אלמגור: אל תתנו להם שריוניות

שמעון כהן

אלמגור: אל תתנו להם שריוניות

ב'אלמגור' מתריעים משימוש הטרור החמאסי בשריוניות רוסיות שאת כניסתן התיר ראש הממשלה לאחר 4 שנות עיכוב.

ערוץ 7

2009-03-04

אנשי ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' מתריעים מאפשרות, שאירעה כבר בעבר, של נפילת שריוניות לידי מחבלי החמאס. זאת בעקבות הדיווחים על פגישת ראש הממשלה אולמרט ושר החוץ הרוסי, פגישה בה אישר לרוסים הכנסת משורייני BTR דרך מעברי הגבול הישראלים לידי כוחות הביטחון הפלסטינים בערי הגדה.

ראשי 'אלמגור' פנו אמש לשרי הממשלה בקריאה: "אל תתנו להם שריוניות! אל תניחו פצצה מתקתקת לפתחה של המממשלה חדשה!".

באלמגור מזכירים כי במהלך מבצע 'עופרת יצוקה' נאלץ צה"ל ביום ה-27,1,08 לתקוף בדרום רצועת עזה מספר שריוניות ששמשו את ארגון הטרור חמאס בתקופה האחרונה, ונפלו לידיהם מידי מנגנוני הביטחון של הרש"פ. תקיפה זו בוצעה בפעילות משותפת עם השב"כ, מזכירים בארגון.

"אסור לתת לכך להתרחש שנית ואסור להעמיד את בנינו בסיכון מיותר מול מזוינים פלשתינים שיהיו מוגנים מאחורי שריונות בעימות הבא שעלול להיפתח כפי שבכירים ברש"פ רומזים לאחרונה או כפי שהיה בעבר באינתיפאדת 2000".

באלמגור מוסיפים וטוענים שגם הרשות הפלשתינית עצמה השתמשה ברכבים ממוגני ירי וכלים משוריינים שקידמה אל מוקדי החיכוך עם הכוחות הישראלים באינתיפאדת 2000, ובכך גרמה לסיכון חיילי צה"ל.

אל המכתב לשרי הממשלה צורפה חוות דעת ביטחונית של שני מח"טים במיל, אנשי חי"ר ושריון, המזהירים מפני הסכנה לכוח צבאי ואף לאוכלוסיה אזרחית במעורבות כלים משוריינים בעימות הצבאי.

"זה יכול להיות בשילוב שריוניות בעימות יזום של כוחות מאורגנים, והצורך בשינוי מהלכי לחימה לכוחות צה"ל – על כל המשמעויות המבצעיות – סרבול הכוחות במהלכי הקרב מיותרים וסיכון חיילים, או בחטיפת משוריינים באופן ספוראדי על ידי מחבלים בודדים –כפי שהיה בפגועי הטרקטורים בירושלים", נכתב בחוות הדעת.

הקצינים החתומים על חוות הדעת מזהירים: "שום דבר לא יוכל לעמוד מול שריונית שתיחטף על ידי מחבלים בודדים ויפרצו בפתאומיות חלילה אל ישובים אזרחים או מחנות עורפיים. שלא לדבר על השתלטות נוספת של החמ"ס על כלי הנשק בגדה".

הקצינים מסיימים את חוות דעתם ומתריעים "מפני מהלך יזום של כוחות המשטרה הפלסטינים וכוחות נוספים כפי שיהיה בפתיחת אינתיפאדת 2000 – מהלך שעלול חזור על עצמו".