המטה למען שחרור שליט: "אנו שבעים מדיווחים על עסקת שחרור"

המטה למען שחרור שליט: "אנו שבעים מדיווחים על עסקת שחרור"

במטה למען שחרורו של גלעד שליט מחכים להודעות רשמיות ולא לדיווחים בתקשורת על קידום עסקת שליט. "הזמן פועל לרעתו של גלעד", אמר דובר המטה לחדשות 2 באינטרנט. עמוס גלעד ידון בנושא היום בקהיר

חדשות 2

2009-01-22

"אנו שמחים על הדיווחים בעניין התקדמות בעסקה של גלעד, אך שבעים מכך"- כך אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט דובר מטה המאבק למען השבתו גלעד שליט, אל"מ במיל' חזי משיטה. "המשפחה ואנחנו מחכים להודעה רשמית על השלמת העסקה".

לדברי משיטה, משפחת שליט מברכת על כל התקדמות, אך הם עדיין מצפים שהדבר יקרה במהרה. "הזמן פועל לרעתו של גלעד", אמר משיטה. "לפי מה שראינו בדיווחים הבוקר, גם אהוד אולמרט מעוניין לסיים את הסיפור הזה לפני סיום כהונתו, ואנחנו מברכים על כך ומקווים שהנושא ייפתר במהירות האפשרית".

היום תתקיים בתל אביב צעדה בקריאה לשחרורו של שליט. הצועדים ייצאו בשעה 16:00 מרחבת מוזיאון תל אביב ויצעדו עד לביתו של שר הביטחון אהוד ברק במגדלי אקירוב.

לבני: "בלי שליט – אין פתרון למשבר ברצועה"

שרת החוץ ציפי לבני נפגשה אמש עם שרי החוץ של 27 מדינות האיחוד האירופי. בדיון דיברה לבני על המבצע בעזה, המצב ההומניטרי ברצועה ועל גלעד שליט. "כל עוד שליט נשאר בידי החמאס, לא ניתן לבוא לפתרון המשבר ברצועה", אמרה לבני.

ראש האגף המדיני-בטחוני במשרד הביטחון עמוס גלעד יוצא היום שוב לקהיר להמשך השיחות על הסידורים בגבול מצרים-עזה, למניעת הברחות נשק. בשיחותיו הוא יעלה גם את נושא קידום המשא ומתן לשחרור שליט.

אמש דיווחנו על והתקדמות מסוימת, לפחות מצד ישראל, בגיבוש עסקה לשחרור גלעד שליט. שרים בכירים החברים בקבינט המדיני-ביטחוני שינו את עמדתם וכעת הם מוכנים לעסקה לשחרור שליט למרות המחיר הכבד. גם אולמרט עצמו דוחף את הנושא ומקווה לפתור אותו עד לסיום כהונתו, בעוד שלושה שבועות.

בארגון נפגעי הטרור אומרים כי "את המחיר על שחרור מחבלים ישלמו אזרחים – כפי שהיה בעבר". מנגד, אמהות שכולות ואלמנות טרור, בהן יעל זאבי, אלמנתו של השר רחבעם (גנדי) זאבי ז"ל, תומכות בשחרור האסירים. זאבי אמרה אמש כי היא מוכנה לשחרר את רוצחי בעלה תמורת עסקה שתביא לשחרורו של שליט והדגישה כי בעלה ראה בפדיון שבויים ערך עליון.

נועם שליט, אביו של החייל החטוף, אמר אמש לחדשות 2 באינטרנט כי "עד שלא נשמע מגורמים רשמיים על כך, אני לא מעוניין להגיב".