המחאה נגד שחרור האסירים: שלטים הוצבו על מאות מצבות של חללי צה"ל

מתן חצרוני

המחאה נגד שחרור האסירים: שלטים הוצבו על מאות מצבות של חללי צה"ל

פעילי ארגון "סליחה ששכחנו", שמתנגדים לשחרור האסירים הפלסטינים, הציבו שלטים שחורים על מצבות בבית העלמין הצבאי בהר הרצל שעליהן נכתב: "בשבילנו מותך היה לשווא", כשעל החתום ממשלת ישראל. יו"ר ארגון יד לבנים: "בושה וחרפה, פגיעה בזכר הנופלים"

חדשות 2

2013-10-29

הפעימה השנייה יוצאת לדרך – והרגשות מתלהטים: במסגרת המאבק נגד שחרור 26 המחבלים הלילה (ג') בחצות, הוצבו לפנות בוקר על מאות מצבות בחלקה הצבאית בהר הרצל שלטים ועליהם הכיתוב: "סליחה ששכחנו, בשבילנו מותך היה לשווא", כשעל החתום – "ממשלת ישראל". כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online. יו"ר ארגון יד לבנים: "זו שערורייה, הפקרות וחציית כל הגבולות. אדרוש שהמשטרה תפתח בחקירה".

מתברר, כי מאחורי המעשה עומדים פעילי ארגון "סליחה ששכחנו". בעמוד הפייסבוק שלהם כתבו אנשי הארגון כי הוא הוקם "כדי לבקש סליחה מכל הקורבנות שממשלת ישראל מכרה בזול ושכחה את מחיר חייהם".


שלט על אחת המצבות

"הר הרצל הוא מקום מקודש", זעם אלי בן שם, יו"ר יד לבנים. "צריך להוציא אותו מהוויכוחים. זה חילול של הקברים וזו בושה וחרפה למי שביצע את המעשה. זה פוגע באלפי משפחות שכולות. אני אפנה למפכ"ל המשטרה ואגיש תלונה בנושא". עוד הוסיף, כי "החוק קובע שלוש שנות מאסר על עבירה שכזו ואני מצפה שהמשטרה תפתח בחקירה".

מנגד, בארגון "סליחה ששכחנו" אמרו כי הם מתנצלים אם נגרמה פגיעה כלשהי ברגשותיהן של המשפחות השכולות. בתוך כך, הערב תתקיים מול כלא עופר "הפגנות הכאפיות", שבה ייקחו חלק משפחות האסירים היהודים בבקשה לשחררם.


הפגנה מול כלא עופר (צילום׃ אלירן חייט)

"אנו לא נפגעי פעולות האיבה, אלא נפגעי פעולות ממשלת ישראל"

אמש הפגינו אלפים ובהם בני משפחות שכולות ופעילי הארגונים "אלמגור" ו"ישראל שלי" מול כלא עופר במחאה נגד הפעימה השנייה של שחרור המחבלים הפלסטינים, שבה צפויים להשתחרר הלילה בחצות 26 אסירים – במסגרת חידוש המשא ומתן המדיני.

המפגינים הקיפו את הכלא בשרשרת אנושית כשהם אוחזים בידיהם בדגלי ישראל תוך קריאות: "לא משחררים". מירב אושר, בתו של אבי אושר ז"ל, שרוצחו צפוי להשתחרר מחר, אמרה במהלך ההפגנה: "אין מקום בטוח יותר במדינת ישראל, היום זה אני, מחר זה חלילה מישהו אחר".

היא תקפה את התנהלות הממשלה ואמרה: "למען העתיד של כולנו אני קוראת לממשלת ישראל להפסיק לשחרר לנו רוצחים. ממשלת ישראל הצבועה, מהיום אין לנו כל עניין בטקסים הממלכתיים שלכם כי אנחנו לא נפגעי פעולות האיבה, אלא נפגעי פעולות ממשלת ישראל".


"חציית גבולות". השלטים על המצבות

"אנחנו פה כדי לעצור את שחרור הרוצחים ולהגיד למנהיגים שלנו שהם זנחו את האחים, זנחו את המוסר, ועושים מעשה לא ראוי שיביא את מדינת ישראל בסוף לאבדון", הצהיר אבי ברומברג מראשי המאבק. "אני מאמין שכל זעקה של אזרחים במדינת ישראל מחלחלת", הסביר ברומברג את ההחלטה לצאת לשטח.

לדבריו, שחרור המחבלים רק מחזק את הטרור. "רק הבוקר עם ההודעה על שחרור המחבלים נורו גראדים מעזה. כל שחרור כזה רק מעצים את הטרור ואני מקווה שלא נגיע למצב שבו הפיגועים ייכנסו ללב מדינת ישראל כנראה רק אז המנהיגים יתעוררו".