכרמל וזה מה שהיה בטקס בהר הרצל, טקס מרגש שהפך לזירה חד צדדית של מטה שליט".

בארגון אלמגור מתכוונים לדרוש ממועצת העיתונות לחקור את האירוע המביש, "אנחנו יודעים שערוץ 2 צייד את המפגינים במיקרופון פתוח והם חיברו אותם מראש לקונסולה. עם ישראל במקום להקשיב לטקס הקשיב דק' ארוכות למחאה של המפגינים. אנחנו נפנה לוועדות הכנסת ולמועצת העיתונות כדי לדון בדבר החמור הזה. שישללו להם את הזיכיונות לשדר".

יו"ר ארגון אלמגור מודיע כי בעקבות המעשה של יואל שליט הם גם מתכוונים להסיר את הכפפות, "הפסקנו בזמנו את ההפגנות מול מטה שליט בירושלים, עכשיו נחזיר את המחאה לשטח. יש כאן מאבק פוליטי של מטה משומן בחסות גורמי שמאל. הם הפכו להיות איום קיומי על מדינת ישראל, אם חלילה הממשלה תיכנע להם ותשחרר מחבלים, צפויים להיות עוד חלילה הרבה מקרי שכול".

נגיש תלונה ונחדש הפעילות

עוזי ברוך

נגיש תלונה ונחדש הפעילות

הורים שכולים מטעם ארגון אלמגור הודיעו כי בכוונתם להגיש תלונה למועצת העיתונות נגד ערוץ 2 ובמקביל לחדש את הפעילות נגד מטה שליט.

ערוץ 7

2011-05-10


צילום: פלאש 90

הורים שכולים מטעם ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" הודיעו הערב (שלישי) כי בכוונת להגיש תלונה למועצת העיתונות נגד ערוץ 2 לאחר שנודע כי כתבת מטעמם ליוותה את יואל שליט מאתמול בצהריים ועד אחרי הפריצה בטקס הממלכתי בהר הרצל בירושלים.

כמו כן הודיעו ההורים כי לאור המקרה אמש בכוונתם לחדש את הפעילות נגד מטה שליט הקורא לשחרר מאות מחבלים כחלק מעיסקה לשחרור החייל.

ההורים מזכירים בהודעתם את דברי ראש המוסד לשעבר מאיר דגן, שגילה לאחרונה כי בעקבות העסקה לשחרור אלחנן טננבוים נרצחו 231 ישראלים.

הערב פורסם בחדשות ערוץ 2 כי בעיצומו של יום הזיכרון התיישבו בני משפחת שליט והכינו את השלטים איתם יפרצו לטקס.

"כל יום קשה, אבל היום קשה במיוחד כשזוכרים את כל הנופלים ואנחנו נמצאים כאן כדי שלא תהיה עוד משפחה שתצטרך לציין עוד יום זיכרון אחד כואב", מדגישה אביבה שליט ולא מביעה חרטה על המחאה: "בשביל גלעד אנחנו עושים הכל, כל דבר כשר".

את השלטים החביאה חברתו של יואל שליט והם לא נמצאו בבידוק הביטחוני. אחרי המשואה הרביעית ניתן האות ובני הזוג פורצים עם השלטים לעומק הרחבה. "אני מקווה שעם ישראל יבין מאיפה זה מגיע", אומרת החברה, "שזה לא מגיע ממקום של התרסה אלא דווקא מהמקום שאנחנו מאוד אוהבים".

אזכרה במלאת שבוע למות בן יוסף לבנת

עמיחי אתאלי

אזכרה במלאת שבוע למות בן יוסף לבנת

עשרות בני אדם הגיעו לקברו של בן יוסף לבנת, שנורה למוות בקבר יוסף, כדי לציין את תום השבעה. אלמנתו התקשתה לעזוב את המקום

NRG

2011-05-03

עשרות בני אדם הגיעו אמש (ב') לבית העלמין בהר הזיתים בירושלים לאזכרה במלאת שבעה ימים למותו של בן יוסף לבנת בקבר יוסף שבשכם. בני המשפחה, ובהם אביו של בן יוסף נועם, וסבו, ספדו לו. בסיום האזכרה ישבה אלמנתו שירה בסמוך לקבר והתקשתה לעזוב את המקום.

מאיר אינדור, מנכ"ל ארגון נפגעי הטרור "אלמגור", ראה את המחזה וביקש להעביר אותו לכל שרי הממשלה. אינדור צילם את שירה לבנת ושלח לכמה משרי הממשלה את התמונה בצירוף מכתב.

"מכובדיי השרים", כתב אינדור, "מצורפת תמונה זו שזעזעה אותי. אני שולח אותה אליכם על מנת שתניחו אותו על שולחנכם עד שיוסגרו רוצחי בעלה של האלמנה הצעירה. הביטו במראה וזו כמעט נערה היושבת כך היום לצד קבר בעלה".

אינדור אמר הערב ל-nrg מעריב: "לא יתכן שהשוטרים הפלסטינים שרצחו את בן יוסף יסתובבו חופשי. ממשלת ישראל חייבת לעשות הכול כדי שיגיעו למשפט אצלנו".


לבנת לצד קברו של בעלה. "הביטו במראה וזו כמעט נערה היושבת כך היום לצד קבר בעלה". (צילום: דוד אינדור, ארגון נפגעי הטרור אלמגור)

לוויה טעונה

בשבוע שעבר, בנוכחות עשרות אנשים, הובא לקבורה לבנת, שנהרג בתקרית ירי עם אנשי ביטחון פלסטינים במתחם קבר יוסף. מסע ההלוויה החל מהיישוב אלון מורה שבשומרון לכיוון בית העלמין הר הזיתים שבירושלים. במהלך מסע ההלוויה הציתו צעירים מספר כלי רכב פלסטיניים וכן יידו אבנים לעברם.

להלוויה הגיעו עשרות בני אדם ביניהם דודתו של ההרוג שרת התרבות והספורט לימור לבנת, יו"ר הכנסת ראובן ריבלין, שר החינוך גדעון סער, ח"כ אופיר אקוניס וח"כ ניסים זאב.

במהלך מסע ההלוויה אמרה לימור לבנת: "בן אחי נרצח הבוקר על ידי מחבל במסווה של שוטר פלסטיני. הוא היה אדם זך וישר שקם בערב החג כדי להתפלל. הוא נקרא על שמו של שלמה בן יוסף הרוג המלכות שמסר את נפשו על ארץ ישראל. גם בן אחי בן יוסף האהוב מסר את נפשו על ארץ ישראל".


הלוויה בשבוע שעבר בהר הזיתים. "הוא היה אדם זך וישר שקם בערב החג כדי להתפלל". (צילום: פלאש 90)