קצינים במיל': דמי הכפרות לארגון אלמגור

עוזי ברוך

קצינים במיל': דמי הכפרות לארגון אלמגור

אנשי בטחון קוראים לראשונה לתרום את דמי הכפרות לנושא בטחוני – למגבית חרום של אלמגור למאבק נגד שחרור מחבלים.

ערוץ 7

2009-09-27


(פלאש 90)

קציני מילואים קוראים לראשונה לציבור לתרום את דמי "כפרות" למאבק נגד שחרור מחבלים ולהתגייס לפעילות ארגון נפגעי הטרור, אלמגור.

במכתב המופץ לקצינים וחיילים, שהגיע לערוץ 7, כתבו אנשי המילואים:

אנו אנשי בטחון ברובנו או הורים שכולים החתומים מטה עסוקים כל אחד בתחומו בבניית הארץ, דאגה משותפת מטרידה אותנו ומלווה אותנו כבר זמן – הלחץ המתמיד על החברה בישראל וממשלתה – לשחרר מחבלים מסוכנים אשר במשך שנים רבות, עשרות אלפי לוחמים עשו כדי ללוכדם בסיכון אישי ולעיתים סיכון שהתממש, בפציעה או בנפילה בקרב.

ישראל נמצאת עתה באחד ממאבקיה הקשים שבו הפעם לוחצים על הממשלה הנוכחית לשלם בשחרור מחבלים 1400 מחבלים בהם מאות עם דם על הידיים. למזלנו סא"ל במיל. מאיר אינדור שנפצע במצוד כזה אחר מחבלים וחבריו לארגון נפגעי הטרור "אלמגור" עושים את העבודה עבורנו ובמקומנו כדי לסכל את "בריחת המחבלים ההמונית". זה זמן רב ובמסירות.

בימים האחרונים נוצר חלון של הזדמנויות לשנות מגמה.

בעבר שמענו הצהרות חשובות של נתניהו ברק נגד "תשלום כל מחיר", יכול להיות שהן היו כדי ליצור רושם על החוטפים כדי להוריד את המחיר אבל הן נותנות פסק זמן. גם פרשנים ועיתונאים מזרמים אידיאולוגים שונים התבטאו כך לאחרונה נגד "כל מחיר". כל זה מצטרף להצהרות בוגי יעלון וציפי לבני בעבר.

הקמפיין בשרות החמאס על החברה הישראלית וממשלתה – ממשיך. רק היום, ערב יום כפור, קרא שר החוץ המצרי בדברי חלקות ו"נופת צופים" לעם בישראל להענות לחמאס ו"לשלם את המחיר" ב"אלף מחבלים". השב"כ והמוסד מתנגדים לשחרור מחבלים אך הם אינם יכולים להקים תנועה ציבורית כפי שתומכי עסקת שחרור המחבלים הקימו. בעבר "תומכי העסקאות" הצליחו להכניע את הממשלה לשחרר את המחבל קונטאר וחמישה מחבלים תמורת הגופות –למרות התנגדות המוסד והשב"כ.

מזלנו שאלמגור וחבריו נמצאים הפעם בחזית, "מקימים מולם חומה", בינם ובין הממשלה.

לפני חצי שנה הקמפיין האחרון של אלמגור בלם קמפיין אגרסיבי לכפות על אולמרט שייבצע עסקה לפני שמסיים את התפקיד וישלם כל מחיר. אלמגור סייע להפקת המחאה נגדית במאהל מול ביתו של אולמרט ומול מטה שליט ששבת שם וסייע להורים שכולים ואישים בטחוניים להגיע לתקשורת ולציבור. המחאה הציבורית שנשמעה היטב וסייעה לסכל את העסקה.

אנו קוראים לכם להעביר חלק מתרומות דמי כפרות לאלמגור. יש בכך שימוש, על פי פסיקת רבנים, משום תרומת מעשר לצרכי ציבור במלחמת מצווה ומניעת פקוח נפש לרבים. אנו קוראים לצעירים היוצאים לחופשת החגים להצטרף לפעילות באלמגור ולסייע להורים השכולים והפצועים הנאבקים את מלחמתנו– מלחמת המצווה – הפעם ללא מדים , להכניע את אוייבנו במלחמה הטרור שהכריז עלינו.

בתרומות והפעילות ציבורית נכניע אותם בחזית החדשה שהם פתחו נגדנו. לא נאפשר לאויב לנצח בה!

בין החתומים אל"מ מיל. הרב משה הגר, אל"מ מיל. רון שכנר, תא"ל אמציה ("פצי") חן, סרן זאב חבר ("זמביש" ), רס"ן במיל דוד בארי ("דוידלה"), אל"מ מרדכי ("מוטי") יוגב, סא"ל יצחק שדמי, נחמן זולדן, סא"ל חנן שורק ועוד.

נועם שליט הגיע למעבר קרני והעביר את חבילת החג שהוכנה עבור גלעד

יניר יגנה

נועם שליט הגיע למעבר קרני והעביר את חבילת החג שהוכנה עבור גלעד

נועם שליט הגיע הבוקר למעבר קרני והעביר את החבילה לסאמי עביד, עיתונאי תושב הרצועה, שאמר כי הוא בטוח שהחבילה תגיע ליעדה

הארץ

2009-09-17

נועם שליט, אביו של החייל השבוי גלעד שליט, הגיע הבוקר (חמישי) למעבר קרני כדי להעביר את החבילה לחג שהוכנה עבור בנו. העברת החבילה לרצועה אורגנה על ידי מזכיר התנועה הקיבוצית, יואל מרשק, ובמשפחה מקווים שהחבילה תועבר לחמאס ותגיע לידיו של גלעד.

נעם שליט נשאל במעמד ההעברה אם הוא מאמין כי מחווה זו תתרום לשחרור בנו, ואמר כי "אני לא מאמין בשום דבר עד שאראה את הבן שלי פה, אבל אני מקווה שהחבילה תגיע אליו". החבילה יצאה מבית משפחת שליט ביום שני ומאז עברה במספר יישובים בארץ. החבילה כוללת מכתב מהמשפחה, מכתבים מילדים, ספרו של שליט, ציורי ילדים, תפוחים, רימונים, דבש, אוכל ביתי, חולצה עם סמלי חופש ושלווה, מוצרי היגיינה, בקבוק יין, ממתקים ותקליטור.

בתמורה להעברת החבילה לגלעד, אושרה העברת 100 ספרי קוראן לאסירים פלסטינים בישראל. סאמי עביד, עיתונאי תושב הרצועה, הגיע מעזה לקחת את חבילת השי ואמר כי הוא בטוח שהחבילה תגיע ליעדה וכי החמאס יעביר אותה לגלעד.

ואולם, על אף העובדה שהחבילה לגלעד שליט עשתה את דרכה לרצועת עזה, העברת החבילות לאסירים הפלסטינים התעכבה למשך מספר שעות. ארגון נפגעי הטרור פנה לשב"ס וביקש לעכב את ההעברה. יואל מרשק עשה את דרכו לכלא שיקמה רק לאחר שבית המשפט דחה את עתירת ארגון נפגעי הטרור והורה לשב"ס לכבד את ההסכם שעשה מרשק עם החמאס. לדברי מרשק, זו פעם ראשונה שמוסד ממלכתי מקבל הסכם שעליו חתמו אזרחים.


מכונית הפעילים בה הועברה החבילה המיועדת לגלעד שליט

"אלמגור" נגד התערוכה בבית סוקולוב

בן שאול

"אלמגור" נגד התערוכה בבית סוקולוב

הערב אמורה להיפתח בבית אגודת העיתונאים בתל-אביב תערוכה ובה ציורי שבע מחבלות מתאבדות. אלמגור: פגיעה בהורים השכולים.

ערוץ 7

2009-09-03


(פלאש 90)

ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" פנה ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בדרישה להעמיד לדין את מציגי התערוכה בבית סוקולוב על פי הפקודה למניעת טרור (תש"י).

העיתון "ידיעות אחרונות", דיווח הבוקר כי התערוכה של האמניות גלינה בלייך וליליה צ'ק שאמורה להיפתח הערב כוללת ציורים של שבע מחבלות מתאבדות שביצעו פיגועי טרור בישראל בדמות מדונה הקדושה האוחזת בידה את ישו התינוק.

בארגון אומרים כי "כל פעולה שמעצימה ומשבחת את מעשי הרצח והטרור עומדת בניגוד לחוק הפלילי ופוגעת באינטרס הציבורי במתן לגיטימציה למעשי רצח ואמפטיה לרוצחות. דברים מעין אלה אינם חוסים בצילו של חופש הביטוי והחופש האמנותי ונמצאים עמוק בתחום האסור על פי חוק".

מאיר אינדור, מנכ"ל אלמגור, אמר כי ארגונו בודק אפשרות לתביעה כספית ייצוגית נגד המציגים כולל הנהלת בית סוקולוב ובמקביל יפנה הארגון לארגונים נוצרים תומכי ישראל שיצטרפו לתביעה.

ד"ר אריה בכרך מפורום הורים שכולים באלמגור אומר שמציגי התמונות גורמות נזק כבד ל'אלמגור' וההורים השכולים באלמגור במאבקם בטרור, בעיקר בקרב חלקים בעולם הנוצרי. "לאחר שהמתאבדים הפכו קדושים ושהידים בחברה האיסלמית, המשת"פיות הישראליות מסייעות לעשות זאת בקרב החברה הערבית נוצרית. תמונות המתאבדות עטופות במוטיבים נוצרים קדושים יהפכו שם ללהיט ונוצרים מסוגו של עזמי בשארה (הנוצרי) יגלשו לאירופה הנוצרית באמצעות הארגונים הפלסטינים הרבים שפועלים שם ", אומר בכרך.

"הצגת פלסטיניות שרצחו בדמות של קדושות–הוא הישג תעמולתי לארגוני הטרור", הוסיפו בארגון.