אלמגור: התפילה בכותל – הפגנה לזרוז העיסקה

עוזי ברוך

אלמגור: התפילה בכותל – הפגנה לזרוז העיסקה

ראש ארגון נפגעי הטרור אלמגור סבור כי התפילה בכותל מחר למען שליט היא יותר הפגנה מתפילה, "פתאום חילונים מארגנים תפילות"?

ערוץ 7

2009-08-11


(פלאש 90)

מאיר אינדור, ראש ארגון נפגעי הטרור אלמגור, חושש כי הידיעות על עיסקה עם חמאס לשחרור מאות מחבלים תמורת גלעד שליט-נכונות ומדאיגות, כלשונו.

לדעת אינדור הפרסומים בעיתונים הערבים, שהפעם לא מוכחשות על ידי רה"מ, הם לדעתו באות כדי להכשיר את דעת הקהל לקראת שחרור מחבלים. אינדור טוען כי המטה למען שחרורו של שליט מורכב ממנהלים ויחצנים מתוחכמים, "דיברתי עם אחד מהם, ידיד שעובד בשבילם, ביקשתי טיפ חברי ואמר לי 'אנחנו עובדים כל הזמן על מיצוי הרגש, תלכו גם אתם על זה… לא על הגיון'!".

אינדור אומר שבהחלטה מאד שכלתנית החליטו אנשי מטה שליט לעבור לפעול במגזרים הדתיים והחרדים בשל שינוי מרכזי בכובד הפוליטי אחרי הבחירות, ההחלטה כוללת גם סדרת ראיונות בעיתונים הדתיים.

אינדור אף מציין כי ראש מטה שליט באחד מהראיונות לתקשורת הדתית הבהיר כי חשובה למטה תמיכת הקהל הימני והדתי. "יש פה מערכת מאורגנת שמטרתה למוסס את ההתנגדות בצבור הניצי והדתי אל מול הסכנה של שחרור מאות מחבלים".

אינדור מזהיר "גם התפילה בכותל מחר היא יותר הפגנה מתפילה. פתאום אנשים חילונים מארגנים תפילות? הם גילו פתאום את סוד התפילה? וערוץ 2 הפך להיות בכלל 'ערוץ קודש' שמבטיח שדור חי של כל התפלה באתר שלהם?! הבה לא נהיה תמימים. המטרה מתגלית בדברי ה'גבאי החילוני' של התפלה בראיון בערוץ 7. בין שאר דבריו אמר כי המטרה היא 'לייצר אחדות של העם סביב שליט'. מניסיוני –כמי ששנים פועל בנושא, גם בפעמים הקודמות של עסקאות שחרור ייצרו קונצנזיוס מלאכותי וארעי-כולל שיתוף אולפנות וישיבות".

"כשהעסקאות יצאו לפועל וראו את המחיר כבד היה מאוחר לתקן וחוץ מביקורת ציבורית ואפילו תקשורתית-בדיעבד, המחבלים כבר התפזרו בכפריהם הצטרפו ו למערכי הרש"פ והחמס וחלקם כבר השתתפו בפעילות טרור", אומר אינדור.

על רה"מ אינך סומך? "לצערי "מר טרור" שקנה את תהילתו על הספר שכתב על הטרור ועל כנוסים נגד הטרור -התרחק מאז מעמדותיו", אומר אינדור ומגלה כי בשתי פגישות שהיו לאלמגור עם נתניהו לפני בחירתו התנגד האחרון לשחרור מחבלים וסיפר על מות אחיו בפעולה שהיא דוגמא ל 'איך צריך לפעול'.

"אבל הוא בהגיעו לתפקיד הוא כנראה הולך לעסקה שהותוותה בגדול על ידי קובעי דעת הקהל בתקשורת" , אומר אינדור, "והוא ישלם מה שאולמרט לא הסכים לשלם".

מנכ"ל עמותת נפגעי הטרור: "טקס שיחרור שליט יעלה בחיים"

אהוד יערי

מנכ"ל עמותת נפגעי הטרור: "טקס שיחרור שליט יעלה בחיים"

מאיר אינדור, מנכ"ל ארגון נפגעי הטרור, זועם בעקבות הדיווחים שמהם נראה כי ישראל עומדת לשחרר מחבלים פלסטינים תמורת שליט בקרוב. "רה"מ אמר לי ששיחרור מחבלים לא על הפרק", אמר, "אבל הוא שפוט של התקשורת"

חדשות 2

2009-08-11

על רקע הדיווחים והסימנים לכך שעסקת שליט קרובה מאי פעם, יחד עם הדיווחים כי סגן ראש המודיעין המצרי בדרכו לירושלים, יוצאים עתה נפגעי הטרור למאבק – אולי האחרון במה שגם הם רואים כגזירה כמעט מוגמרת.

בשיחה קשה וחריפה עם חדשות 2 באינטרנט הערב, מגיש היום מאיר אינדור, מנכ"ל עמותת אלמגור שמייצגת רבים מנפגעי הטרור, כתב אישום חריף נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. "חמאס יכול לחכך בשביעות רצון את כפיו", אומר אינדור, שמשוכנע כי נתניהו כבר גמר בלבו לבצע את העסקה. "את מה שאולמרט סירב לתת, נתניהו, שמציג את עצמו כ'מאסטר של אנטי טרור', ייתן".

אינדור רואה הוכחה נוספת לעסקה הקרבה גם בכך שנתניהו מסרב, לטענתו, להיפגש עם נפגעי הטרור בתקופה האחרונה. "זאת למרות פניות רבות בעניין", טוען אינדור.


נתניהו. "שפוט של התקשורת" (צילום׃ AP)

אינדור נשבע כי נתניהו התחייב בפניו, בתקופתו כראש האופוזיציה, לא לשחרר אסירים תמורת שליט. "ראש הממשלה הבטיח לי בשתי שיחות שהוא לא ילך על שיחרור שבויים", אומר אינדור ומפרט: "אחת מההבטחות נאמרה בליל יום הכיפורים, והשנייה באירוע לזכרם של נרצחי ישיבת מרכז הרב. הוא אמר לי שלא יעלה על הדעת לשחרר מחבלים, וכי צריך לחשוב רק על דרכים אחרות לחלץ את שליט".

"הוא שפוט של התקשורת"

אז מה גרם לשינוי הפתאומי בעמדתו של ראש הממשלה, לטענתו של אינדור? "הוא שפוט של התקשורת", הוא מספק את הסבריו. "התקשורת קבעה את האג'נדה שצריך לשחרר מחבלים. ראש הממשלה הוא אדם חלש מול התקשורת, ולא מוכן להתעמת איתה".


"כתב אישום" נגד נתניהו. מאיר אינדור, ארכיון (צילום׃ חדשות 2)

"רק עכשיו חזרתי ממשפטו של רוצח הילד מבת עין", מוסיף אינדור בהתכוונו לסיכום משפטו של הרוצח מוסא איבראהים טיט שהודה כי רצח את הנער שלמה נתיב בן ה-13. "האח צעק מדם לבו כי הם רוצים עונש מוות, אחרת בסופו של דבר המחבלים ידרשו את שחרורו. הרוצח חייך חיוך גדול. שחרור המחבלים בעסקה יעודד ויקל מאוד את גיוסם של מחבלים חדשים".

"עבודה של אנשים שאספה את המחבלים הולכת לפרוח באוויר", מסכם אינדור בצער. "כל זאת תחת זיקוקי הדינור שיקבל נתניהו בתמונות המשותפות עם גלעד. הרבה חיים ואזרחים ישלמו את מחיר הטקס של ביבי".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה כי "ההתבטאויות אינן ראויות לתגובה".

מחר בערב תיערך בכותל המערבי בירושלים תפילה המונית למען החזרתו של גלעד שליט הביתה. כאן בחדשות 2 באינטרנט נעביר את התפילה בשידור חי החל מהשעה 19:00.

עזרא: לשחרר את מרואן ברגותי

עוזי ברוך

עזרא: לשחרר את מרואן ברגותי

ח"כ גדעון עזרא אומר בראיון לערוץ 7 כי יש לשחרר את מראוון ברגותי, "הוא הבלם הטוב ביותר נגד ארגון חמאס", אמר.

ערוץ 7

2009-08-11


(חזקי עזרא)

השר לשעבר ומי שהיה מבכירי שרות הביטחון הכללי, ח"כ גדעון עזרא, סבור כי יש לשחרר מראוון ברגותי המרצה עונש מאסר בישראל על רצח יהודים ופציעתם של רבים.

בראיון לערוץ 7 אומר ח"כ עזרא כי "ברגותי הוא הבלם הטוב ביותר נגד חמאס. אני חושב שיש לו את היכולת לקדם משא ומתן מול הקיצוניים בשטחי יהודה, שומרון ועזה. ישראל צריכה אדם חזק שיכול לנהל משא ומתן. העובדה כי נבחר בועידת הפתח מוכיחה כי מדובר באדם חזק החיוני לישראל", אמר.

האם העובדה כי ברגותי אחראי לרצח ישראל אינה מטרידה אותו, השיב עזרא, "הוא לא רצח באופן אישי אבל הוא שלח את המחבלים לרצוח וזה לא אותו דבר. אנחנו מקווים שגלעד שליט ישוחרר בקרוב, אם וכאשר תהיה עיסקה השם שלו יהיה בין הדרישות לשחרור. אם פנינו למשא ומתן עם הפלסטינים עלינו לפעול לשחרורו", אמר.
מנכ"ל ארגון נפגעי הטרור אלמגור, מאיר אינדור, אמר בתגובה "בקריאתו של עזרא לשחרר את ברגותי אפשר להבין עד כמה השב"כ היה במצב עלוב כששירת שם גדעון עזרא, בשנות ה80 וה 90 ביחד עם עוד כשלון בשם יעקב פרי".

"לברגותי זו הפעם השלישית בכלא, בכל פעם חזר לשם עם יותר ידיים מגואלות בדם. עזרא בדבריו המפייסים על מי שהיה ממנהיגי האינתפדה שבה נרצחו למעלה מאלף ישראלים הופך למעודד טרור וככזה כדאי גם להתייחס אליו".

"ההתנחלות הכי אלימה היא המדינה הפלסטינית"

אורנית עצר

"ההתנחלות הכי אלימה היא המדינה הפלסטינית"

השר אדלשטיין הגיב לדברים שנאמרו בועידת הפתח' ואמר כי מדובר בהכרזת מלחמה וכי יש להמשיך בבנייה ביו"ש.

ערוץ 7

2009-08-04


פלאש 90

שר ההסברה והתפוצות, יולי אדלשטיין (ליכוד), הגיב לדברים שנאמרו היום בועידת הפתח' היום ואמר כי מדובר בהכרזת מלחמה.

"ההתנחלות האלימה והקיצונית מכולן היא המדינה הפלסטינית, שתוקם על-ידי ה'מתונים' שקוראים למאבק מזוין ולזכות השיבה", הסביר.

לדבריו, "המשימה העיקרית שלנו היא לפעול בזירה הבינלאומית ולהסביר שחלומות לחוד ומציאות לחוד. אם כבר מישהו צריך לדבר על התנחלויות המסכנות את השלום, הרי שההתנחלות הכי אלימה והכי קיצונית היא המדינה הפלסטינית, שתקום ותנוהל על-ידי 'המתונים' המדברים היום בוועידת הפתח. לטעמי יש להמשיך בבנייה הישראלית ביהודה ובשומרון ובוודאי בירושלים".

ח"כ אחמד טיבי נשא דברים בועידת הפתח' ואמר "כל מי שרוצה שנהגר נאמר לו מי שהגיע אחרון שיעזוב ראשון, אנחנו הבעלים של הארץ". עוד אמר כי על הארץ "להיות נקייה ממתנחלים".

השר מיכאל איתן הגיב לדבריו של ח"כ אחמד טיבי היום בועידה ואמר כי "הסכם שלום בין ישראל לפלסטינים לא יכונן אם יהיה מבוסס על שנאה, הפרדה וחוסר נכונות לחיות בדו קיום".

"מי שרוצה לסלק יהודים בגלל התנגדות לאומנית למגוריהם ליד ערבים מביא על עצמו אמירות זהות מצידם של יהודים. התבטאות מסוג זה תביא להקצנה מסוכנת שלא תסייע לאיחוי הקרעים בין העמים, ובטח ובטח שלא תתרום להשגת שלום באזורנו", הוסיף.

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה) אמר כי "לא יעזור לטיבי הצורח בבית-לחם ולביבי המקפיא בירושלים. נצח ישראל לא ישקר. עם ישראל יוסיף לעלות לציון ארץ אבותיו, בה יפרה וירבה וינחל את כל מרחביה".

ועדי המתיישבים של בנימין והשומרון הגיבו לדברי טיבי ואמרו כי "טיבי הוא מחבל בחליפה ועניבה שתומך ומעודד רצח יהודים. האיש שהיה יועצו של רב המרצחים ערפאת צריך לשבת בכלא קציעות או להיות מגורש לעזה. כמו חברו עזמי בשארה, יש לשלול ממנו את האזרחות ויפה שעה אחת קודם".

מארגון ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" נמסר כי בעקבות השתתפות חברי כנסת בועידת הפתח, בבית לחם, ודברי ההסתה של ח"כ אחמד טיבי נגד המתיישבים לפני משתתפי הועידה, פנה הארגון לועדת הכנסת ולועדת חוקה ומשפט בתביעה לקיים דיון והפעלת סנקציות.

בפנייה נאמר כי "ארגון הפתח' נחשב בישראל לארגון טרור וההשתתפות בוועידה היא בניגוד לחוק." במקביל פנה "אלמגור" ליועץ המשפטי לממשלה בתביעה להעמדה לדין לפי הפקודה למניעת טרור והסתה נגד מגזרים בחברה הישראלית.

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, הגיב לדבר ח"כ אחמד טיבי בוועידת הפתח ואמר "אני מודה לח"כ אחמד טיבי, הוא עשה לי את היום".

"היה תענוג לראות כמה נוכחותנו ביהודה ושומרון מעצבנת את שונא ישראל הזה. נמשיך לגדול ולהתחזק ואני מקווה שטיבי יספק לנו עוד מופעים כאלה", הסביר.

הפורום המשפטי למען א"י פנה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לפתוח בחקירה נגד ח"כ אחמד טיבי על דבריו בועידת הפתח' כי רצונו בארץ "נקיה ממתנחלים".

נחי אייל מנכ"ל הפורום טוען בפנייתו למזוז כי משמעות דבריו של טיבי על ארץ נקיה ממתנחלים משמעותה אחת היא "נקיה מיהודים". הוא מדגיש בפנייתו כי ובאמירה גזענית כזו יש לטפל באופן חמור ומיידי.

"הקונוטציה הנאצית העולה מדבריו של טיבי על ארץ נקיה ממתנחלים – מעוררת בושה על שמדובר בחבר בכנסת ישראל, מדובר בהסתה לגזענות ובקונוטציה נאצית", הוסיף.