אלמגור: לבנת הבטיחה לא להכנע

רותי אברהם

אלמגור: לבנת הבטיחה לא להכנע

ארגון אלמגור מביע זעם על החלטת ח"כ לימור לבנת למשוך הצעת 'חוק ברגותי'. "תלינו בה תקוות והכל התפוצץ בפלופ אדיר", הם אומרים.

ערוץ 7

2007-02-20

בארגון נפגעי הטרור, אלמגור, מביעים זעם רב על החלטתה של ח"כ לימור לבנת להקפיא את 'חוק ברגותי'. מדובר בהצעת חוק אשר על פיה יידרשו קולותיהם של 80 חברי כנסת כדי לאשר את שחרורו מהכלא של רב המחבלים, ראש התנזים, מרוון ברגותי. ברגותי הורשע 5 פעמים על רצח ונגזרו עליו חמישה מאסרי עולם.

הצעת החוק, עוררה את זעמם של בני משפחות החיילים החטופים. לדבריהם החוק עלול לפגוע בסיכוי לגבש עיסקת שחרור. מנגד החלטתה של לבנת למשוך את הצעת החוק, עוררה זעם בקרב משפחות שכולות הפעילות בארגון נפגעי הטרור "אלמגור".

לטענתם לבנת הקפיאה את ההצעה למרות שהבטיחה להם בפגישה לפני שבוע, שתקדמו ולא תכנע ללחצים. "לבנת עשתה בנו שימוש ציני, תלינו בה תקוות והכל התפוצץ בפלופ אדיר. כואבת לנו האמירה שלה שהתחשבה במשפ' החטופים ובכך מגמדת את הכאב שלנו, של מאות שיראו חלילה את הרוצחים יוצאים מהכלא, בינהם שנרצחו ע"י ברגותי, בעוד יקירהם מתחת לקברים".

המשפחות דורשות להפגש בדחיפות עם יו"ר הכנסת וסיעות הבית.

קריאות למזוז ולמשטרה: סלאח לכלא

מיה בנגל; טל ימין-וולבוביץ; ישורון תורג'מן; איתמר ענברי

קריאות למזוז ולמשטרה: סלאח לכלא

השייח' סלאח אמר בדרשה נוטפת ארס בירושלים כי הישראלים "ייעלמו" מהבירה וכי "לא אנחנו אכלנו דם של ילדים". ח"כים קראו לעצרו, דיכטר וקראדי החליטו להעביר את הדברים לבדיקת מזוז

NRG

2007-02-16

דבריו החריפים של השייח' ראא'ד סלאח היום בדרשה שנשא­בפני תומכיו בירושלים, במהלכם תקף את השלטון הישראלי, הבטיח כי ירושלים תהיה בירה איסלאמית וקרא לחידוש האינתיפאדה, גררו תגובות זועמות בישראל. הרב הראשי יונה מצגר אמר כי התבטאויותיו של סלאח הם הטפה לאנטישמיות, וקרא לרשויות החוק למצות עימו את הדין. ח"כ זבולון אורלב (המפד"ל) קרא לשלול את אזרחותו של סלאח ואמר כי "ההסתה שלו מוכיחה כי הוא נמנה על אויבי ישראל". בעקבות הדברים, החליטו השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, ומפכ"ל המשטרה משה קראדי, להעביר את התבטאויותיו של השייח' סלאח לידי היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, על מנת שייבחנו על ידי הגורמים המקצועיים כדי לקבוע האם בדבריו של השייח' יש משום הסתה והמרדה.

"דבריו המתריסים מבוססים על שקרים, כזבים והטפה לאנטישמיות", אמר הרב הראשי לישראל, יונה מצגר. ח"כ אורלב אמרי כי ההסתה שלו היא "תוצאה של קלות הראש והסלחנות שנהגו הפרקליטות ובתי המשפט כלפי התבטאויות ומעשים קודמים של כמה מחברי הכנסת הערביים, וחלק מהמנהיגות הערבית בישראל".

אורלב הוסיף כי "מי שנוהג ברחמנות כלפי הסתה גזענית נגד העם היהודי ומדינת ישראל, עלול לשלם מחיר כבד של מרד ערבי-ישראלי אלים".

"סלאח הוא פצצה מתקתקת"

השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, שוחח בצהריים עם מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב משה קראדי. השניים סיכמו כי דבריו והתבטאויותיו של השייח' ראאד סלאח יועברו לידי היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, וייבחנו על ידי הגורמים המקצועיים כדי לקבוע האם הדברים מהווים הסתה והמרדה.

עוד בטרם ההחלטה, קרא ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) למזוז ולקראדי לעצור לאלתר את מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, ולבקש מבית המשפט להשאירו במעצר עד תום ההליכים. "אין שום הצדקה להתרפס בפני אדם זה הגורם נזק מדיני, ביטחוני וציבורי למדינת ישראל", אמר רותם. "יש לשלול את אזרחותו ולהרחיקו מהארץ לאחר שיסיים לרצות עונש מאסר ממושך".

ח"כ אפי איתם (האיחוד הלאומי) הגדיר את השייח' סלאח "כפצצה מתקתקת מתחת למרקם היחסים בין ערביי ישראל למדינה". לדבריו, המדינה צריכה לטפל בו כפי שהיא מטפלת במסוכנים שבאויבי ישראל. "ישראל צריכה לגדוע את הברית המסוכנת בין התנועה האיסלאמית ובין אויבי ישראל החפצים בהשמדתה", אמר.

ח"כ דני יתום (עבודה) האשים את סלאח כי דבריו עוררו אלימות וקרא לפרקליט המדינה וליועץ המשפטי לממשלה להורות על פתיחה בחקירה פלילית נגדו, בחשד להסתה. "מיד לאחר דבריו, נוכחנו שהמילים נוטפות הארס שיצאו מפיו של סלאח הובילו גם לתוצאות אלימות בשטח", אמר יתום.

"לשים גבול להשתוללות"

ארגון נפגעי הטרור אלמגו"ר פנה גם הוא למשטרה בדרישה לעצור את השייח' סלאח, על פי הפקודה למניעת טרור הסתה ויצירת מדנים. "הקריאה שלו לאינתיפאדה כלפי ישראל היא קריאה להרג ולפציעת ישראלים", אמר מנכ"ל הארגון, מאיר הינדור. "על דברים אלה בלבד האיש צריך לשבת בתא מבודד, ללא קשר לאף גורם חיצוני, כדי למזער את נוכחותו השלילית באזור".

תנועת "חזית יהודית" הודיעה ליועץ המשפטי לממשלה כי תגיש עתירה לבג"ץ אם השייח' סלאח לא יועמד לדין על הסתה, ואם התנועה האיסלמית לא תוצא אל מחוץ לחוק. "חייבים לשים גבול להשתוללות של פורעי החוק המוסלמים", אמר פעיל הימין ברוך מרזל, ראש התנועה.

בתנועות למען המקדש בהר הבית אמרו כי "דברי המחבל ראאד סלאח אינם מפתיעים. מדינה שמוותרת על ריבונותה בהר הבית ובירושלים כולה ושלא מקיימת את הזכויות האלמנטריות של העם היהודי בהר, שמזמינה את אויבינו לטמא ולהרוס את מקום המקדש, לא תתפלא על דברי הרפש של סלאח המרגיש כאדון ושליט בהר ובירושלים כולה, במקום להרגיש היטב את כתלי הכלא".

"אתם מהמרים על עתיד העם היהודי"

השייח' סלאח, שאתמול החליט בית המשפט להרחיקו ממתחם הר הבית ל-60 ימים נוספים, הגיע למקום המרוחק מחומות העיר העתיקה וביקש לקיים תפילה שקטה עם עשרות מתומכיו.

סלאח פתח את דבריו כשהזכיר את המסורת האיסלאמית שמספרת על בני ישראל שבימים הקדומים לא היו מזייפים, כמו היום, את כל הוראות הנביאים. "אם הנביאים היו קמים מקבריהם, הם היו מקללים את הכיבוש שהורס את מסגד אל-אקצה בהדרגה כדי להגשים את חלומו השחור ההרסני והטרוריסטי להקים שם מקדש".

הוא המשיך בהתקפה קשה על התנהלותה של הממשלה. "אנחנו לא מקבלים רשות לא מאולמרט ולא מממשלתו שכובשת את המסגד מאז 1967", אמר סלאח. "אנחנו באזור המבורך נתחיל בשיבוש הכיבוש הישראלי שיחלוף בעזרת אללה כמו שחלפו אלה שלפניו".

סלאח שלח אזהרה לישראל ואמר: "אוי לכם, הכוח שלכם מטעה אתכם, והנשק שלכם מטעה אתכם, והכדורים שלכם מטעים אתכם ואתם מהמרים על עתיד העם היהודי ועל עתיד הדורות הבאים ומקיפים אותו בסכנות".

הוא הבטיח כי "לא יחלוף זמן רב עד שירושלים תהפוך לבירה איסלאמית עולמית עבור חליפות איסלאמית עולמית, שתמלא את האדמה צדק לאחר שהמפלצת האמריקנית והכיבוש הישראלי מילאו אותה בעושק. אתם תיעלמו, ויום יבוא ורחובות ירושלים יתבהרו מהדמים ששפכו חיילי הכיבוש שכבשו את אל-אקצה, והכבוד יחזור".

לדברי סלאח כשתעבור ירושלים לשלטון איסלאמי, הכבוד יחזור לכל המסגדים והכנסיות. "אנחנו נשמור גם על כבודם של בתי הכנסת היהודיים. אנחנו לא אומה שמבוססת על איבה ונקמה ואנחנו לא אלה שהרשינו לעצמנו לאכול ארוחה שמבוססת על לחם וגבינה בדמם של ילדים".

אלמגור: לחקור תנאי כליאת המחבלים

אלמגור: לחקור תנאי כליאת המחבלים

ארגון אלמגור דורש לחקור תנאי הכליאה של המחבלים, כעולה מסרט 'הבטחוניים' בערוץ 1. לטענתם, המחבלים הקימו 'מדינה בתוך מדינה'.

ערוץ 7

2007-02-04

ארגון נפגעי הטרור אלמגור דורש לחקור את הנעשה אצל המחבלים בבתי הכלא ולהפסיק מידית את מתן ההקלות עד לשחרורו החייל החטוף גלעד שליט.

חברי הארגון צפו בהקרנה מוקדמת בסרט 'הבטחוניים' המתעד את חייהם של המחבלים בבתי הכלא, זאת בטרם הקרנתו, הערב, בערוץ 1.

כאמור בעקבות הצפיה בסרט דורשים חברי הארגון משרי הבטחון המשטרה והמשפטים, מהיועמ"פ, פרקליטויות המדינה וצה"ל ומוועדות חו"ב וחוקה ומשפט בכנסת: לחקור את המציאות "המצמררת" בבתי הכלא כפי שעולה מתוך הסרט ושעל פיה המחבלים הקימו שם "מדינה בתוך מדינה " ולהורות מיידית על הפסקת כל ההקלות שהמחבלים יצרו לעצמם או השיגו "תוך כניעה של רשויות הכלא לדרישות המחבלים הכלואים".

בין ההקלות מונים באלמגור את ביקורי עורכי דין התכופים. "מתוך הסרט עולה שעורכי הדין הם הבלדרים המרכזיים להעברת מסרים בין המחבלים בבתי הכלא השונים ובין המחבלים לארגוניהם בחוץ. חלק מהמסרים היו אף הוראות לבצוע מעשי טרור וחטיפות". כמו כן הם דורשים להפסיק את ביקורי הצלב האדום עד שיותר ביקור דומה אצל החייל החטוף, ואת ביקורי משפחות עד שיוחזר החייל החטוף.

ארגון אלמגור דורש לפרק את "ההנהלות המשותפות" של האסירים המוכרות על ידי השב"ס – עם נציגות ודוברות מול שלטונות השב"ס – והמנהלות את חיי המחבלים, במקום שהסוהרים יעשו זאת. "המציאות הנוכחית היא שבה המחבלים הם כוח מאורגן בבתי הכלא עם כללי התנהלות משלהם בעוד אסירים רגילים מטופלים ישירות על ידי שלטונות בתי הסוהר ללא שום הנחות".

עוד הם מציינים כי המחבלים מנהלים קופה כספית משותפת שחלקה מגיעה מארגוני הטרור והרש"פ, נהנים מקנטינה צמודה ובישול עצמי, צפייה בערוצי טלוויזיה ולימודים אוניברסיטאיים הממונים על ידי קרנות פלסטינים, דיור בדיור מרווח שעולה על כל הסטנדרטים שניתנים לאסירים פליליים רגילים.
באלמגור מציינים את השימוש שעושים ראשי המחבלים ב'סוללרים'. "ראשי המחבלים מדברים על כך כמעט בגלוי ויש בסרט גם צילום גלוי של אסיפת בחירות ברמאללה שבה מדבר אחד האסירים ה"בכירים" באמצעות מכשיר סוללרי אל הנאספים".

הארגון מוסיף כי במסמך זה אינן התייחסות לעצם עשיית הסרט בתוך כותלי הכלא, מימון ממשלתי ועוד. "בנושא זה אנו עובדים כעת על שורה של צעדים משפטיים וציבוריים כולל בדיקה משפטית אם הסרט אינו עובר על עברה פלילית מפורשת של-פקודת הטרור תש"ט 1949".