יו"ר ארגון אלמגור: בתקווה שחבריו של ג'עברי ילכו בעקבותיו

יו"ר ארגון אלמגור: בתקווה שחבריו של ג'עברי ילכו בעקבותיו

ערוץ 7

2012-11-14

יו"ר ארגון נפגעי הטרור "אלמגור", מאיר אינדור, בירך על התחלת המבצע הצבאי ברצועת עזה, "מי שאחראי על שחרורם של אלף מחבלים ורוצחים באמצעות חטיפת חייל והרג חבריו, קיבל היום את עונשו בתקווה שגם חבריו ילכו בעקבותיו".

אינדור הוסיף "אני קורא לנעם שליט שביקר השבוע את הממשלה ששחררה את בנו במחיר כבד כל כך יצטרף לברכות לפחות בעניין זה שבו חוסל מי שאחראי על חטיפת בנו לחמש שנים".

אלמגור: הצעד המתבקש הוא להוריד את החשמל בעזה

עמיחי רובין

אלמגור: הצעד המתבקש הוא להוריד את החשמל בעזה

מול מתקפת הטרור ועשרות הרקטות שיורים המחבלים בעזה, אומרים בארגון נפגעי הטרור 'אלמגור': "כשמליון תושבים נמצאים בדרום במצור ובמקלטים, הצעד המינימלי המתבקש הוא להוריד כבר עכשיו את השאלטר של החשמל." אורי אריאל: "להפסיק לפחד מתגובת אומות העולם ולתת לצה"ל לנצח.

סרוגים

2012-11-11

בסוף השבוע חזר הטרור לרצועת עזה ולתושבי הדרום.

בשבת ירו מחבלים טיל נ"ט לעבר רכב של צה"ל וגרמו לפציעתם של ארבעה חיילים שמצבם קשה ובינוני.

בהמשך, מאז שעות אתמול יורים המחבלים עשרות רקטות לעבר ישובי עוטף הזה, ולעבר העיר אשדוד, 'כיפת ברזל' הצליחה ליירט חלק מהן. הלימודים באזור הדרום הופסקו.

יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, פנה הבוקר לראש הממשלה בעקבות ההסלמה בדרום ותקף את ההסתמכות על "כיפת ברזל": "בהגנה לא מנצחים מלחמות: מדינת ישראל חייבת להגדיר לעצמה ולסביבתה בצורה ברורה – לא יורים טילים על ישראל. נקודה. העובדה שהשלמנו עם ירי הטילים, ואנו מרגילים את העולם ללגיטימיות של ירי טילים על תושבי ישראל היא תעודת עניות, ועלינו להחליף דיסקט, ומהר.

ראש הממשלה צריך להנחות את הרמטכ"ל להכין תכנית התקפית להפסקת הטילים בכל מחיר. חיסול מחבלים בלתי פוסק, פגיעה בתשתיות הטרור, ואם בסופו של דבר יש צורך למוטט את חמאס, אז לעשות זאת. צה"ל כבר עמד במשימות יותר מורכבות מזה. להשתמש בכיפת ברזל-כן, להתמכר אליה-לא."

בארגון נפגעי הטרור 'אלמגור', אומרים כי ניתן להפסיק את הירי על הדרום , על ידי לחץ כבד יותר על הפלסטינים בעזה.

ה'שאלטר' להפסקת הטרור נמצא בידי בידי אבו הניה והחמאס, אבל מי שיכול ללחוץ עליו הוא -נתניהו.", אומרים ב'אלמגור'.

"תושבי הדרום מוכה הטרור הפכו בני ערובה בידי החמס מפני שממשלת ישראל לא עושה את הדבר ההכרחי, להפעיל את מנופי הלחץ האלמנטריים שבידיה. הפסקת הזרמת הכספים והסחורות."

כל עוד ממשלת נתניהו ממשיכה לממן את ממשלת החמס-הצהרות ממשלת נתניהו שוות כקליפת השום", אומר יו"ר הארגון, מאיר אינדור.

ד"ר אריה בכרך, אב שכול, מראשי אלמגור דורש להפסיק לרצועה את הזרמת החשמל מישראל: "כשמליון תושבים נמצאים בדרום במצור ובמקלטים, הצעד המינימלי המתבקש הוא להוריד כבר עכשיו את השאלטר של החשמל.

"אבל גם את זה ממשלת ישראל לא עושה", אומר בכרך, "תושבי הרצועה לא במקלטים ואפילו לא בחושך!".

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ אורי אריאל אמר גם הוא כי יש לפעול ביתר תקיפות מול הפלסטינים: "הרפיסות הישראלית אל מול הטרור המתגבר בחודש האחרון בדרום הארץ חייבת להיפסק."

"הגיע הזמן לחזור לתת לצה"ל לנצח, להפסיק לפחד מתגובת אומות העולם, לפעול חזרה בעומק הרצועה ולשים הפעם סוף פסוק למדינת הטרור שמדינת ישראל יצרה במו ידיה", דברי אריאל.

אלמגור: להפסיק לרצועה הערב את הזרמת החשמל

אלמגור: להפסיק לרצועה הערב את הזרמת החשמל

ערוץ 7

2012-11-10

ד"ר אריה בכרך, אב שכול, מראשי ארגון אלמגור דורש להפסיק לרצועה הערב את הזרמת החשמל מישראל.

"כשמליון תושבים נמצאים בדרום במצור ובמקלטים -הצעד המינימלי המתבקש הוא להוריד עוד הערב את השאלטר של החשמל. אבל גם את זה ממשלת ישראל – לא עושה. תושבי הרצועה לא במקלטים ואפילו לא בחושך!"

אב שכול: פרס אולי זקוק לפסיכיאטר

עוזי ברוך

אב שכול: פרס אולי זקוק לפסיכיאטר

ד"ר אריה בכרך, ראש פורום הורים שכולים באלמגור, אומר הערב כי אם פרס מנסה להחיות את הסכמי אוסלו עליו לקבל טיפול.

ערוץ 7

2012-11-03


פרס השבוע (צילום: פלאש 90)

ד"ר אריה בכרך, ראש פורום הורים שכולים בארגון נפגעי הטרור "אלמגור", הגיב לדבריו של הנשיא שמעון פרס לפיהם אבו מאזן הוא פרטנר לשלום.

"שמעון פרס הוא סדין אדום לרבות ממשפחות נפגעות הטרור", אמר בכרך, "לשמעון פרס שותפות באחריות למותם של למעלה מ-1400קורבנות שהביאו הסכמי אוסלו".

בכרך הוסיף "אנו מזהירים את הצבור מ'החתרן הבלתי נלאה' שעמד מאחורי "מחתרת אוסלו" וגרם לנו יגון ושכול, באלפי פצועים והרוגים. כל אלה נפגעו על ידי המנגנונים הפלסטינים שהוקמו בחסות הסכמי אוסלו אותם ייזם והוביל".

"חשבנו לרגע שהוא כבר הכיר בשגיאותיו כפי שרוב הצבור הישראלי הכיר בכשלון תהליך אוסלו", אמר בכרך הערב, "אם הוא מנסה להחיות את הסכמי אוסלו -אחרי כל המחיר הכבד ששולם ואחרי ששרידי רעיונותיו על מזרח תיכון חדש התעופפו באביב הערבי – הוא זקוק יותר מכל לפסיכיאטר שיהיה צמוד אליו בבית הנשיא".

הנשיא פרס אמר מוקדם יותר כי כי "דבריו האמיצים של יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו-מאזן, מוכיחים שיש לישראל שותף אמיתי לשלום", כלשונו.
הנשיא אמר את הדברים בתגובה לדבריו של אבו-מאזן ב"ערוץ 2" כי לא יאפשר אינתיפאדה שלישית אלימה, כי הוא מבין היטב שפתרון בעיית הפליטים הפלסטינים לא תהיה בשטחה של ישראל וכי הוא מושיט יד לחדש את תהליך השלום.

אבו-מאזן נשאל אם הוא מעוניין לגור בעיר הולדתו צפת או רק לבקר שם, והשיב כי זכותו לראות את צפת אך לא לחיות שם. עוד אמר כי פלסטין מבחינתו היא הגדה המערבית ועזה וכל השאר הוא ישראל.