אבות שכולים נגד שחרור מחבלים

יערה מייטליס

אבות שכולים נגד שחרור מחבלים

אבות שכולים מחו נגד התביעה לשחרר מחבלים תמורת גלעד שליט, והסבירו שהפיגועים בהם נהרגו יקיריהם אורגנו ע"י מחבלים שישבו בעבר בכלא הישראלי.

ערוץ 7

2009-01-23

שלושה אבות שכולים שילדיהם נרצחו בפיגועי טרור התייצבו מול 100 מפגינים בעד עסקת שחרור שליט תמורת מחבלים, ברחבת מוזיאון תל אביב. האבות השכולים שהפגינו הם יוסי מנדלוביץ', ששיכל את בנו בן ה-13 בפיצוץ אוטובוס בחיפה; דב ויינשטיין, ששיכל את בנו בן ה-13 בפיגוע משולש בכיכר ציון בירושלים; וציון סויירי, ששיכל את בנו, את ביתו ואת בעלה בפיגוע ירי שאורגן על ידי מרואן ברגותי, בכביש 443.

השלושה מחו נגד התובעים לשחרר מחבלים תמורת שחרור שליט, והסבירו שהפיגועים בהם נהרגו יקיריהם אורגנו על ידי מחבלים שישבו בעבר בכלא הישראלי, ועל כן הם תובעים מהממשלה ללמוד את הלקח ולא לשחרר מחבלים על מנת שאחרים לא ייפגעו בעתיד.

האבות מסרו שהם יצרו קשר עם ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' על מנת לתאם בעתיד פעולה משותפת של תגובה של הורים שכולים לכל הפגנה בה יעשה לחץ לקידום עסקה עם החמאס.

הבוקר (ו') יתייצבו שמחה ופנינה מאליק, שאבדו את בנם גדליה בקרב מול מחבלים בג'נין, מול הפגנה דומה שתיערך מול ביתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ליד המצבה לנרצחי פיגוע קפה מומנט. ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' קורא למזדהים מהאזור להתייצב לימין המפגינים.