סירב לשרת ב'שטחים' ונקנס ב-1,000 ש"ח

ישי קרוב

סירב לשרת ב'שטחים' ונקנס ב-1,000 ש"ח

חייל מילואים שסירב לשרת מעבר לקו הירוק קיבל 14 ימי מחבוש. לחייל ניתנה האפשרות להמיר את המאסר בקנס של 1,000 ש"ח.

ערוץ 7

2012-01-31


מסרב (צילום: פלאש 90)

בית הדין הצבאי גזר על חייל מילואים שסירב להגיע ליום מילואים בבסיס 'ענתות' שבבנימין מטעמי מצפון, 14 ימי מחבוש או להמירם תמורת 1,000 ש"ח קנס. כך דווח בערוץ 2.

חייל המילואים שמסרב לשרת מעבר לקו הירוק, הגיע לבקר בכפר הסמוך – ענאתא, את חברו – מחבל שריצה 12 שנים בבית סוהר ישראלי.

למחבל הסביר מדוע הוא מסרב לשרת ב'שטחים'. תושב הכפר מצידו אמר כי אם היה מגלה שחברו היהודי היה משרת במילואים בכפרו, הוא לא היה מדבר איתו.

ארגון נפגעי הטרור אלמגור דורש להעמיד לדין ולהעניש את החייל בחומרה, "המפגש המצולם וההצהרות שנשמעו שם יצרו מצג שווא שמשווה כביכול בין לוחמי צהל ומחבלים וטרוריסטים", אומר סא"ל במיל. מאיר אינדור, יו"ר אלמגור.

"מעבר לעבירות המשמעת יש להפעיל כלפי החייל והמחבל את הפקודה למניעת טרור 'פקודת הטרור 1948'", אומר אינדור וקורא למערכת המשפט להפעיל את החוק ביתר תכיפות, "הצורך לכך גבר כי לאחרונה יש ריבוי התבטאויות שנעשות בשל חוסר תגובת השלטונות ומערכת המשפט".

אלמגור: להעמיד לדין את המופתי הירושלמי

אלמגור: להעמיד לדין את המופתי הירושלמי

ערוץ 7

2012-01-22

ארגון נפגעי הטרור אלמגור פנה היום ליועץ המשפטי ולמפכ"ל, בדרישה להעמיד לדין את המופתי הירושלמי לדין, לאחר שהכריז ש"הרג יהודי יקרב את הגאולה".

באלמגור מאשימים את מדיניות משרד המשפטים, בעליה בהתבטאויות בהסתה לרצח ועידוד לטרור כלפי יהודים, לאחר שבצד הפלסטיני הבינו שהם חסינים מהעמדה לדין ע"י משרד המשפטים.

"גם המסיתים הבינו שבמשרד המשפטים עסוקים יותר בשמירת חופש הביטוי של הפלסטינים, מאשר בשמירת חיי אזרחי ישראל", אמרו בארגון.

ארגון נפגעי הטרור נגד הח"כים טיבי וזועבי

אריק בנדר

ארגון נפגעי הטרור נגד הח"כים טיבי וזועבי

פעילי ארגון "אלמגור" הודיעו כי בציון יום הקמתה של כנסת ישראל, יפשטו על המשכן במחאה. ליו"ר הכנסת הם הודיעו: "עשה סדר בביתך"

NRG

2012-01-19

פעילי ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" מתכוונים לנצל את אירועי ה"יום הפתוח" של הכנסת בט"ו בשבט, מועד בו הכנסת מציינת את יום הולדתה, כדי לפשוט על המשכן בפעולות מחאה נגד חברי הכנסת אחמד טיבי וחנין זועבי בשל מה שהם מכנים, "תמיכתם בארגוני טרור".


ח"כ חנין זועבי (צילום ארכיון: פלאש 90)

בהודעה דחופה שנשלחה הערב לחברי אלמגור נאמר: "אנו מתכוונים פשיטה של הורים שכולים ונפגעי טרור על הבית ביום הפתוח החגיגי שהוכרז עליו היום. לגבינו, יומה של הכנסת הוא לא חג לאחר שחברים מתוכה פגעו בכבודם של יקירינו ז"ל והפצועים כשהם מאדירים את מי שפגעו בהם-בנו ובבני משפחותינו".

בארגון מתכננים לבצע פעולת הסברה מקיפה בין האזרחים המבקרים בכנסת וגם בין הח"כים. "נספר להם שזו תקופה ארוכה שיש חוסר תפקוד של הכנסת כלפי חברים מתוכה וממומנים על ידה, שחצו מזמן את הקווים אל ארגוני הטרור ופועלים זמן רב ביחד איתם בפעילויות ומופעים משותפים והכנסת סירסה את עצמה מלפעול כלפיהם".

הקלטת הוצאה מהקשרה, התמונה בת שנתיים

במקביל, פנה הערב "אלמגור" ליו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, בבקשה ליזום דיון מיוחד במליאת הכנסת בפרשת חברי כנסת טיבי וזועבי לאחר שטיבי נשא ברמאללה נאום הזדהות עם שהידים ואילו ח"כ זועבי צולמה עם בכירים בחמאס.


"עשה סדר בביתך", יו"ר הכנסת ראובן ריבלין (פלאש 90)

ח"כ טיבי טוען כי הקלטת שהוצגה נערכה, הוצאה מהקשרה וקטעים ממנה צולמו לפני שנה. הוא גם אמר כי דיבר רק על שהאידים שנהרגו בתחומי ישראל, כמו הרוגי אירועי אוקטובר ועל הילד מוחמד דורה ולא על שהאידים שהרגו ישראלים. ח"כ זועבי טוענת שתמונה שלה שהופצה היום בכלי התקשורת ובה היא נראית עם חוגגת עם בכירים בחמאס את שחרורו של אחד מהם מהכלא הישראל, צולמה לפני כשנתיים ובכוונתה להמשיך ולקיים את פעילותה הפוליטית למרות איומי הימין.

בהודעת הארגון נאמר: "מופעי ההזדהות והעידוד האחרונים כפי שנחשפו עלולים להגביר את הטרור ולעלות בחייהם של אזרחים וחיילים. אף שישנם צעדי משפטיים שיכולים להינקט ע"י המשטרה על פי פקודת הטרור, אנו קוראים לכנסת לומר את דברה ובקול רם, בדיון מיוחד של מליאת הכנסת ולפני יום חגה".

חותמי המכתב לריבלין, מאיר אינדור וד"ר אריה בכרך מראשי אלמגור, כתבו ליושב ראש הכנסת: "אנו מצפים שתוביל את היוזמה. כפי שביקרת בעבר התנהגויות פסולות מחוץ לבית, ראוי שתבקר את חבריך למשכן ותעשה סדר בביתך. עשה זאת בקול רם וביד רמה. ולו על מנת להציל את כבוד הכנסת, שהיא כבודנו וכבוד האזרחים הישראלים".

אלמגור: רוצחי ילדים חוזרים לתאיהם עם חיוך נצחון

אלמגור: רוצחי ילדים חוזרים לתאיהם עם חיוך נצחון

ערוץ 7

2012-01-16

סא"ל מאיר אינדור, ראש ארגון נפגעי הטרור אלמגור, הגיב לגזר הדין שהושת על רוצח בני משפחת פוגל.

"ישראל איבדה את כושר ההרתעה והעמידה. רוצחי ילדים חוזרים לתאיהם עם חיוך נצחון, מפלגות מציבות את נציגי החטופים בראשם וסרט ישראלי על חטופים מביא פרסים וגאווה למובילי התרבות שלה", אמר אינדור.

"אוייביה של ישראל מריחים בצדק שהיא תשלם כל מחיר על חטופיה העתידיים ושהיא מדינה שבכלל כדאי לתקוף אותה- ומכל הכוונים. מזבי חוטם-האקרים למיניהם – דרך חוטפים ומחבלים ועד למדינות כמו איראן", אומר אינדור.

אינדור לשליט: גלעד צריך אותך בבית

חזקי עזרא

אינדור לשליט: גלעד צריך אותך בבית

יו"ר 'אלמגור' רואה במהלך כניסתו לפוליטיקה של נועם שליט מהלך הפוגע ברגשות נפגעי הטרור, וקורא לו אישית: "גלעד מחכה לך בבית".

ערוץ 7

2012-01-11

יו"ר ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור, מאיר אינדור, מבקר בראיון לערוץ 7 את כניסתו של נועם שליט לפוליטיקה: "היה ראוי שהוא יצטנע קצת, ילך לביתו, יהיה ליד גלעד בנו ויטפל בו" . אינדור מוסיף ואומר "את המותג ששמו שליט הוא לא הרוויח בזכות ידע או כישורים אלא במאבק למען שחרור בנו ועכשיו הוא רוצה להפוך את זה למקפצה פוליטית. נועם, אני פונה אליך באופן אישי, גלעד מחכה לך בבית".אינדור (באדיבות "ערוץ 7")

נועם שליט ירוץ בעבודה: "כפיות טובה כלפי רה"מ"

מורן אזולאי; אחיה ראב"ד

נועם שליט ירוץ בעבודה: "כפיות טובה כלפי רה"מ"

בכירים בליכוד תקפו את אביו של גלעד שליט וטענו כי הצטרפותו לפוליטיקה היא "מהלך ציני וניצול של טרגדיה אישית". ח"כ יואל חסון: "מוקדם מדי, מביך מדי, ציני מדי". ח"כ שאמה-הכהן: העם היה מעדיף שהשם שליט לא יהיה מזוהה עם מפלגה

Ynet

2012-01-10

החלטתו של נועם שליט לרוץ לכנסת במסגרת מפלגת העבודה התקבלה ברגשות מעורבים במערכת הפוליטית. לצד אלה שבירכו על החלטתו, היו אמש (יום ב') מי שטענו כי מדובר בניצול של התמיכה שקיבל מהציבור בזמן שנאבק לשחרור בנו גלעד משבי חמאס, ואפילו בכפיות טובה כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"החלטת שליט לרוץ לכנסת היא ניצול תמיכה טהורה ונטולת תנאים שקיבלו גלעד שליט ומשפחת שליט מהציבור הישראלי", טען חבר הכנסת יואל חסון מקדימה. "התרגום הפוליטי של התמיכה הזו הוא מוקדם מדי, מביך מדי, ציני מדי ולחלוטין אינו במקום".

הולך לעבודה: נועם שליט נכנס לפוליטיקה (צילום: צלמי ווינט. סטילס: מוטי קמחי)

גורם בכיר בליכוד, שדיבר בעילום שם, טען כי "מדובר במהלך ציני ובניצול של טרגדיה אישית כדי להתמודד לכנסת. מפתיע מאוד ששליט בחר לרוץ דווקא במפלגה המתמודדת מול מי שהחזיר את בנו הביתה. יש בזה משום כפיות טובה".

גורם נוסף בליכוד הוסיף כי מדובר בכפיות טובה, משום שהעבודה ואף מפלגה אחרת "לא נקפו אצבע" למען שחרור גלעד שליט משבי חמאס. "היחיד שעשה באמת הוא נתניהו", אמר הגורם, "מאחלים לו בהצלחה במפלגה שחושבת שלפעמים צריך לתת פרס לטרור אבל לא תומכת בחוקים שנועדו למגר אותו".

גורמים נוספים בקואליציה אמרו כי שליט אמנם נהנה מאהדת הציבור, אך מכאן ועד למימוש האהדה הזו בקלפי המרחק גדול. "אין שום תעודת ביטוח לכך שיהיה חבר כנסת טוב, למעשה כמו שזה נראה וכפי שאנחנו מכירים אותו, הזירה הזאת אינה מתאימה לו", אמרו.

ארדן: יונית, קיציס, מרגול – אל תתפטרו (צילום: באדיבות ערוץ הכנסת)

מאידך, חבר הכנסת כרמל שאמה-הכהן (ליכוד) בירך על ההחלטה. "נועם שליט הוא אדם ראוי שהוכיח אצילות ונחישות, ויש לאחל לו הצלחה בדרכו החדשה", אמר, אך הוסיף כי "עם ישראל היה מעדיף שהשם שליט לא יזוהה עם מפלגה כזו או אחרת".

"משפחת שליט לא חייבת דבר"

"ממשלת הליכוד אכן החזירה את גלעד שליט הביתה", אמר ח"כ שאמה-הכהן, "אך משפחת שליט אינה חייבת דבר על כך, מכיוון שזו חובתה של כל ממשלה להחזיר את בניה הביתה, כמעט בכל מחיר".

שליט הודיע על החלטתו לרוץ לכנסת ליו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', שבירכה: "נועם הוא איש מפלגת העבודה שנים רבות, ואני משוכנעת כי תרומתו לעבודה כחבר כנסת תהיה רבה". הבוקר ישוחחו השניים עם עיתונאים בנושא, ושליט צפוי להתייחס לראשונה להחלטתו.


שליט מחוץ לביתו. עוד לא דיבר על החלטתו (צילום: אבישג שאר-ישוב)

גם בני משפחותיהם של אהוד גולדווסר ואלדד רגב, שנאבקו לצד שליט לשחרורם של השניים משבי חיזבאללה, איחלו לו בהצלחה. "במהלך המאבקים גילינו איך הדברים עובדים. אפשר לעשות את הדברים אחרת והפוליטיקאים ייאשו אותנו. רק הזמן יגיד אם הוא יהיה פוליטיקאי מזן אחר", אמר צבי רגב.

"רוצה לשנות את פני החברה"

"אני מאחלת הצלחה לכל מי שרוצה לתרום ויש לו כוונה להביא יותר יושרה וערכים למדינה", אמרה מיקי גולדווסר, שכלתה קרנית הוזכרה כמי שעשויה גם היא להתמודד על מקום בכנסת הבאה במסגרת מפלגתו של יאיר לפיד.

אוהד כנר, אחד הפעילים המרכזיים במטה המאבק לשחרור גלעד שליט, איחל גם הוא הצלחה רבה לשליט האב. "זו לא תהיה רק הצלחה אישית שלו", אמר כנר, "הוא רוצה לשנות את פני החברה הישראלית לטובה, ובתור מי שניהל מאבק בצורה כל כך יפה ותרבותית והצליח, אני מקווה שבאותה צורה יצליח גם במאבק על החברה הישראלית ודמותה".

לעומת זאת, בארגון נפגעי הטרור אלמגור יצאו נגד שליט. "האיש היה צריך להצטנע ולטפל בבנו ולא להזכיר לנו מחדש את מה שעברנו", אמר האב השכול אריה בכרך, "משפחות שכולות רבות הרי חיות בטראומה מעסקת שליט והסיפור הנוכחי רק מעורר זאת מחדש".

"כניסת שליט לפוליטיקה מנציחה את הכאב"

חזקי עזרא

"כניסת שליט לפוליטיקה מנציחה את הכאב"

הורים שכולים נפגעי טרור זועמים על החלטתו של נועם שליט להיכנס לפוליטיקה. "ההחלטה רק מגבירה ומנציחה את הכאב".

ערוץ 7

2012-01-09


בדרך לכנסת? נעם שליט (הלל מאיר)

הורים שכולים נפגעי טרור זועמים על החלטתו של נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט, להיכנס לפוליטיקה ולהתמודד על מקום בכנסת במסגרת מפלגת העבודה.

ד"ר אריה בכרך, אביו של אוהד בכרך הי"ד, שנרצח בנחל פרת (ואדי קלט) בשנת תשנ"ה, אומר כי "האיש היה צריך להצטנע ולטפל בבנו ולא להזכיר לנו מחדש את מה שעברנו".

לדבריו, "משפחות שכולות רבות הרי חיות בטראומה מעסקת שליט והסיפור הנוכחי רק מעורר זאת מחדש".

"המרוץ שלו לכנסת והעובדה שאת הקריירה שלו עשה על העניין הפרטי שלו תוך יצירת כאב למאות משפחות שכולות ונפגעי טרור בשחרור רוצחי יקיריהם, רק מגבירה ומנציחה את הכאב, והופכת את פרשת שליט ושחרור רוצחי יקיריהם לעניין יום יומי עבורם", מוסיף בכרך.

בכרך אף מציין, כי למרות הצבע הא-פוליטי בו נצבע המאבק בעד העסקה לשחרור גלעד, הרי שהצטרפותו של נועם שליט לפוליטיקה הופכת בדיעבד את מאבקו "למאבק פוליטי אם לא ניצול פוליטי".