אלפי עפיפונים הועפו למען שלושת החטופים

מירי חסון; אבירם זינו

אלפי עפיפונים הועפו למען שלושת החטופים

תנועת "מכבי צעיר" ארגנה את המפגן, שבו אלפי ילדים והוריהם הכינו עפיפונים והעיפו אותם למען שחרור החיילים החטופים. מיקי גולדווסר, אמו של החטוף: "זה כל כך מחמם את הלב"

Ynet

2006-10-11

אלפי עפיפונים הועפו היום (ד') בצומת גולני למען שלושת החיילים החטופים. תנועת הנוער "מכבי צעיר" ארגנה את המפגן. משפחות החטופים הוזמנו, אך רק שלמה ומיקי גולדווסר, הוריו של החייל החטוף אהוד גולדווסר, הצליחו לבוא.

"עפיפון מסמל את החופש", אמרה אחת הילדות שהגיעה להשתתף במפגן. אלפי ילדים והוריהם הכינו במקום את העפיפונים ואז העיפו אותם אל על. בני הזוג גולדווסר התרגשו מהמעמד. מיקי גולדווסר: "הגיעו אלפי ילדים. זה לא יאומן, זה כל כך מחמם את הלב, ילדים מגילאים קטנים ועד גדולים צילצלו אלינו והזמינו אותנו ואנחנו נענינו ברצון".


הוריו של אהוד גולדווסר מעיפים עפיפון (צילום: חגי אהרון)

לשאלה האם היא חושבת שנושא החטופים ירד מסדר היום הציבורי, משיבה גולדווסר בשלילה. "אנחנו בתקופת חגים ואנשים מתפנים גם לדברים הפרטיים שלהם, לא רק אנחנו בראש שלהם. זו חופשה לילדים ומטיילים בכל הארץ, אך ה"עפיפוניאדה" והשייט בשדות ים שמארגנים חבריו של בני מזכירים שזה נושא דחוף ביותר".

שלמה גולדווסר מוסיף שאלו שאמורים לטפל בעניין עושים זאת בכל רגע נתון. "נכון שהנושא קצת ירד מסדר היום הציבורי, אך לא מסדר יומם של אלו שאמורים לטפל בנושא. אנחנו יודעים שמטפלים בנושא. זה יפה שבכל ארוע זוכרים אותנו ומבקשים שנגיע".

טליה אופיר (10), חניכת מכבי צעיר מכרמי יוסף סיפרה כי המעמד היה מרגש, "ראיתי את הורי החייל החטוף והרגשתי עצובה כמו כולם. שמעתי על סיפור החטופים די הרבה ואני מתעניינת בנושא". רכז פרויקטים במכבי צעיר, יוגב מתוק הוסיף כי במעמד מרגש זה סיפרו בני הזוג גולדווסר כי בנם אודי התעניין בכל מה שקשור לתעופה, טיסנים ועפיפונים ושהמעמד מרגש אותם מאוד.

סוכת מחאה מול בית ראש הממשלה

ממש באותה השעה ניצבו שמונה הורים שכולים בסוכת המחאה בבית ראש הממשלה כשעיניהם כבויות. ההורים באו למחות על כוונת ממשלתו של אולמרט להחזיר מחבלים במסגרת עסקת שליט. אולמרט מסרב להיפגש עם נציגי המשפחות, כולם מארגון "אלמגור" לנפגעי טרור.

הרב ד"ר שלמה גוטל ורעייתו ססיל סיפרו ל-ynet שבתם בת ה-15 תמר, נרצחה בפיגוע ב"בית וגן". לאחר שהרוצח נתפס הוא שוחרר בעסקת ג'יבריל, הספיק לרצוח שני תיירים בעיר העתיקה, והיום, כך הם מספרים, יש לו בסטה בשער שכם בעיר העתיקה.

המשפחות השכולות וארגון "אלמגור" טוענים כי שחרור אסירים יביא לעוד חטיפות ולעוד פיגועים "שחרור שבויים וחטופים הוא לא מעל הכול", אומר מאיר אינדור, מנכ"ל אלמגור, "אם נשחרר חטוף תמורת מאות מחבלים להבא לא תהיה סמכות מוסרית לשלוח חיילים כדי לתפוס אפילו חוליית מחבלים בגלל סיכוי שייפגעו ויהרגו. אסור לצה"ל להציג תג מחיר לפיו שבוי הוא מעל הכול. אז יטענו הורי חיילים בצדק שלא שווה שבנם ייפול לאחר שמשחררים כל כך הרבה מחבלים".

לסוכה הזו רה"מ לא מוזמן

לסוכה הזו רה"מ לא מוזמן

NRG

2006-10-11

סוכה
צילום: אופיר דוד

הורים שכולים ונפגעי טרור הפעילים בארגון נפגעי הטרור "אלמגור" הקימו היום סוכת מחאה מול ביתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בה הם קוראים לרה"מ: "מדוע יצאת למלחמה כשבסוף אתה משחרר את המחבלים?". הסוכה הוקמה לאחר שבוע של מאבק בין פעילי הארגון לעיריית ירושלים ולמשטרה, והיא פתוחה לציבור הרחב. בעקבות הקמת הסוכה, יחל קמפיין ציבורי בן חודש, במסגרתו יקראו נפגעי הטרור להתפטרותו של ראש הממשלה, אם ישחרר מחבלים.

סוכת מחאה בירושלים: לא לשחרור מחבלים

סוכת מחאה בירושלים: לא לשחרור מחבלים

ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' מקים סוכת מחאה מול מעונו הרשמי של רה"מ. תובעים: לא להיכנע לדרישה לשחרור מחבלים בעסקרת שחרור החטופים.

ערוץ 7

2006-10-11

בתום שבוע של מאבק: עירית ירושלים והמשטרה תתיר להורים שכולים ופצועי טרור להקים סוכת מחאה ליד ביתו של אולמרט.

בכוונת מארגני סוכת המחאה לתבוע מראש הממשלה שלא להיכנע לדרישה לשחרר מחבלים בעסקאות השבת השבויים.

הסוכה תוקם בכיכר פריס שבירושלים, מול מעונו הרשמי של ראש הממשלה אהוד אולמרט.

סא"ל במיל. מאיר אינדור, יו"א ארגון 'אלמגור' העומד מאחורי המחאה מסביר שאנשיו החליטו להקים את סוכת המחאה לאחר ש"אולמרט מסרב כבר חודש להיפגש איתנו כדי לשמוע את עמדתנו נגד שחרור מחבלים".

לדברי אינדור הבקשה להיפגש עם ראש הממשלה הוגשה לפני חודש על ידי קבוצת נפגעי הטרור שבאו ללשכתו בתום ישיבת חרום שקיימו, נוכח הפרסומים בעיתונות על כוונת הממשלה לשחרר אלף מחבלים בעסקה עם החמס. בקבוצה היו שש משפחות שיקיריהם נרצחו על ידי מחבלים ששוחררו והזדעקו כששמעו על פגישה של אולמרט עם משפחות החטופים שבה הועלתה דרישה לשחרר מחבלים.

"הנפגעים רצו להעביר אז לאולמרט תחקיר המוכיח שהמחבלים שרצחו את יקיריהם שוחררו לפני כן בנימוק שהיו ללא דם על הידיים וביצעו מעשי רצח משניתנה להם ההזדמנות השנייה ועל כן אסור להיכנע לעסקה שחרור המחבלים עם החמס. נפגעי הטרור קוראים לעסקאות אלו "עסקאות מוות" וטוענים שגם אם היא תביא לשחרור חטוף היא תביא חטיפות נוספות בשל הצלחתה החטיפות הקודמות.

ב'אלמגור' מודאגים מהדחיות של אולמרט לפגישה עימם. "זהו סימן שלמרות הכחשות אולמרט הוא אכן החליט להיכנע ולשחרר את המחבלים. אחרת הוא היה נעזר בנו מול הלחצים עליו. כנראה שהוא אינו יכול להסתכל בעיניים של אלה ששילמו את מחיר השחרורים הקודמים, משעה שהחליט לשחרר את המחבלים. עובדה שאת נציגי משפחות החטופים שהביעו בפניו את הדרישה לשחרר מחבלים – הוא קיבל", דברי אינדור.

  

"אלמגור" מבקש להקים סוכת מחאה מול ביתו של אולמרט

אבירם זינו

"אלמגור" מבקש להקים סוכת מחאה מול ביתו של אולמרט

Ynet

2006-10-10

ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" ביקש מהמשטרה אישור להקים סוכת מחאה סמוך לביתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בירושלים. זאת, לאחר שהשבוע עתר הארגון לבג"ץ בנושא.

לדברי הארגון, בכוונת נציגיהם למחות מול ביתו של אולמרט, כיוון שהוא מסרב לפגוש אותם ולשמוע את טענותיהם בנוגע למשא ומתן לשחרורו של החייל החטוף, גלעד שליט.

עתירה של נפגעי הטרור: דורשים סוכת מחאה מול בית רה"מ

אבירם זינו

עתירה של נפגעי הטרור: דורשים סוכת מחאה מול בית רה"מ

Ynet

2006-10-08

ארגון אלמגור לנפגעי טרור הגיש בבג"ץ עתירה נגד עיריית ירושלים, בדרישה להתיר לארגון להקים משמרת מחאה בסוכה מול מעון ראש הממשלה בעיר.

הארגון מבקש להקים את הסוכה כדי למחות על כך שראש הממשלה, אהוד אולמרט, מסרב להיפגש עם אנשיו, המתנגדים לשחרור מחבלים במסגרת עסקה לשחרור החיילים החטופים. עיריית ירושלים הציעה לאנשי הארגון לשבת בגן הוורדים ביחד עם מטה המילואימניקים.

אלמגור: לפרסם פרטי העסקה לשחרור שליט

רות אברהמי

אלמגור: לפרסם פרטי העסקה לשחרור שליט

ארגון נפגעי הטרור דורש להעביר אליו את פרטי העסקה המתרקמת לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט. זאת לנוכח דברי יועצו של שר הביטחון.

ערוץ 7

2006-10-25

האירגון הגיש את הפניה, בעקבות דברים שאמר הבוקר (ד') בקול ישראל יועץ שר הביטחון, דוד חכם, כי בכל עסקה עתידית לשחרורו של שליט, ישוחררו מחבלים. בכך, לדברי הארגון, אישר הדובר לראשונה באופן רשמי את הידיעות בעיתונות הערבית, על כוונה של ישראל לשחרר מחבלים בעסקת שחרור שכזו.

מנכ"ל הארגון, מאיר אינדור אומר כי: "לא יתכן שכל העולם, מצרים, גרמנים ואפילו הסורים ואנשי החמ"ס והג'יהד ידעו את פרטי העסקה, ואילו נפגעי הטרור לא ידעו מי וכמה מאלה שפגעו ביקיריהם עומדים להשתחרר".

ארגון 'אלמגור' מבקש הבוקר (יום רביעי) פגישה דחופה עם שר הביטחון על מנת להביא לפניו נתונים שאסף מעסקאות שחרור קודמות ומפגועים קודמים, שנעשו על ידי מחבלים ששוחררו באותן עסקות.

כמו כן קורא הארגון להביא את פרטי העסקה בפני הציבור הישראלי, או לפחות בפני הכנסת וועדותיה ולא להעמיד את הציבור הישראלי בפני עובדה מוגמרת. "החלטה שעלולה להביא לפגיעה אנושה ביכולת ההרתעה של ישראל מול הטרור, ראויה שתעבור דיון ציבורי מוקדם, בעיקר שהציבור הרחב הוא שעלול לשלם עליה בחטיפות נוספות ובהגברת הטרור-כפי שהיה בעבר", אומרים בארגון אלמגור.

נפגעי טרור ישבתו מול ביתו של אולמרט

נפגעי טרור ישבתו מול ביתו של אולמרט

נפגעי טרור, שכולים ופצועים, הפעילים בארגון נפגעי הטרור "אלמגור" מתכוונים לפתוח בשבוע הבא בשביתת שבת ליד ביתו של אולמרט.

ערוץ 7

2006-10-05

נפגעי טרור, שכולים ופצועים, הפעילים בארגון נפגעי הטרור "אלמגור" –במאבק נגד שחרור מחבלים מתכוונים לפתוח בשבוע הבא בשביתת שבת ליד ביתו של אולמרט זאת אחרי שאולמרט דחה עד כה את בקשתם להיפגש איתו.

הנפגעים ישבתו בתורנות בסוכת מחאה שיקימו ליד ביתו. אליהם יצטרפו אנשי מילואים והורים של חיילים שנהרגו במלחמה האחרונה.

עירית ירושלים סירבה עד כה לאשר את הקמת הסוכה והציעו לנפגעים להעביר את מחאתם לגן הוורדים שליד הכנסת. באלמגור מאיימים בעתירה לבג"צ בסוגיה.

למנכ"ל אלמגור, מאיר אינדור יהיה זה הסיבוב השלישי במאבקים משפטיים נגד העירייה בסוגית חופש המחאה לאחר שזכה נגדה בשתי פעמים קודמות והפסיקות הפכו לפסקים עקרוניים בסוגיית חופש המחאה.

הבקשה להיפגש עם ראש ההמשלה הוגשה לפני חודש על ידי קבוצת נפגעי הטרור שבאו ללשכתו בתום ישיבת חרום שעשו, נוכח הפרסומים בעיתונות על כוונת הממשלה לשחרר אלף מחבלים בעסקה עם החמאס.

נציגי המשרד הודיעו לנפגעים שרה"מ אינו יכול לקבלם מיידית אבל יתייחסו בחיוב לבקשתם. לאחר שבוע נמסר להם שרק מזכירו הצבאי יוכל לקבלם. המשפחות השכולות סירבו להצעה.

כעת אחרי שעבר חודש לגשת בקשתם הם מתכוונים לפתוח בשבוע הבא במאבק מתוקשר מול ביתו של אולמרט. באלמגור מודאגים מהדחיות של אולמרט. "זהו סימן שלמרות הכחשות אולמרט הוא אכן החליט להיכנע ולשחרר את המחבלים. אחרת הוא היה נעזר בנו מול הלחצים עליו. כנראה שהוא אינו יכול להסתכל בעינים שלנו- בעיני אלו ששילמו את מחיר השחרורים הקודמים. משעה שהחליט לשחרר את המחבלים".

נפגעי הטרור התכוונו להביא לפניו סקירה מפורטת ועדויות חיות על הסכנה שבשחרור מחבלים. ביום חמישי הבא יערך יום עיון בסוגיית שחרור מחבלים בהיבט ההילכתי והביטחוני והתקשורתי על ידי מרצים שונים.