זהירות בדרכים

זהירות בדרכים

ארגון נפגעי הטרור קורא לאנשי התקשורת לשדר מאתרים ממוגנים ולא לשדר חשופים בשטח

NRG

2006-07-18

ארגון נפגעי הטרור אלמגור פנה לצמרת הצבאית והמשטרתית, בבקשה לחייב את הכתבים והשדרים בצפון להיכנס לאתרים ממוגנים ולא לשדר מהשטח חשופים.

יו"ר הארגון, מאיר אינדור, פנה לשר הביטחון, לרמטכ"ל, למפקד פיקוד העורף ולפיקוד צפון וביקש מהם לטפל בנושא. אינדור ביקש ממפקד פיקוד העורף לצייד את שירותי ההצלה את אנשי התקשורת בקסדות ואפודי מגן, ולהורות על חבישתם. "אם עיתונאים מראיינים ומפקדים מתראיינים באופן חשוף בנקודות השדור, ומשדרים בימים האחרונים באופן קבוע מחוץ לבתים בצפון, מה יגידו התושבים הספונים במקלטים הדחוסים?", כותב אינדור בפנייתו.

מחדשות ערוץ 2 נמסר בתגובה: "השאלה מתחסדת. כל כלי התקשורת בעולם מסקרים אירועי מלחמה". מערוץ 10 נמסר בתגובה: "כל הכתבים וצוותי ההפקה של 10 ימשיכו להיות פרוסים ולסקר את המתרחש. להודיע לתושבים להכנס למקלטים ולשמור אותם מעודכנים". מערוץ 1 לא נמסרה בתגובה.

אלמגור: לספק מיגון לעובדים חיוניים

אלמגור: לספק מיגון לעובדים חיוניים

ארגון 'אלמגור' יגיש סיוע משפטי לפצועים ומשפחות נפגעים עובדי משק חיוניים מהצפון שנשלחו למשימה מחוץ לשטחי מיגון ללא ציוד מתבקש.

ערוץ 7

2006-07-17

ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' קורא למפקדת העורף שלא להאשים את עובדי הרכבת בכך שלא היו במרחב מוגן אלא לבדוק את התנהגותם שלהם עד כה כשמנעו הצטיידות של עובדי משק חיוניים שלא יכלו להיות במרחבים עקב תפקידם. מוגנים בציוד הגנה אישית .

יו"ר הארגון סא"ל במיל. מאיר אינדור תובע ממפקד פיקוד העורף לצייד מייד את כל בעלי התפקידים שמסתובבים בחוץ – מפקדים שוטרים חיילי העורף שרותי ההצלה ועובדי הרשויות המקומיות ואף אנשי התקשורת – בקסדות ואפודי מגן ולהורות על חבישתם.

"לא יתכן שבשעה שמורים לאוכלוסיה להסתתר במרחבים מוגנים, מסתובבים מפקדים, בעלי תפקידים ועיתונאים ללא ציוד מגן מינימאלי לעצמם", אמר אינדור. "מי ייתן את הדין כאשר מישהו מהם ייפגע חלילה מרסיס של נפילה ועל מצפונו של מי יהיה אותו נפגע".

לאחר ההפגזה בטרמינל הרכבת בחיפה מחריף אינדור את דבריו ואומר שמעבר לסיכון האישי יש בתופעה שידור של חוסר רצינות ואחריות אישית סתירה בהוראות ומסר של זלזול בפקודות שהם עצמם נותנים.

אינדור מוסיף : "אם עיתונאים מראיינים ומפקדים מתראיינים באופן חשוף בנקודות שידור שמשדרים בימים האחרונים באופן קבוע מחוץ לבתים בצפון – מה יגידו התושבים הספונים במקלטים הדחוסים?! יתכן מאד שאם עובדי הרכבת ומנהליהם היו רואים התייחסות יותר רצינית של מפקדי העורף הם לא היו יוצאים למרחב לא מוגן ובודאי שללא ציוד מגן מינימאלי שהיה יכול ללא ספק למזער לחלק מהנפגעים את נזקי הגוף מהרסיסים והגולות".

לדבריו "יש ללמוד מהצבא האמריקאי כאשר במלחמת המפרץ הגנרלים והמפקדים לאורך כל שדרת הפקוד לבשו קסדות -אפילו בעורף- כדי לשדר אחידות בהתנהגות ודוגמא אישית."

"אלמגור": אולמרט ופרץ הקריבו חיילים על מזבח מדיניות שקרית

רועי נחמיאס

"אלמגור": אולמרט ופרץ הקריבו חיילים על מזבח מדיניות שקרית

Ynet

2006-07-12

ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" התייחס למצב בגבול הצפון ואמר כי ראש הממשלה, אהוד אולמרט ושר הביטחון, עמיר פרץ, הם "פושעים בכך שאיפשרו למחבלי החיזבאללה לחזור בחודש האחרון לגבול הצפון".

"אולמרט ופרץ הקריבו את חיילי צה"ל על מזבח מדיניות שקרית וכוזבת של כיבוד הגבול הבין לאומי, בעוד המחבלים חוצים כל קו גבול אפשרי מהדרום ועד הצפון", נכתב בהודעת הארגון.

'מתנגדי שחרור מחבלים מושתקים'

'מתנגדי שחרור מחבלים מושתקים'

ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' טוען כי קולם של המתנגדים לשחרור מחבלים מחשש לפיגועים נוספים מושתק באופן מגמתי.

ערוץ 7

2006-07-11

יו"ר תנועת 'אלמגור' ארגון נפגעי הטרור, מאיר אינדור, אומר כי משימת תפיסת המחבלים לא הסתיימה. הוא פונה לחבריו ולציבור הרחב "לצמצם, יציאת "פצצות חיות" מבתי הכלא ובכך לצמצם את מספר הקורבנות חלילה שיפלו מידיהם. הוא מפרסם קריאה של חיילים וותיקים "הצטרף אלינו ל"יחידה" למניעת "בריחת" מחבלים".

אינדור, סא"ל במילואים, אומר כי כמפקד וכחייל שהשתתף בפעולות רבות, סגרים ומארבים ומרדפים, לתפישת מחבלים, הוא יודע שהמשימה לא נגמרה וצריך לפעול כך ש"אלה שנתפשו כבר, לא יברחו מבתי הכלא".

ב"אלמגור" שהוא עומד בראשה, פועלים בשבועיים האחרונים נגש שיחרור מחבלים בעסקה תמורת שחרורו של גלעד שליט. זאת משום שלדבריו "מניסיוננו העגום מאז החילונו לפעול ב86 בעסקת ג'יבריל, 80 אחוז מהמחבלים ששוחררו חזרו למעגל הטרור".

אינדור מפרסם נתונים לפיהם 14 מהפגועים ההמוניים בשנים האחרונות נעשו על ידי מחבלים ששוחררו וכן רוב הפיגועים שבוצעו אורגנו על ידי מחבלים ששוחררו. הוא מוסיף, כי כמו בעסקת ג'יבריל ב-86 אז שוחררו 1160 מחבלים, חוזר מהלך דומה בו המשפחה שרואה באופן טבעי את בנה בעדיפות ראשונה לוחצת לשחרור המחבלים, בתמיכת העיתונות המגוייסת מטעמים של אידאולוגיה שכן "היא הרי אינה מאמינה שהפתרון אלא בהסכמים ועוד הסכמים", כדבריו.

כדוגמא הוא מזכיר כי העיתון "ידיעות אחרונות" יצא בערב שבת בסדרת כתבות, שהפכו לקמפיין למען שחרור מחבלים. זאת הם עושים לדבריו בכתבה על שבויים שהוחלפו ומצדיקים את המחיר הגבוה ששולם עבורם ובכתבה נוספת על המשפחה הדואגת. עוד פורסם ראיון עם אם שכולה בעד הסכם חילופים, אך אף מילה על הורים שכולים ופצועים המתנגדים לחילופין.

לדברי אינדור בארגונו מאמינים שבכל זאת ניתן לבלום את המגמה, כל עוד גם הממשלה לא רוצה בעיסקה. עם זאת הוא טוען כי "ישנם גורמים פוליטיים שמטעמים שלהם רוצים בויתורים והם פועלים בשלוב אותם גורמי תקשורת תוך דחיפת משפחת החטוף לתקשורת, והיא עושה את שלה מטעמים מובנים וטבעיים". כדבריו.

אינדור מוסיף כי עדיין אפשר לפעול לביטול המהלך שכן הוא רואה כי במקרה זה יש יותר הקשבה ושתוף פעולה, גם עם חלק מכלי התקשורת ועם חלק מהממסד הממשלתי והפוליטי. לדבריו "גם אם יהיה חלילה שחרור מחבלים, ברור שכמות המשוחררים וה"איכות" שלהם יהיו מותאמים לשיקול הכוחות הפועלים בדעת הקהל ובפוליטיקה". הוא מוסיף כי ניתן עדיין לעשות רבות למנוע שחרור מחבלים או לפחות לצמצם את מספרם ו"איכויותיהם".

בין נסיונותיהם של גורמים התומכים בשחרור מחבלים הוא מתריע על עצומה שהם מפרסמים ברשת האינטרנט התומכת בשחרור מחבלים תמורת שחרורו של גלעד שליט.

בתוכן העצומה האמורה נכתב: "החזירו את גלעד! אנו, אזרחי ישראל, קוראים לממשלת ישראל לעשות הכל על מנת להשיב את גלעד שליט בחיים, לרבות שחרור אסירים". על השאלה אם אין מדובר בתקדים מסוכן עונה עצומת תומכי שחרור המחבלים כי "זהו מצב שבו ניתן וצריך לשלב את המוסר הצה"לי המחייב שלא להפקיר חייל בשטח, עם השגת מטרותיה המדיניות של ישראל. שחרור אסירים כחלק מהסכם עם החמאס יכול להביא לא רק לשחרורו של גלעד שליט, אלא גם להפסקת ירי הקסאמים על ישראל". עוד מבקשים תומכי השחרור לנמק את דעתם מול הטענה לפיה 'האסירים המשוחררים ישובו לפגוע בישראלים'. לדבריהם "כרגע, בין 10,000 האסירים ישנם רבים ללא דם על הידיים אותם ניתן לשחרר. כמו כן, אסירים רבים מהווים כיום דווקא גורם ממתן בחברה הפלשתינאית. זכרו מי כתב את "מסמך האסירים", שהחתימה עליו הביאה את החמאס להכיר, לראשונה, בישראל".

"אלמגור" לחלוץ: דחה את מסקנות איילנד לגבי כרם שלום

"אלמגור" לחלוץ: דחה את מסקנות איילנד לגבי כרם שלום

Ynet

2006-07-11

ארגון "אלמגור" לנפגעי טרור שלח מכתב לרמטכ"ל, רב אלוף דן חלוץ, בבקשה שלא לאמץ את מסקנותיו של אלוף גיורא איילנד, ראש ועדת החקירה לאירועי כרם שלום.

במכתב נטען כי על הוועדה להמשיך ולחקור מדוע לא בוצעו פעולות חישוף בצד הפלסטיני של גדר המערכת לגילוי המנהרה למרות ההתרעה שהייתה בנושא, ומדוע לא יצרו כוחות צה"ל שטח נקי מבתים סמוך לגדר.

יו"ר אלמגור: נרקמת עסקת שחרור מחבלים

רותי אברהם

יו"ר אלמגור: נרקמת עסקת שחרור מחבלים

יו"ר ארגון אלמגור מאיר אינדור אומר כי אין להאמין להצהרות אולמרט. "עסקת שחרור עם מחבלים נרקמת אבל הציבור יכול לעצרה", הוא אומר.

ערוץ 7

2006-07-09

אני חושש שעסקת השחרור מתרקמת וההצהרות על אפשרות שחרור מחבלים של שר המשטרה אבי דיכטר ביום ו' במועדון המסחרי היו בלון ניסוי של אולמרט, אומר אינדור. לדבריו, כלוחם ותיק נגד שחרור מחבלים ומלווה עסקות שחרור 20 שנה מאז עסקת ג'יבריל שהביאה להקמת אלמגור, "ההצהרות הניציות של הממשלה לא מרשימות אותי", מדגיש אינדור.

"כל העסקאות בעבר לוו בשקרים והדלפות, הפוך על הפוך, של מומחי דעת קהל ומתווכים ממולחים, כדי להרדים את הציבור ולמנוע פעולות מחאה. אסור שהציבור ייפול הפעם לספינים בעיקר אלה הבאים מלשכת ראש הממשלה. הלשון ביום ו' הייתה אמנם של דיכטר אבל דיברה מגרונו של אולמרט. לאולמרט יש רקורד בנושא, הוא שימש את שרון באופן דומה לפני ההתנתקות – כמבשרה הראשון."

אינדור דוחה את מה שנראה בערוץ 1 כגערה של אולמרט בדיכטר במהלך ישיבת הממשלה "דיכטר הוא באותה מפלגה של אולמרט והוא לא היה יוצא לציבור בניגוד לדעתו של אולמרט. כשראה אולמרט את שלל הגינויים לדברי דיכטר הוציאו אנשי לשכתו ידיעה ברוח זו שבאה לשרת מחול שרוקד אולמרט , צעד לאחור ושני צעדים קדימה".

בדיקות שערך ארגון אלמגור בקרב מקורות מדיניים וממשלתיים, מעוררות דאגה, אומר אינדור. לדבריו על אף שגורמים רשמיים הכחישו באזניהם קיום מו"מ , מקור מדיני בכיר רמז באוזניהם שמתרקמת אופצייה לעסקה שתוצג לפני הציבור הישראלי באופן הבא: ישראל אכן לא תיכנע לחמ"ס ולא תקיים איתו שום מו"מ. אבל ישראל תתחייב למצרים שהיא תשחרר מאות מחבלים לאחר שהחייל החטוף ישוחרר ע"י החמ"ס. מצרים תשמש כצד שלישי אליו הצדדים מחויבים. שחרור המחבלים יוצג כמחווה הומניטארי למצרים, לא לחמס. המשוחררים יוצגו כמקרים שממילא ישראל רצתה לשחררם, מטעמים הומניטאריים.

על רקע זה מציין אינדור את ההדלפה של אנשי אולמרט שפורסמה היום בידיעות אחרונות ש"אולמרט רצה ממילא לשחרר אלף אסירים כמחווה ליו"ר הרשות אבו מאזן בהם גם אנשי חמס ללא דם על הידיים". אמנם אנשי אולמרט אמרו "מרגע שנחטף החייל ההצעה ירדה מהפרק ואולמרט עומד על הצורך לשחרר את החייל לאלתר ללא תנאים" אבל ההדלפה בעיתוי הזה באה, לדעת אינדור, לשרת את הכשרת דעת הקהל לשחרור בטיעון שממילא רצוי לשחררם והנזק ע"כ לא יהיה חמור כל כך.

אולמרט הוא "פרקליט ממולח", אם הוא היה באמת מתנגד כעת לעסקה , הוא לא היה מוציא הדלפה שמגמדת את חומרת השחרור בעיני הקהל ויוצרת כעת פתח ללחצים עליו מחלקים בציבור המחייבים מו"מ ושחרור מחבלים. הם כעת יגידו אם רצית לשחרר, למה אתה מתעקש כעת?"

הממשלה לדבריו משדרת קשיחות כחלק ממו"מ להורדת המחיר של הפלסטינים, עכשיו אולמרט מזמין לחצים הפוכים כהכנה לעיסקה ברגע שתבשיל.

אבל אינדור אינו מתייאש ואומר כי בסופו של דבר הענין תלוי בדעת הקהל. כולם נלחמים בכולם כדי לזכות בה: " פרדוכסלית , הצהרות השרים סייעו להגדלת ההתנגדות הציבורית למהלך שחרור מחבלים ויהיה קשה כעת לממשלה לרדת מהעץ שהיא טיפסה עליו לעיני הציבור. אם הציבור יהיה קשוח והחלטי נגד שחרור מחבלים יש סיכוי שלא יהיה שחרור מחבלים והממשלה תורה לצה"ל להמשיך בפעולותיו".

יצויין כי בראיון לערוץ הכנסת הערב אמר מי שהיה מפקד חיל האויר, האלוף במיל' איתן בן אליהו כי בשלב מסוים יהיה שחרור אסירים וכי הממשלה מחכה ליצור תנאים לכך. "בין הנכונות העקרונית לשחרור אסירים לבין יצירת תנאים שבהם אפשר לעשות זאת צריך לעבור דרך ארוכה יחסית. כרגע צריך ליצור תנאים שבהם הדבר יהיה מתקבל על הדעת". הוא הוסיף כי בסופו של דבר התנאים יווצרו כאשר "הפעולה תמצה עצמה, כשהלחץ על האוכלוסיה יהיה גבוה, החמאס יהיה בבריחה, כשיהיה ברור להם שאם לא יעשו את המהלך, השלטון החמאסי יתפורר. כשהדברים יקרו והם יהיו נכונים לשלם בהפסקת אש, הפסקת ירי קסאמים וגם החזרת החייל החטוף גלעד שליט, בתנאים אלו להנהגה לדעת הקהל, לכולם, יהיה הדבר מובן מאליו. עכשיו צריך אורך רוח. לכשיגיע הזמן זה יהיה מוצדק לשחרר אסירים". בן אליהו אומר עוד כי "מאז ומתמיד, גם היום וגם בעתיד, חינכנו, אנחנו מחנכים ונחנך את חיילינו את טייסינו את שייטינו ואת אנשי הסיירות למיניהם, שקוראים להם לדגל ונעשה הכל לשחררם".

קמפיין של ארגון נפגעי טרור: לא לשחרר אסירים

רועי נחמיאס

קמפיין של ארגון נפגעי טרור: לא לשחרר אסירים

"מה יגידו משפחות של חיילים שנפלו בקרבות מול מחבלים כשאלה שנשבו באותו הקרב עומדים להשתחרר? על מה הם נפלו"? כך תוהים בארגון נפגעי הטרור אלמגו"ר. אנשי הארגון הכריזו על מסע ציבורי נגדי לזה של משפחת שליט, במטרה למנוע שחרור אסירים בתמורה לחייל החטוף

Ynet

2006-07-06

"אנחנו לא רוצים לראות איך מחבלים יוצאים לחופשי בעוד נרצחיהם קבורים מתחת לאדמה". כך אמר הערב (יום ה') מנכ"ל ארגון נפגעי הטרור אלמגו"ר, מאיר אינדור. בארגון הכריזו על פתיחת מסע ציבורי שיעמוד בניגוד למהלך שאליו חותרים בני משפחתו של החייל החטוף גלעד שליט. אביו של החייל, נועם שליט, קרא לממשלה לנהל משא ומתן עם החוטפים, אפילו אם המחיר עבור החזרתו בשלום יהיה שחרור אסירים.

בארגון נפגעי הטרור חוששים כי בעקבות דבריו של שליט ייפתח מסע ציבורי, שמוצדק מבחינת המשפחה, למען שחרור אסירים פלסטינים, והם החלו לארגן חזית נגדית לכך. אינדור אמר בהקשר זה ל-ynet: "אני עצמי נפצעתי במצוד אחרי ארבעה מחבלים בידיעה שאני עלול להיהרג. מדוע המדינה שלחה אותי למשימה של מצוד אחרי ארבעה מחבלים כאשר כאן עומדים לשחרר את חבריהם? מה יגידו משפחות של חיילים שנפלו בקרבות מול מחבלים כשאלה שנשבו באותו הקרב עומדים להשתחרר? על מה הם נפלו"?

אך לדברי נועם שליט, "שחרור אסירים עמד על הפרק לפני המקרה, כמחווה, אז אין שום סיבה שלא יעמוד על הפרק גם אחרי, במטרה לשחרר לוחם שנשלח על ידי המדינה לחזית". בשיחה שערך עם עיתונאים הוא נשאל ישירות אם לדעתו יש צורך לדבר עם החמאס על שחרור אסירים בתמורה להשבתו של גלעד. "לכל דבר יש מחיר", אמר בתגובה, "אני לא מניח שיהיה איזשהו מהלך לשחרורו של גלעד ללא מחיר. זה לא מתאים למזרח התיכון. השאלה היא רק מדוע עדיין מחכים. אני רוצה להאמין שמתקיים משא ומתן ברוח זו, בערוץ חשאי, שאנחנו לא מעודכנים בו".

לעומתו מציג אינדור עמדה שונה. "למשפחות נפגעי הטרור חלק מהשיקום הוא לראות שיש מיצוי של הצדק עם פוגעיהם. באלמגו"ר ישנן משפחות שכולות של חיילים שנהרגו בעת מצוד אחרי מחבלים, והן שואלות – אם המדינה סיכנה את בנינו עבור מחבל אחד, איך יהיה לכם האומץ לסכן להבא חיילים אחרים כדי לתפוס חוליית מחבלים"?

אינדור אף הסביר כי בכוונת הארגון לפתוח במסע הסברה שבו יציעו "להפעיל את עונש המוות למחבלים שכבר בידינו, כך שאם תיפול שערה מראשו של החטוף – המדינה תבצע את העונש העומד כנגדם. עליהם לדעת שבית הסוהר הוא העונש המינימלי".