עונש מוות למחבלים

מאיר אינדור

עונש מוות למחבלים

הארץ

מכתבים למערכת

2011-04-26

משהודו חכים ואמג'ד עוואד ברצח בני משפחת פוגל באיתמר ושיחזרו אותו, הם ייצאו בקרוב מתאי המעצר ויעברו אל אגף הבטחוניסטים, היישר אל האגף האוטונומי בניהול האסירים הפלסטינים.

שם יתקבלו בקבלת פנים חמה. ועדי האסירים יתחרו ביניהם מי יקבלם תחת חסותם, החמאס או הפתח. מעתה לא מחבלים ייקרא להם, אלא "אסירים ביטחוניים".

תואר זה מזכה את נושאו בהרבה הטבות. למשל, לא יוצאים לעבודה, ואין כללי משמעת של אסירים רגילים. לשם כך יש ועדי האסירים ודובריהם. יש תפילות, לימודים, המשך לימודים. בתיכון ובאוניברסיטה הפתוחה להשלמת הבגרויות והתואר.

יש גם את מיטב האוכל, שתייה קלה ועוגות, הנקנים בכספי הקנטינה, המועברים דרך קבע על ידי ארגוני הטרור, פורשי החסות על הרציחות. איש בממשלה אינו חושב לקצץ בתנאיהם. גם לא בעבור גלעד שליט – הכל חוששים מפני שביתה של האסירים. ממשלת אהוד אולמרט הקימה ועדה לבדיקת תנאי המאסר. האם הוועדה ישבה אי פעם?

בינתיים תבוא למשפחות הרוצחים תמיכה כספית קבועה של הרשות הפלסטינית. חלק מהכסף מגיע מהעברות ישראליות כלליות וחלק מהתרומות של האיחוד האירופי.

עוד מעט קט יבואו גם הקריאות לשחררם. אם לא בפעם הזאת, בפעם הבאה, או בחטיפה הבאה.

לכן, לפני שמתעוררות הקריאות לשחרר את רוצחי משפחת פוגל, ראוי להתגייס למערכה להטיל הפעם עונש מוות, כקבוע בחוק, ולו גם כדי לעמוד בפני חטיפות נוספות ודרישות לשחררם.

כך יידעו גם צעירי הכפרים, שמי שמתגייס לשירות האויב – דמו בראשו, בכל גיל ובלא כל הנחות מצד דורשי טובתם בצד הישראלי.

מאיר אינדור, סא"ל בדימוס

פצוע טרור ומנכ"ל ארגון נפגעי הטרור

אלמגור: עונש מוות לרוצחי המשפחה

עוזי ברוך

אלמגור: עונש מוות לרוצחי המשפחה

"מי שרצח תינוקות אין לו זכות הרחמים לבקש בשל גילו", מגיבים בארגון אלמגור לקראת הסרת צו איסור פרסום בפרשת הטבח באיתמר.

ערוץ 7

2011-04-17


ועד מתיישבי השומרון

"רצח בני משפחת פוגל בשנתם, ילדיהם על הוריהם, היא חציית קו אדום נוסף של הטרור הפלסטיני", אומרים הבוקר בארגון נפגעי הטרור "אלמגור" לקראת הסרת צו איסור פרסום בפרשת רצח משפחת פוגל באיתמר.

"את ההרתעה יש להשיב רק על ידי הטלת עונש מוות הקבוע בחוק, על מנת שלא לעמוד בפני חטיפות נוספות ודרישות לשחררם", אומרים ראשי אלמגור מאיר אינדור, ד"ר אריה בכרך אב שכול שאיבד את בנו בואדי קלט.

ברומזם על שמועה לגבי גילו של אחד מהמבצעים, תובעים ב"אלמגור" שלא לעשות הקלות למי מהמחבלים, "מי שרצח תינוקות אין לו את זכות הרחמים לבקש בשל גילו".

בארגון קוראים למערכת המשפט שלא להתייחס לפעולות טרור של האויב במימד הפלילי הרגיל, "על מנת שיידעו הצעירים הפלסטינים שמי שמתגייס לשרות האויב בגיל צעיר- דמו בראשו בכל גיל".

עוד קוראים ראשי אלמגור לממשלה להחזיר את מדיניות ההרתעה הסביביתית שהוכיחה את עצמה בעבר שכללה ענישה של הכפר ממנו יצאו הרוצחים וגירוש המשפחה למען בטחון תושבי המדינה וחייליה, כלשון ההודעה.

הפסיקו לקרוא לשחרור מחבלים

אורנית עצר

הפסיקו לקרוא לשחרור מחבלים

ביום ה-30 לטבח באיתמר יוצא ד"ר אריה בכרך שאיבד את בנו בפיגוע בקריאה נררגשת לבכירי מערכת הבטחון: תנו לנו לנצח את החמאס.

ערוץ 7

2011-04-15

ביום ה-30 לטבח באיתמר יוצא ד"ר אריה בכרך שאיבד את בנו בפיגוע בואדי קלט בקריאה נררגשת לבכירי מערכת הבטחון שקראו השבוע לממשלה לשחרר מחבלים ולבצע עסקה עם החמס: הפסיקו!

ד"ר בכרך וחבריו לשכול הפעילים בארגון "אלמגור" קוראים לבכירים, "בעבר הייתם שותפים למחוות ועסקאות שחרור – מחבלים. את המחיר לא אתם שילמתם אלא ,יקירינו. את הסיכון שקראתם השבוע לקחת לא אתם תשלמו. אלא משפחות ישראליות כמונו. הפסיקו עם עצותיכם החוזרות ונשנות שלא רק מעוררות אצלינו את הזכרונות על מחדליכם בעבר אלא מעוררות את החמס וממילא מפחידות אותנו לגבי העתיד".

הוא מסביר, "הנה החשבון מונח לפניהם: 183 ישראלים קיפדו את חייהם – מאז שנת 2000, ממחבלים משוחררים. רבים אחרים בטרם אותה שנה – כולל מעסקת גיבריל – עסקה דומה בדייקנות למה שאתם מציעים כעת. ורבים שאיננו יודעים עליהם כלל, יען סיפוריהם מוחבאים בתיקי חקירות השב"כ ולא פורסמו עד כה לציבור. לבד מאותם שני מחבלים משוחררים מהפת"ח שרצחו אחרי ששוחררו בעסקת ג'יבריל, את זהבה בן עובדיה ופול אפלבי. כעת הם שוב מועמדים לשחרור אם תתבצע חלילה המלצתכם".

"עדין לא דיברנו על אלף הנרצחים של אינתפדת 2000 שנרצחו – אמנם לא באופן ישיר – אך באופן מאד מאורגן, על ידי אסירים לשעבר בפתח ובחמס. בהם ראשי המארגנים ברגותי (הפת"ח) ושייך יאסין (החמס). יאסין אף שוחרר בהמלצת חלק מכם, תמורת שני אנשי בטחון עצורים בירדן, עם חוות דעת מודלפת שהאיש נכה ואינו מסוכן", הוא מוסיף.

בכרך מזכיר לקוראים לשחרור מחבלים, "גם אז אמרתם – כמו עתה – אם יפעל נפעל נגדו. עד שהצלחנו לחסלו, יזם ופיקד מכיסא הגלגלים על שורת פגועי טרור המוניים – בהם נרצחו ונפצעו מאות ישראלים".

לדבריו, "ברגותי נמצא פעם שלישית בכלא – אחרי מאסרים ושחרורים קודמים – ושוב מועמד לשחרור בעיניכם. לאחרים הוא בכלל חזר להיות יקיר התנועה ציונית… אנו קוראים לכם לא רק לראות את מה שפופולארי,פופוליסטי ומתוקשר, אלא את התמונה כולה. והתמונה כולה, אם חלילה ראש הממשלה יענה לקריאתכם, תהיה עגומה".

הוא מדגיש, "ביום השלושים לרצח משפחת פוגל אנו קוראים לכם להסתכל אל העתיד .מה יהיה אם המחבלים ורבי המחבלים – חיות הטרף הללו, ישוחררו מכלוביהם .כל כוח ההרתעה שנוצר לאחר גל המעצרים והחיסולים בשנים האחרונות – לאחר שפרשתם מתפקידיכם – יחוסל ומה שקרה לפני חודש באיתמר עלול להיהפך לצונאמי של טרור. יחזרו שוב מראות הפגועים ההמונים והכאוס ישלוט ברחובותינו ,חלילה".

לסיום הוא קורא בכאב, "אנו ששילמנו את המחיר, חלקנו ב"משמרת שלכם", קוראים לכם –הרף! תנו לנו לנצח את החמאס במקום להיכנע אליו. נסינו את שיטותיכם והם הביאו לנו אך שכול ויגון .כעת אנו מקווים שמתנהל מאבק עיקש בטרור ולא דו שיח איתו. ואנו מקווים שחיילי צה"ל ומפקדיהם אמנם יתמידו בכך ולא נהיה חשופים להפרעות מבית,כפי שהיה השבוע".

אלמגור: לא להכיר בג'וליאנו כחלל פעולות איבה

עוזי ברוך

אלמגור: לא להכיר בג'וליאנו כחלל פעולות איבה

ארגון נפגעי הטרור, אלמגור, קורא לביטוח לאומי וממשלת ישראל שלא להכיר בשחקן ג'וליאנו מר שנרצח בג'נין כחלל פעולות איבה.

ערוץ 7

2011-04-04


מאיר אינדור (ערוץ 7)

ארגון נפגעי הטרור, אלמגור, קורא לממשלת ישראל ולרשויות שלא להכיר בשחקן ג'וליאנו מר שנרצח בג'נין כחלל פעולות איבה.

"ג'וליאנו מר אימץ מזה שנים את הנרטיב הפלסטיני על פני הישראלי תוך תקיפה וגינוי של ישראל על כל פעולותיה ללא קשר ענייני וללא ניסיון להבחין בין עיקר לטפל. מר קרא למאבק מזוין של הפלסטינים נגד הכיבוש ואף קרא למדינה פלסטינית בין הירדן לים שבה יהיו היהודים מיעוט תחת חסות פלסטינית", אומרים בארגון.

מאיר אינדור מנכ"ל אלמגור הוסיף "ג'וליאנו מר בחר בשנים האחרונות לפעול בג'נין אזור המוגדר כאזור "A" ואשר נמצא בשליטה פלסטינית מלאה ואשר לאזרחים ישראלים אין רשות להיות בהם, בחירתו להיות בג'נין ולעבוד בג'נין מהווה התרסה נגד החוק הישראלי ואין כל הגיון שיוכר כחלל פעולות איבה לפי החוק הישראלי".

לדברי אינדור, "ג'וליאנו מר אוים לא פעם על פעילותו בג'נין על ידי גורמים פלסטינים אשר פעילותו הפוליטית הייתה לצנינים בעיניהם ולבסוף גם רצחו אותו . יש לראות ברצח זה סכסוך פנים פלסטיני ולא לאפשר לסכסוך לגלוש אל מחוץ לכך ואל תוך ישראל. בעוד חודש יחול יום הזכרון ועצם הכללת ג'וליאנו מר ושכמותו, שוללי זכות קיומה של ישראל ומאמצי נרטיב פלסטיני, העוברים על החוק ומזלזלים בחוקי ישראל מהווה זילות של יום הזכרון וביזוי זכרם של אלה שיום הזכרון נועד לכבד".
הבמאי והשחקן הישראלי ג'וליאנו מר נרצח ליד התיאטרון שהקים במחנה הפליטים ג'נין וגופתו הועברה לישראל. רעול פנים ירה בו כמה פעמים מטווח קצר בעת שהיה במכוניתו או סמוך לה. מושל ג'נין, כדורא מוסא, גינה את רצח השחקן ואמר ככי הוא עשה רבות למען הפלסטינים. המושל הודיע כי מנגנוני הבטחון הפלסטיניים הקימו צוות מיוחד לחקור את הרצח וכי הוא מקווה שישיגו תוצאות ראשונות בשעות הקרובות. "נרדוף את הפושעים ונביאם לדין", התחייב מושל ג'נין.