אלפי עפיפונים הועפו למען שלושת החטופים

מירי חסון; אבירם זינו

אלפי עפיפונים הועפו למען שלושת החטופים

תנועת "מכבי צעיר" ארגנה את המפגן, שבו אלפי ילדים והוריהם הכינו עפיפונים והעיפו אותם למען שחרור החיילים החטופים. מיקי גולדווסר, אמו של החטוף: "זה כל כך מחמם את הלב"

Ynet

2006-10-11

אלפי עפיפונים הועפו היום (ד') בצומת גולני למען שלושת החיילים החטופים. תנועת הנוער "מכבי צעיר" ארגנה את המפגן. משפחות החטופים הוזמנו, אך רק שלמה ומיקי גולדווסר, הוריו של החייל החטוף אהוד גולדווסר, הצליחו לבוא.

"עפיפון מסמל את החופש", אמרה אחת הילדות שהגיעה להשתתף במפגן. אלפי ילדים והוריהם הכינו במקום את העפיפונים ואז העיפו אותם אל על. בני הזוג גולדווסר התרגשו מהמעמד. מיקי גולדווסר: "הגיעו אלפי ילדים. זה לא יאומן, זה כל כך מחמם את הלב, ילדים מגילאים קטנים ועד גדולים צילצלו אלינו והזמינו אותנו ואנחנו נענינו ברצון".


הוריו של אהוד גולדווסר מעיפים עפיפון (צילום: חגי אהרון)

לשאלה האם היא חושבת שנושא החטופים ירד מסדר היום הציבורי, משיבה גולדווסר בשלילה. "אנחנו בתקופת חגים ואנשים מתפנים גם לדברים הפרטיים שלהם, לא רק אנחנו בראש שלהם. זו חופשה לילדים ומטיילים בכל הארץ, אך ה"עפיפוניאדה" והשייט בשדות ים שמארגנים חבריו של בני מזכירים שזה נושא דחוף ביותר".

שלמה גולדווסר מוסיף שאלו שאמורים לטפל בעניין עושים זאת בכל רגע נתון. "נכון שהנושא קצת ירד מסדר היום הציבורי, אך לא מסדר יומם של אלו שאמורים לטפל בנושא. אנחנו יודעים שמטפלים בנושא. זה יפה שבכל ארוע זוכרים אותנו ומבקשים שנגיע".

טליה אופיר (10), חניכת מכבי צעיר מכרמי יוסף סיפרה כי המעמד היה מרגש, "ראיתי את הורי החייל החטוף והרגשתי עצובה כמו כולם. שמעתי על סיפור החטופים די הרבה ואני מתעניינת בנושא". רכז פרויקטים במכבי צעיר, יוגב מתוק הוסיף כי במעמד מרגש זה סיפרו בני הזוג גולדווסר כי בנם אודי התעניין בכל מה שקשור לתעופה, טיסנים ועפיפונים ושהמעמד מרגש אותם מאוד.

סוכת מחאה מול בית ראש הממשלה

ממש באותה השעה ניצבו שמונה הורים שכולים בסוכת המחאה בבית ראש הממשלה כשעיניהם כבויות. ההורים באו למחות על כוונת ממשלתו של אולמרט להחזיר מחבלים במסגרת עסקת שליט. אולמרט מסרב להיפגש עם נציגי המשפחות, כולם מארגון "אלמגור" לנפגעי טרור.

הרב ד"ר שלמה גוטל ורעייתו ססיל סיפרו ל-ynet שבתם בת ה-15 תמר, נרצחה בפיגוע ב"בית וגן". לאחר שהרוצח נתפס הוא שוחרר בעסקת ג'יבריל, הספיק לרצוח שני תיירים בעיר העתיקה, והיום, כך הם מספרים, יש לו בסטה בשער שכם בעיר העתיקה.

המשפחות השכולות וארגון "אלמגור" טוענים כי שחרור אסירים יביא לעוד חטיפות ולעוד פיגועים "שחרור שבויים וחטופים הוא לא מעל הכול", אומר מאיר אינדור, מנכ"ל אלמגור, "אם נשחרר חטוף תמורת מאות מחבלים להבא לא תהיה סמכות מוסרית לשלוח חיילים כדי לתפוס אפילו חוליית מחבלים בגלל סיכוי שייפגעו ויהרגו. אסור לצה"ל להציג תג מחיר לפיו שבוי הוא מעל הכול. אז יטענו הורי חיילים בצדק שלא שווה שבנם ייפול לאחר שמשחררים כל כך הרבה מחבלים".