אבות שכולים נגד שחרור מחבלים

יערה מייטליס

אבות שכולים נגד שחרור מחבלים

אבות שכולים מחו נגד התביעה לשחרר מחבלים תמורת גלעד שליט, והסבירו שהפיגועים בהם נהרגו יקיריהם אורגנו ע"י מחבלים שישבו בעבר בכלא הישראלי.

ערוץ 7

2009-01-23

שלושה אבות שכולים שילדיהם נרצחו בפיגועי טרור התייצבו מול 100 מפגינים בעד עסקת שחרור שליט תמורת מחבלים, ברחבת מוזיאון תל אביב. האבות השכולים שהפגינו הם יוסי מנדלוביץ', ששיכל את בנו בן ה-13 בפיצוץ אוטובוס בחיפה; דב ויינשטיין, ששיכל את בנו בן ה-13 בפיגוע משולש בכיכר ציון בירושלים; וציון סויירי, ששיכל את בנו, את ביתו ואת בעלה בפיגוע ירי שאורגן על ידי מרואן ברגותי, בכביש 443.

השלושה מחו נגד התובעים לשחרר מחבלים תמורת שחרור שליט, והסבירו שהפיגועים בהם נהרגו יקיריהם אורגנו על ידי מחבלים שישבו בעבר בכלא הישראלי, ועל כן הם תובעים מהממשלה ללמוד את הלקח ולא לשחרר מחבלים על מנת שאחרים לא ייפגעו בעתיד.

האבות מסרו שהם יצרו קשר עם ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' על מנת לתאם בעתיד פעולה משותפת של תגובה של הורים שכולים לכל הפגנה בה יעשה לחץ לקידום עסקה עם החמאס.

הבוקר (ו') יתייצבו שמחה ופנינה מאליק, שאבדו את בנם גדליה בקרב מול מחבלים בג'נין, מול הפגנה דומה שתיערך מול ביתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ליד המצבה לנרצחי פיגוע קפה מומנט. ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' קורא למזדהים מהאזור להתייצב לימין המפגינים.

המטה למען שחרור שליט: "אנו שבעים מדיווחים על עסקת שחרור"

המטה למען שחרור שליט: "אנו שבעים מדיווחים על עסקת שחרור"

במטה למען שחרורו של גלעד שליט מחכים להודעות רשמיות ולא לדיווחים בתקשורת על קידום עסקת שליט. "הזמן פועל לרעתו של גלעד", אמר דובר המטה לחדשות 2 באינטרנט. עמוס גלעד ידון בנושא היום בקהיר

חדשות 2

2009-01-22

"אנו שמחים על הדיווחים בעניין התקדמות בעסקה של גלעד, אך שבעים מכך"- כך אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט דובר מטה המאבק למען השבתו גלעד שליט, אל"מ במיל' חזי משיטה. "המשפחה ואנחנו מחכים להודעה רשמית על השלמת העסקה".

לדברי משיטה, משפחת שליט מברכת על כל התקדמות, אך הם עדיין מצפים שהדבר יקרה במהרה. "הזמן פועל לרעתו של גלעד", אמר משיטה. "לפי מה שראינו בדיווחים הבוקר, גם אהוד אולמרט מעוניין לסיים את הסיפור הזה לפני סיום כהונתו, ואנחנו מברכים על כך ומקווים שהנושא ייפתר במהירות האפשרית".

היום תתקיים בתל אביב צעדה בקריאה לשחרורו של שליט. הצועדים ייצאו בשעה 16:00 מרחבת מוזיאון תל אביב ויצעדו עד לביתו של שר הביטחון אהוד ברק במגדלי אקירוב.

לבני: "בלי שליט – אין פתרון למשבר ברצועה"

שרת החוץ ציפי לבני נפגשה אמש עם שרי החוץ של 27 מדינות האיחוד האירופי. בדיון דיברה לבני על המבצע בעזה, המצב ההומניטרי ברצועה ועל גלעד שליט. "כל עוד שליט נשאר בידי החמאס, לא ניתן לבוא לפתרון המשבר ברצועה", אמרה לבני.

ראש האגף המדיני-בטחוני במשרד הביטחון עמוס גלעד יוצא היום שוב לקהיר להמשך השיחות על הסידורים בגבול מצרים-עזה, למניעת הברחות נשק. בשיחותיו הוא יעלה גם את נושא קידום המשא ומתן לשחרור שליט.

אמש דיווחנו על והתקדמות מסוימת, לפחות מצד ישראל, בגיבוש עסקה לשחרור גלעד שליט. שרים בכירים החברים בקבינט המדיני-ביטחוני שינו את עמדתם וכעת הם מוכנים לעסקה לשחרור שליט למרות המחיר הכבד. גם אולמרט עצמו דוחף את הנושא ומקווה לפתור אותו עד לסיום כהונתו, בעוד שלושה שבועות.

בארגון נפגעי הטרור אומרים כי "את המחיר על שחרור מחבלים ישלמו אזרחים – כפי שהיה בעבר". מנגד, אמהות שכולות ואלמנות טרור, בהן יעל זאבי, אלמנתו של השר רחבעם (גנדי) זאבי ז"ל, תומכות בשחרור האסירים. זאבי אמרה אמש כי היא מוכנה לשחרר את רוצחי בעלה תמורת עסקה שתביא לשחרורו של שליט והדגישה כי בעלה ראה בפדיון שבויים ערך עליון.

נועם שליט, אביו של החייל החטוף, אמר אמש לחדשות 2 באינטרנט כי "עד שלא נשמע מגורמים רשמיים על כך, אני לא מעוניין להגיב".

אלמגור: שחרור מחבלים זה לא עניין פרטי

בן שאול

אלמגור: שחרור מחבלים זה לא עניין פרטי

אלמגור: אם הממשלה תבצע כעת עם החמאס עסקת שחרור מחבלים עם דם על היידים, יהיה זה נצחון אדיר של החמאס וסיום המלחמה בפיאקסו נורא.

ערוץ 7

2009-01-22

ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' אומר בעקבות קריאתה של יעל זאבי, אלמנתו של השר המנוח רחבעם זאבי, בעד שחרור מחבלים תמורת גלעד שליט כי "אם הממשלה תבצע כעת עם החמאס עסקת שחרור מחבלים עם דם על היידים, יהיה זה נצחון אדיר של החמאס וסיום המלחמה בפיאקסו נורא".

ראש פורום הורים שכולים ב'אלמגור', ד"ר אריה בכרך, הוסיף כי "אוי לה לממשלה אם בסיומה של מלחמה – בה הורים שיכלו את בניהם החיילים, אזרחים נהרגו ונפצעו בהפגזות ולמעלה ממליון אזרחים ישבו כחודש במקלטים – החמאס יקבל לידיו מאות רוצחים בהם רבי מחבלים".

חבר ותיק ב"מולדת", מאיר גרוס, התייחס לדבריה של יעל זאבי. "עם כל הכבוד האמיתי שאני רוחש ליעל, אין השחרור עניין אישי עוד. הרוצחים אינם ברשותה. הם רצחו שר בישראל".

"מה גם שהמדינה "שלפה" אותם מיריחו והביאה אותם למשפט. שם השופטים גזרו את דינם. ואל נשכח ששחרורם עלול להביא לרצח יהודים נוספים חלילה", כלשונו.

יעל זאבי, אלמנתו של השר המנוח רחבעם זאבי, תומכת בשחרור מחבלים בתמורה להשבת גלעד שליט הביתה. בראיון לתכנית 'משעל חם', אמרה הגב' זאבי כי גנדי היה הולך עם דיסקית ועליה חקוקים שמות הנעדרים והשבויים.

לדבריה, לגנדי היה חשובה השבת השבויים הביתה יותר מערך הנקמה וכי היא תסכים כי רוצחי בעלה ישוחררו, בתמורה להשבתו של החייל גלעד שליט.