אלמגור: ישראל חולקת כבוד למי שרצח ילדות וישראלים

אלמגור: ישראל חולקת כבוד למי שרצח ילדות וישראלים

ערוץ 7

2012-05-31

מאיר אינדור, יו"ר ארגון נפגעי הטרור אלמגור, תוקף את החלטת ישראל להעביר גופות מחבלים לרשות הפלסטינית חרף העתירה שהוגשה לבג"ץ.

"על הרש"פ להזמין את ראש הממשלה ונשיא בית המשפט להשתתף בהלוויות המחבלים לאחר שנתנו כבוד למחבלים והפכו לשותפים בכירים לסגה הפלסטינית שבו מחבלים שרצחו הופכים גיבורים ושהידים".

"בהזדמנות זו יש גם לעשות טקס קבורה רשמית לספרו של נתניהו על הטרור שבו כתב והטיף נגד כל מה שהוא שעושה היום".

"להזמין את נתניהו וגרוניס להלוויות המחבלים"

שלמה פיוטרקובסקי

"להזמין את נתניהו וגרוניס להלוויות המחבלים"

בארגון נפגעי הטרור "אלמגור" מציעים לרש"פ להזמין את ראש הממשלה ונשיא העליון להלווית גופות המחבלים לאות הוקרה על סיועם למהלך.

ערוץ 7

2012-05-31


תוקף. אינדור (פלאש 90)

מאיר אינדור, ראש ארגון נפגעי הטרור "אלמגור", תוקף במילים חריפות את החלטת נשיא ביהמ"ש העליון, השופט אשר גרוניס, לאפשר את החזרת גופות המחבלים לרשות הפלסטינית.

"על הרשות הפלסטינית להזמין את ראש הממשלה ונשיא בית המשפט העליון להשתתף בהלוויות המחבלים לאחר שנתנו כבוד למחבלים והפכו לשותפים בכירים לסאגה הפלסטינית שבה מחבלים שרצחו הופכים גיבורים ושהידים", אומר אינדור.

לדבריו, "ראוי שהשניים יבואו עם משמר כבוד של צה"ל. שיעמדו ליד משמרי הכבוד הרש"פ. כך יוכלו לחלוק כבוד אחרון למי שרצח ילדות ועוברי אורח ישראלים, לאחר שהוכיחו בחצי השנה אחרונה שנפגעי הטרור שווים בעיניהם כקליפת השום אל מול הפלסטינים, קודם בשחרור המחבלים ועתה שחרור הגופות".

אינדור מוסיף, כי "בהזדמנות זו יש גם לעשות טקס קבורה רשמית לספרו של נתניהו על הטרור שבו כתב והטיף נגד כל מה שהוא שעושה היום".

באלמגור דורשים מהבג"צ לקיים דיון בעתירה לגופה ובתשובת המדינה, בה רואים בארגון שורת תקדימים חמורים אם יאומצו כפסיקה.
במקביל שוקלים באלמגור לפנות לכנסת כדי לחוקק חוק שיתקן את המצב היום שבו המדינה טוענת כי אין לנפגעי הטרור מעמד משפטי לגבי גופות רוצחי יקיריהם וכי לפלסטינים יש זכות להקים אנדרטאות לרוצחים בשטחי בי ואי.

91 גופות מחבלים בדרך לרש"פ

עוזי ברוך

91 גופות מחבלים בדרך לרש"פ

הבוקר מתבצעת העברה של 91 גופות מחבלים משטחי ישראל לרשות הפלסטינית – זאת כחלק ממחווה של נתניהו לאבו מאזן.

ערוץ 7

2012-05-31


מוציאים את גופות המחבלים (פלאש 90)

העברה של 91 גופות מחבלים משטחי ישראל לרשות הפלסטינית מתבצעת הבוקר (ה') כחלק ממחווה של ראש הממשלה בנימין נתניהו לראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן – במטרה לחדש את המשא ומתן בין ישראל לרשות.

בין הגופות שבעה ממחבלי הפיגוע במלון סבוי בתל אביב בשנת 1975, המחבל שרצח שישה בני אדם בפיגוע בקפה הלל בירושלים ומבצעי הפיגועים באוטובוסים בבאר שבע ובאשקלון.

בבוקר, צפויות הגופות להגיע לבית קברות בבקעת הירדן, משאיות פלסטיניות שיעבירו 11 גופות לעזה, ועוד 80 לרמאללה, שם מתכוון אבו מאזן לקיים טקס לקבלת הגופות במוקטעה.

בשבועות הבאים אמורה ישראל להעביר לרשות עוד כמה עשרות גופות של מחבלים.

ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' עתר אמש לבג"ץ, במטרה לחשוף את הרשימה ולאפשר דיון משפטי וציבורי. מאיר אינדור, יושב ראש הארגון, אמר כי "ביבי וברק התנהגו בשבוע האחרון במסכת רמיות כלפי משפחות קורבנות הטרור ומשכו אותנו בתירוצים שונים. הרשות הפלסטינית יודעת את השמות, משפחות הרוצחים יודעים, ורק משפחות הקורבנות והציבור הישראלי לא נחשפים לעובדות".

רמאללה חגגה את החזרת הגופות

עמית ולדמן

רמאללה חגגה את החזרת הגופות

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ובכירים נוספים השתתפו בטקס החזרת גופות המחבלים הפלסטינים מישראל. יו"ר אלמגור תוקף: היה ראוי שנתניהו ישתתף בהלוויות לאחר הכבוד שנתן להם

חדשות 2

2012-05-31

במתחם המוקטעה שברמאללה נערך בצהריים טקס החזרת ארונות המחבלים הפלסטינים. את האירוע, בהשתתפות יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט תקף יו"ר ארגון אלמגור מאיר אינדור את המהלך. "היה ראוי שנתניהו ישתתףבהלוויות לאחר הכבוד שנתן להם", עקץ.

הבוקר יצא לפועל מבצע "מעבר הירדן", שבמסגרתו הועברו 91 גופות ושרידי גופות של מחבלים פלסטינים לשטחי הרשות הפלסטינית, כחלק ממחווה של ראש הממשלה בנימין נתניהו לאבו מאזן.

המבצע הורכב מיציאתן של שתי שיירות: ראשית הועברו 79 גופות לידי הרשות הפלסטינית, ו-12 נוספות דרך מעבר ארז לרצועת עזה. במסגרת השיחות של שליח ראש הממשלה יצחק מולכו עם אבו מאזן בתחילת החודש, החליטה ישראל כמחווה של רצון טוב להעביר כמאה גופות של מחבלים מישראל לרשות הפלסטינית, זאת כניסיון לחמם את הקרקע לקראת מו"מ ישיר בין הצדדים.


91 גופות מחבלים. ארכיון (צילום׃ AP)

במהלך הפגישה העלו הפלסטינים מספר דרישות במסגרת הניסיון לחדש את המשא ומתן. הנושא הראשון היה הסדר בשביתת הרעב של האסירים, שהסתיימה. הנושא השני היה החזרת גופות המחבלים והנושא השלישי – שחרור אסירים.

בקיץ שעבר אישרו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק להעביר 84 גופות מבית העלמין לחללי אויב בבקעת הירדן, לידי הרשות הפלסטינית. בסופו של דבר, בשל לחץ ציבורי כבד, לא יצאה לפועל עסקת העברת הגופות.

ההעברה החלה: 91 גופות מחבלים בדרך לרשות

אליאור לוי; יואב זיתון

ההעברה החלה: 91 גופות מחבלים בדרך לרשות

מחווה של רצון טוב כלפי אבו מאזן: 79 גופות כבר הגיעו לרמאללה, ובשעות הקרובות יגיעו 12 גופות הנוספות לרצועת עזה. אי פרסום רשימת האחראים לרצח עשרות ישראלים עורר זעם בקרב המשפחות השכולות: "חובה לקיים דיון ציבורי בעניין"

Ynet

2012-05-30

העברת גופות המחבלים לרשות הפלסטינית נמצאת בעיצומה: ישראל מעבירה היום (ה') 91 גופות לרשות הפלסטינית כחלק ממחווה של ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא הרשות אבו מאזן. ארונותיהם של 79 מהמחבלים הגיעו בסביבות 9:30 לרמאללה מעבר בית אל. משאית אחרת ובה ארונותיהם של 12 מחבלים צפוייה לעבור בשעות הקרובות לרצועת עזה.

שמות המחבלים שמועברים בעסקה לא הותרו לפרסום, והמהלך כבר מעורר זעם בטענה כי למשפחות הנרצחים מגיע לדעת אם רוצחי יקיריהן יועברו לרשות.

תיעוד העברת גופות המחבלים (צילום: רויטרס)

מבצע "מעבר הירדן" החל בשעות הבוקר המוקדמות, אז יצאו בשתי שיירות המשאיות שמובילות את גופות המחבלים מבית הקברות לחללי אויב בבקעה, שליד גשר אדם. המבצע התבצע אחרי פגישות בין מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף איתן דנגוט, וגורמים במינהל האזרחי, לבין השר לעניינים אזרחיים ברשות הפלסטינית, חוסיין א-שייח', וקצינים במפקדת התיאום והקישור הפלסטינית.


הגעת הגופות לרמאללה (צילום: AFP)

המבצע, שמנוהל תחת פיקודו של רב פיקוד מרכז, סגן אלוף יואב אוקנין, החל לפני כחודש, עם העברת ההנחיה מהדרג המדיני. אנשי הרבנות הצבאית ביצעו לפני כשלושה שבועות בדיקות ראשוניות ומיפוי בשטח בית העלמין לחללי אויב, סמוך לגשר אדם שבגבול ירדן, על מנת לוודא שהגופות לא נסחפו בחלוף השנים, כפי שאירע בעבר. בשבוע שעבר גויסו עשרות אנשי מילואים של הרבנות במיוחד לטובת המבצע הרגיש, ותחת מעטה של חשאיות וצו חריג של שטח צבאי סגור, עמלו על הוצאת הגופות והעברתן לשני מתקני קירור מיוחדים. אנשי הרבנות הסתייעו בדחפורונים קטנים, והקפידו להימנע מפגיעה בגופות.

אירועים ברמאללה ובעזה

כמה צלמים צבאיים תיעדו את הוצאת הגופות בווידאו. עם מסירת הארונות, הן יועברו לרמאללה בליווי המשטרה הצבאית, ושם יימסרו לידי הרשות ויוכנו לקראת הטקס הרשמי שמתוכנן שם. כל ארון ייעטף בדגל פלסטין. בשעה שתיים וחצי בצהריים צפוי להתחיל הטקס הרשמי לקבלת הגופות ברחבת המוקטעה בנוכחותו של הנשיא הפלסטיני אבו מאזן ובהשתתפות כל הנהגת הרשות הפלסטינית. בטקס ישתתפו גם משפחות המחבלים ותינשא תפילה מיוחדת. משם יוסעו הארונות במכוניות רשמיות של הרשות הפלסטינית לקבורה בערים השונות בגדה המערבית.


מעבירים את הגופות לרשות (צילום: עידו ארז)

גם ברצועת עזה מתכוננים להעברת הגופות. המעבר של המשאית לרצועה יתבצע בשעה מאוחרת יותר. טקס צבאי שמארגנת ממשלת חמאס יקדם את המשאית בצד הפלסטיני של מעבר ארז. בטקס ישתתפו נציגי כל הפלגים הפלסטיניים, ובמהלכו מתכננים לבצע מטח ירי כבוד של 21 כדורים לכל הרוג. משם יועברו הגופות לבית החולים שיפא בעיר עזה ולאחר מכן למסגד המרכזי בעזה לתפילה שלפני הלוויות.

אתמול בלילה חשף שר פלסטיני חלק משמות המחבלים, בהם איברהים אחמד חסן סרחאנה מחברון, שרצח חיילת בפיגוע בטרמפיאדה באשקלון ב-1996; נסים ג'עברי ואחמד אל-קוואסמה, שרצחו בפיגוע כפול בבאר שבע 16 בני אדם; עבדאללה בדראן, שפוצץ עצמו במועדון הסטייג' בתל אביב והרג ארבעה בני אדם; ראמז אסלים שהתפוצץ בבית קפה הלל בירושלים בספטמבר 2003; גופתה של היבה דראגמה שרצחה שלושה בני אדם בפיגוע בקניון בעפולה ב-2003 ופצעה 70 בני אדם, ועוד.

בישראל הרשמית סירבו להתייחס לפרסום או לפרסם את שמות המחבלים. לפיכך, אם לא יהיו עיכובים, יועברו בבוקר הגופות לידי הרשות ובשעה 15:00 ייערך הטקס המיוחד בהשתתפות אבו מאזן. בארגון אלמגור מתכוונים לעתור לבג"ץ כדי שהרשימה תפורסם במלואה. "צריך לאפשר דיון ציבורי בעניין", אמרו בארגון. "משפחות הנרצחים זכאות לכך והציבור הישראלי ראוי להיחשף לעובדות שידועות כבר לכל הציבור הפלסטיני".

גופות רוצחי עשרות ישראלים יימסרו לרש"פ

שמעון כהן

גופות רוצחי עשרות ישראלים יימסרו לרש"פ

שר האסירים הפלשתיני חושף את שמות המחבלים שאת גופותיהם תמסור ישראל מחר לרש"פ, בהם הרוצחים מאפרופו, קפה הלל, סבוי, הסטייג' ועוד.

ערוץ 7

2012-05-30


מוציאים את גופות המחבלים (פלאש 90)

מחר (חמישי) צפויה הרשות הפלשתינית לקבל בטקס מיוחד את גופותיהם של מאה מחבלים. מהלך עליו החליטה ממשלת ישראל כמחווה ליו"ר הרש"פ אבו מאזן. השר לענייני אסירים ברש"פ אומר לסוכנות הידיעות הפלשתינית 'מען' כי בין הגופות נמצאות גם גופותיהם של מחבלים שרצחו מאות ישראליים.

על פי דבריו של השר הפלשתיני נכללות בין הגופות גם גופותיהם של המחבל שביצע את הפיגוע במלון סבוי בשנת 78', המחבל שביצע את הפיגוע בקפה הלל בשנת 2003, המחבל מפיגוע התופת בבאר שבע (שנת 2004) בו נרצחו 16 אזרחים, המחבל מקפה אפרופו (97'), המחבל שביצע את הפיגוע במועדון הסטייג' בשנת 2005 ומחבלים נוספים.

נזכיר כי מזה זמן רב מבקש ארגון נפגעי הטרור אלמגור לקבל לידיו את רשימת המחבלים שגופותיהם יימסרו לרש"פ, אך נענה בסירוב או באי תגובה. "ממשלת נתניהו ברק -מופז נותנת רוח גבית לטרור ומתעללת במשפחות השכולות ובפצועים. זוהי ממשלה בלי לב ובלי שכל!", אומר מאיר אינדור יו"ר אור אלמגור המזכיר כי "זה שבוע, מבקשות המשפחות לדעת את שמות המחבלים שגופותיהם יועברו לרש"פ והממשלה מתחמקת מהם. מדוע המשפחות צריכות לשמוע על כך מהשר הפלסטיני אף שברור שהפרסום בסוף יגיע ?! "מדוע הזילות הזו במשפחות שרק לפני כמה חודשים ראו את המחבלים החיים יוצאים מהכלא-סביב עסקת שליט, ועכשיו ייראו טקסים מפוארים סביב רוצחי יקיריהם?! ואיפה השכל ?!".

אינדור מוסיף ואומר: "במקום לתת סיוע הומניטארי כחלק מהעסקאות עם הרש"פ הממשלה סוחרת עם אבו מאזן בגופות רוצחים אכזריים עליהם יוקמו אנדרטאות ומצבות עם טקסי זכרון, לשם יובלו קבוצות של צעירים ותלמידים פלסטינים. כך בונה ממשלת נתניהו במו ידיה את דור השהידים הבא".

נזכיר כי באלמגור מתכונים לעתור לבג"צ כדי לכפות על הממשלה לפרסם את שמות המחבלים וגם כדי לברר אם אין עסקת הגופות עומדת בניגוד לרוח החוק של אסור הקמת אנדרטאות על קברי מחבלים על פי התיקון לפקודת הטרור.

עתירה לבג"ץ: הצילו את מוכר "בית המכפלה"

שלמה פיוטרקובסקי

עתירה לבג"ץ: הצילו את מוכר "בית המכפלה"

ארגון אלמגור עתר לבג"ץ בדרישה שיורה למדינה לפעול באופן נחוש וחסר פשרות נגד עונש המוות שהוטל על המתווך בעסקת "בית המכפלה".

ערוץ 7

2012-05-28


פינוי בית המכפלה (רויטרס)

ארגון נפגעי הטרור אלמגור עתר הבוקר (שני) לבג"ץ בדרישה שזה יורה למדינה לפעול לאלתר לביטול עונש המוות שהושת על מוחמד אבו שעלה, המתווך הפלסטיני בעסקת "בית המכפלה" בחברון.

עו"ד נפתלי ורצברגר אשר מייצג בעתירה את ארגון אלמגור הסביר בשיחה עם ערוץ 7, כי על פי ידיעות שפורסמו בתקשורת ולא הוכחשו, המתווך בעסקת בית המכפלה נידון למוות בבית משפט פלסטיני על פי חוק של הרשות הפלסטינית לפיו מי שמבצע עסקאות מקרקעין עם יהודי דינו מוות.

ורצברגר מציין, כי ארגון אלמגור פנה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה שיפעל לכך שהעונש יבוטל ובנוסף תבוטל לחלוטין גם החקיקה הזו שלדבריו "אין לה אח ורע בשום מדינה מתוקנת, איסור כזה על ביצוע עסקאות כלכליות על רקע אתני ועונשים שכאלו למבצעי העסקאות".

לדברי עו"ד ורצברגר, "בעקבות הפניה קיבלנו תשובות מנומסות שהעניין בטיפול, אולם התתחושה היא שהימים עוברים ואיש לא עושה דבר. אנחנו דרשנו שכל עוד החוק עומד בתוקפו ישראל לא תעביר לרשות הפלסטינית כספי ולא תנהל שגרה של יחסים עם הרשות שמקבלת הכל ממדינת ישראל אך הופכת את המגע עם אזרחי מדינת ישראל למשהו דמוני שדינו מוות".

"אנחנו דורשים שבג"ץ יתערב וישים לזה קץ. האחריות המוסרית של מדינת ישראל למה שקורה בתחומי הרשות הפלסטינית נגזרת ממסקנות ועדת כאהן שהטילה על רשויות המדינה אחריות חוקית ומוסרית גם לנעשה בשטחים שאינם בתחום המדינה אך נתונים להשפעתה ומקרה זה אינו שונה", מסיים ורצברגר את דבריו.

בעתירה נכתב, כי "עמידה מנגד שעה שעומד להתבצע רצח בחסות החוק עומדת בניגוד לערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית, וככזו היא עמדה צינית בלתי סבירה במידה המחייבת התערבותו של בית משפט נכבד זה בהצבת מצפן מוסרי וחוקי בפני המשיבים במהלכים "המדיניים" עם הרש"פ".

"על המשיבים לנקוט מהלכים גלויים וחסויים, שגם אם יכשלו בסופו של יום נוכל כולנו לומר, ידינו לא שפכו את הדם ועיננו לא ראו, כל עוד לא נעשה מאמץ זה רובצים האחריות והקלון גם לפתחינו, ואת אלה יתבקש ביהמ"ש למנוע", מוסיפים העותרים.

אלמגור: לעצור את החזר גופות המחבלים לרש"פ

ישי קרוב

אלמגור: לעצור את החזר גופות המחבלים לרש"פ

באלמגור טוענים כי בימים אלו אנשי הרבנות הצבאית עמלים על הוצאת גופות המחבלים מקבריהם, במטרה להחזירם לרש"פ.

ערוץ 7

2012-05-24


מחבלים (פלאש 90)

ארגון אלמגור פנה הבוקר (חמישי) ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לא להחזיר גופות מחבלים לרשות הפלשתינאית אלא לאחר שמיעת עמדת הקרבנות והבטחה כי הרשות לא תפאר את הרוצחים ומעשיהם.

בא כוחו של הארגון, עו"ד נפתלי ורצברגר, סיפר לערוץ 7 כי בימים אלה עובדים אנשי הרבנות הראשית להוציא גופות של מחבלים כדי להחזיר לרשות כמחווה של נתניהו לאבו מאזן.

ורצברגר ציין כי על פי החוק אסור להקמים מצבות זיכרון לזכר מבצעי מעשי טרור, "ברשות הפלסטינית הם זוכים להאדרה, והחשש שאותם גופות יעברו תשתית למסע פרסום שיפאר את הטרור ואת מעשיו בניגוד לחוק".

"גל כזה", מדגיש ורצברגר, "יחזור אלינו חזרה על ידי אנשים שיקחו את הרוח הגבית לטרור ויבצעו מעשים והחברה הישראלית היא זו שתשלם בחיי אדם".

ורצברגר הוסיף כי במידה והיועץ המשפטי לממשלה לא ייענה לדרישתם תנועת אלמגור תעתור לבג"ץ.

אלמגור: ישראל מחביאה את שמות המחבלים שיעברו לרש"פ

אלמגור: ישראל מחביאה את שמות המחבלים שיעברו לרש"פ

ערוץ 7

2012-05-23

בארגון נפגעי הטרור אלמגור אומרים כי ישראל מחביאה את שמות המחבלים הקבורים בישראל שעומדים לעבור לידי הרשות הפלסטינית.

לדברי הארגון, למרות בקשת הארגון ממשרד הבטחון לפרסם את שמות המחבלים ופרטי מעשיהם, נמנע משרד הבטחון לעשות זאת כדי לא לאפשר דיון צבורי ולמנוע בכך את הסערה שהתעוררה בפעם הקודמת. מאיר אינדור, יו"ר הארגון אומר כי "נתניהו וברק מבצעים מעשיהם במחשכים ומונעים ממשפחות הנרצחים והפצועים את המידע הבסיסי, במי מדובר, איזה פגועי טרור הם בצעו ואת מי רצחו". אם לא יפורסמו השמות נעתור לבג"צ, אומרים באלמגור ותובעים לעצור את הליך העברת גופות המחבלים עד לפרסום.

שביתת האסירים הביטחוניים הסתיימה בעסקה מעוררת מחלוקת

חגי הוברמן

שביתת האסירים הביטחוניים הסתיימה בעסקה מעוררת מחלוקת

בשבע

גיליון 493

2012-05-17

ביום שני, 28 ימים לאחר שפרצה, הסתיימה שביתת הרעב של כ-1,550 האסירים הביטחוניים הפלשתיניים ב'עיסקה' שנויה במחלוקת עם השב"כ.

במערכת הביטחון ביקשו להגיע להסכם לפני "יום הנכבה". חשש נוסף היה מפני מוות של אחד המחבלים שובתי הרעב. מנהיגי המחבלים הפלשתינים איימו כי במקרה כזה תפרוץ אינתיפאדה שלישית. בצמרת הישראלית ובמערכת הביטחון שררה דאגה אמיתית, ובעקבותיה ניתן 'אור ירוק' לנציגי ישראל, בהם מזכירו הצבאי של ראש הממשלה אלוף יוחנן לוקר ונציגי שב"כ, להגיע להבנות עם המחבלים הכלואים. במלאכת התיווך בין המדינה לאסירים נטלו חלק ירדן, מצרים והרשות הפלשתינית.

במוצאי שבת שעברה נפגש שליחו המיוחד של רה"מ, עו"ד יצחק מולכו, עם אבו מאזן ברמאללה. באופן רשמי מולכו יצא לרמאללה כדי למסור לאבו מאזן איגרת מראש הממשלה, אלא שבחשאי יצא עם הסכם על הפסקת השביתה.

ביום שני בבוקר, מסוק צבאי ירדני השייך לבית המלוכה נחת במפתיע במוקטעה שברמאללה. מהמסוק יצאו מספר אנשים שהוכנסו מיידית אל תוך המוקטעה. היתה זו משלחת של המודיעין הירדני שנשלחה בפקודת מלך ירדן, על מנת לנסות ולהביא לקיצה את פרשת האסירים הפלשתינים שובתי הרעב. הגעת המסוק הירדני אושרה על ידי נתניהו אישית, כחלק ממעורבותו בעניין. באותו יום הגיע בכיר במודיעין המצרי לכלא שיקמה באשקלון, שם שכנע את מנהיגי המחבלים הכלואים לקבל את ההבנות.

בשב"כ נופפו בהישג שבהסכם, במסגרתו חתמו מנהיגי האסירים הביטחוניים הכלואים בישראל על התחייבות להפסקה מוחלטת של פעילות טרור מתוך בתי הכלא בישראל. בכתב ההתחייבות נכתב במפורש כי "פעילות נגד הביטחון שתבוצע מתוך בתי הכלא או חידוש שביתת האסירים בבתי הכלא בישראל, יביאו לביטול התחייבותה של ישראל לביצוע הקלות בתחומים הנ"ל".

מנהיגי המחבלים הכלואים חתמו על כתב ההתחייבות בשמם של כל האסירים הביטחוניים, מכל הארגונים ובכל מתקני-הכליאה בישראל. ע"פ כתב ההתחייבות, האסירים הביטחוניים יימנעו מכל פעילות אשר תהווה תמיכה מעשית בטרור. בכלל זה גיוס אנשים לפעילות טרור, הנחייה, מימון, תיאום בין מגויסים, מתן סיוע למגויסים וכדומה.

בתמורה להתחייבות זו, הסכימה ישראל לבצע שורה של הקלות הנוגעות לתנאי המאסר של הכלואים. בין השאר הסכימה ישראל להחזיר לאגפים הכלליים אסירים המוחזקים כיום בתנאי הפרדה. עוד התחייבה ישראל לאפשר ביקורי בני משפחות אסירים מעזה ומיו"ש, וכן צפייה בערוצי לוויין בשפה הערבית.

יו"ר אירגון 'אלמגור' מאיר אינדור מתח ביקורת חריפה על העסקה, אשר מהווה לדעתו כניעה למחבלים. לדבריו, על פי העסקה גם המחבלים שרצחו את בני שמשפחת פוגל יוכלו להצטרף אל אחת מקבוצות המחבלים האסורים ולשהות איתם במשך היום בלא בידוד.

נשקלת עתירה נגד "מחוות הגופות" לאבו מאזן

שמעון כהן

נשקלת עתירה נגד "מחוות הגופות" לאבו מאזן

100 גופות מחבלים תועברנה לידי הרש"פ כמחווה לאבו מאזן. ב'אלמגור' שוקלים עתירה ומזהירים מהלוויות הסתה ל"שהידים".

ערוץ 7

2012-05-15


ישוב לביהמ"ש? אינדור (פלאש 90)

ישראל תעביר לידי הרש"פ גופות של 100 מחבלים. זאת כמחווה ליו"ר הרש"פ אבו מאזן. כך על פי התחייבות שנמסרה לאבו מאזן בפגישת שליחו של ראש הממשלה נתניהו, עו"ד יצחק מולכו, עם אבו מאזן בסוף השבוע שעבר.

יצוין כי מדובר במהלך שעליו הוחלט כבר לפני שנה ואף הוחל בביצועו. המהלך הוקפא אז לאחר שדבר קיומו דלף לתקשורת.

בתגובה להחלטה שוקלים בארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' תביעה משפטית נגד המדינה. יו"ר הארגון, סא"ל במיל מאיר אינדור, מגדיר את המהלך "סחר גופות ו'מסחרה' של גופות על מנת לקנות שקט מהפלסטינים", כלשונו.

ב'אלמגור' מזכירים את הודעת ראש הממשלה אודות ההחלטה, ובה נאמר כי "לגבי ההחלטה להעביר גופות מחבלים מדובר בהחלטה שהיא מחווה הומניטארית בלבד… ישראל אינה סוחרת בגופות ולכן אין לנו בעיה להעביר אותן לרשות הפלסטינית". אך עד כה ישראל לא העבירה גופות של מחבלים לפלסטינים ו/ או בני משפחותיהם. זאת, על מנת לייצר הרתעה וגם כדי לא ליצור השוואה בין חיילים שנפלו בקרב- שגופותיהם מוחזרים למדינתם, לבין רוצחים שפלים". לטעמם של אנשי הארגון מדובר במכבסת מילים ותו לא.

"החזרת גופות המחבלים, בהם מחבלים שהתאבדו בפגועי תופת המוניים, תביא להלוויות המוניות והאדרת זכרם על ידי הפלסטינים בבית קברות לגיבורי האומה הפלסטינית ושהידיה שמוקמות על ידי הרש"פ", מזהירים ב'אלמגור'.

כמו כן מוסיפים ומציינים כי "על פי מיטב הייעוץ המשפטי שקיבלנו שהחלטה על החזרת גופות של מחבלים שרצחו את יקירינו , היא כמו שחרור מחבלים שצריכה לעבור החלטות ממשלה ולאחריה גם מבחנו של הצבור והבג"ץ. בודאי שאת משפחות הנרצחים. כך לגבי כל הסכם עם המחבלים שנשפטו למאסרי עולם ועתה יוצרים להם העדפה מתקנת על פני אסירים רגילים כולל אוטונומיה בבתי הכלא ומשטר פנימי שמייצגם אל מול השלטונות".

כאמור, כעת שוקלים שם צעדים משפטיים בעניין.

באשר להסכמה שאליה הגיעה המדינה מול המחבלים הכלואים להטבת תנאי מאסרם, מדווחים אנשי 'אלמגור' כי "עד אתמול הצטייר כאילו מדובר במאבק של אסירים מנהלתיים בלבד אך בהסכם כלולים מחבלים שנגזר דינם בהם רוצחים רבים".

בארגון רואים במהלך תקדים מסוכן שכן "לראשונה בישראל: נחתם הסכם כתבו עם קבוצת אסירים- מחבלים בכלא. לראשונה בישראל: מעורבות של מדינה חיצונית (מצרים) שיוצרת מטרית הגנה לאסירים המחבלים ומעורבת מעתה באופן רשמית בנעשה בבתי הכלא בישראל. לראשונה שביתת רעב של מחבלים – אסירים מסתיימת בניצחון של השובתים. בעבר כבר היו שביתות, אך שלטונות הכלא לא נשברו ולא סיימו אותן בהסכם כתוב עם השובתים. כך למשל בתקופת שרותו של גונדר יעקב גנות בתפקיד נציב השרות הייתה שביית רעב דומה בהובלת ברגותי והיא חוסלה על ידי שלטונות בתי הסוהר בגיבוי הממשלה של אותו זמן".

יצויין כי במהלך היממה האחרונה התקיימו בעזה חגיגות לנוכח מה שמוגדר שם כניצחון על ממשלת ישראל.

ארגון אלמגור: גם רוצחי משפחת פוגל יזכו להטבות

ארגון אלמגור: גם רוצחי משפחת פוגל יזכו להטבות

ערוץ 7

2012-05-15

ארגון נפגעי הטרור אלמגור טוען כי על פי העסקה שנחתמה אתמול עם האסירים הפלסטינים גם המחבלים שרצחו את בני שמשפחת פוגל יוכלו לשהות עם המחבלים שזכו להקלות ולא לשבת בבידוד, כמו כן יוכלו לקבל מעתה לימודים וביקורים.

"במכבסת המילים שהשתמשו לשכותיהם של רוה"מ ושר הבטחון אמש נעשתה מלאכה לטשטש את חומרת העסקה בפני הצבור הישראלי ובפני משפחות נפגעות הטרור", אמר מאיר אינדור מנכ"ל הארגון.