אלמגור: נגיש תביעות נגד שוטרים מטרידים

אבירם זינו

אלמגור: נגיש תביעות נגד שוטרים מטרידים

בארגון נפגעי הטרור מזהירים את המשטרה שלא להטריד משפחות שכולות. הדברים נאמרו בעקבות חשיפת ynet לפיה נשאל אב שכול, שהפגין בעבר נגד אולמרט, האם בכוונתו להגיע לטקס לזכר חללי הצנחנים בו ישתתפו הרמטכ"ל ושר הביטחון

Ynet

2006-09-26

בעקבות הפרסום היום (ג') ב-ynet על-כך שמשה מוסקל, אביו של החייל רפנאל מוסקל שנהרג במלחמה בלבנון, נשאל על-ידי המשטרה האם בכוונתו "לעשות בלגאן" מחר בטקס לזכר חללי הצנחנים, מאיימים בארגון נפגעי הטרור אלמגור כי הם יגישו תביעות אזרחיות נגד שוטרים וקציני משטרה ש"יטרידו" משפחות שכולות.

במכתב שנשלח ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כתב מנכ"ל אלמגור, מאיר אינדור, נכתב כי "העובדה שמשטרת רחובות מקדישה זמן ומאמצים מודיעיניים לברר אצל אותם הורים שכולים מה בדעתם לעשות, אינה סבירה ומזכירה משטרים אפלים. על כן אנו תובעים ממך היועץ לרענן את ההוראות למשטרה בדבר חופש ההבעה והמחאה, כדי שהשוטרים ידעו להבחין בין מה שראוי ואינו ראוי. כמו כן כדי שיבינו שהם אינם רק משרתי משטר, אלא גם ובעיקר משרתי הציבור".

האב השכול קיבל שיחת טלפון ממשטרת מרחב שפלה, במהלכה ביקש קצין משטרה להגיע לביתו כדי לשוחח עמו. כשהשוטרים נפגשו עם האב השכול, הוא נדהם לגלות שהסיבה שהם הטריחו עצמם עד לסף דלתו היא כדי לבדוק האם בכוונתו להגיע לטקס בהשתתפותם של הרמטכ"ל דן חלוץ ושר הביטחון עמיר פרץ.

בשבוע שעבר השתתף מוסקל בטקס הרמת כוסית לשנה החדשה של מפלגת קדימה, שם קרא קריאות לעברו של אהוד אולמרט. הטקס, שהיה אמור להיות חגיגי, הפך במהרה לזירת התנגשות בין ראש הממשלה, הורים שכולים ואנשי מילואים. אחד מהאבות השכולים הגיע לאולם עם דגל חטיבת "גולני" והניף אותו, אחר קרא קריאות גנאי לעברו של ראש הממשלה ובין לבין נשמעו אפילו קריאות "רוצח".

במפלגות הימין ביקרו את הצעד של הצבא. חבר הכנסת זבולון אורלב (האיחוד הלאומי-מפד"ל) אמר כי "זהו צעד בולשביקי המעיד על אובדן עשתונות וחוסר רגישות כלפי משפחות שכולות. אורלב קרא להורים השכולים "לא להירתע מציד המכשפות" והוסיף כי "שמור להם מקום בכותל המזרח של האומה".

"אלמגור": לרענן הידע של המשטרה על זכויות חופש המחאה

"אלמגור": לרענן הידע של המשטרה על זכויות חופש המחאה

Ynet

2006-09-26

ארגון "אלמגור" פנה ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בבקשה שיורה לרענן את זכויות חופש המחאה בקרב שוטרי וקציני המשטרה.

זאת בעקבות הפרסום ב-ynet לפיו קציני משטרה ביקרו בביתו של ההורה השכול, משה מוסקל, כדי לוודא שאינו מתכוון להפגין בטקס בו יהיו נוכחים בכירים.

"אלמגור": ישראל לוקחת חלק ב"ספין הפלסטיני" לשחרור ברגותי וסעדאת

רועי נחמיאס

"אלמגור": ישראל לוקחת חלק ב"ספין הפלסטיני" לשחרור ברגותי וסעדאת

Ynet

2006-09-25

מנכ"ל ארגון נפגעי הטרור "אלמגור", מאיר אינדור, אמר כי הדרישה של הפלסטינים לשחרר את מרואן ברגותי ואחמד סעדאת, במסגרת העסקה לשחרור החייל החטוף, גלעד שליט, היתה "עז פלסטינית" שהוכנסה למשא ומתן כדי להשיג את שחרורם של יותר אסירים.

לדבריו, "הצהרות הגורמים המדיניים בישראל על כך שהם שוללים את 'הדרישה הפלסטינית החדשה', היו חלק מהספין הפלסטיני ובאו על מנת להשכיח את חומרת העובדה שאנו מובלים לכניעה ולמתן פרס לטרור".

ארגון נפגעי הטרור: דורשים להפגש עם אולמרט לפני שחרור מחבלים

רועי נחמיאס

ארגון נפגעי הטרור: דורשים להפגש עם אולמרט לפני שחרור מחבלים

Ynet

2006-09-19

ארגון נפגעי הטרור, אלמגו"ר, פנה לראש הממשלה, אהוד אולמרט, וקרא: "אם לא תפגוש אותנו כדי לשמוע את התנגדויותינו לשחרור מחבלים, יתייצב ליד משרדך יום יום הורה שקול אחר".

מנכ"ל הארגון, מאיר אינדור, הוסיף כי "בושה שלאומלרט יש זמן להיפגש עם חברי קדימה בחנוכת סניפים והרמת כוסית, אך אין לו זמן לשמוע אותנו".

נפגעי הטרור: מחבלים ששוחררו בעסקאות רצחו 132 אזרחים

נדב שרגאי

נפגעי הטרור: מחבלים ששוחררו בעסקאות רצחו 132 אזרחים

הארץ

2006-09-18

ב-14 פיגועים שביצעו מחבלים משוחררים, שהוגדרו כמחבלים "ללא דם על הידיים", נרצחו 132 אזרחים ורבים אחרים נפצעו", כך פירסם בסוף השבוע ארגון נפגעי הטרור אלמגו"ר. הארגון מסר כי בין 1999-1993 שוחררו 6,912 מחבלים במסגרת עסקאות ומחוות שונות, וכי חלק מהם שבו לפעילות טרור "שמחירה היה באובדן חיים גדול". הארגון קרא אתמול לציבור הישראלי "שלא ללכת שולל אחר ניסוחים המקלים ראש ברצחנות המחבלים, ולא לנחם את עצמנו בתקווה שהפיגוע הבא לא יפגע בנו או בסביבתנו הקרובה. אנו נפגעי הטרור, יודעים מנסיוננו המר שלגבינו מדובר היה באשליות שווא".

אתמול קיים הארגון משמרת של משפחות שכולות מול משרד ראש הממשלה. בין המפגינים היתה דבורה אפלבאום, שבעלה, הד"ר דוד אפלבאום ובתה נאווה נרצחו בפיגוע בקפה הלל בירושלים. אפלבאום אמרה ל"הארץ", כי היא מבינה את דרישת משפחות החטופים לשחרור יקיריהם, "אם אני הייתי אמא של חטוף, גם אני הייתי עושה הכל כדי שישוחרר, אבל לממשלה יש אחריות נוספת, והיא חייבת להביא בחשבון ששחרור מחבלים, עם או בלי דם על הידיים הוא מאוד מאוד בעייתי. יש לנו כבר ניסיון, כך שלא נוכל לומר בעתיד, שלא ידענו. גם מחבלים בלי דם על הידיים, רצחו ופצעו לאחר שהשתחררו. אמרתי זאת גם לשגריר ארה"ב שביקר בביתי, בזמן השבעה על בעלי ובתי. זאת דרך מאוד מסוכנת ולממשלת ישראל יש אחריות מאוד גדולה בעניין הזה".

ארגון נפגעי הטרור: ממשלת האחדות הפלסטינית – זאב בלבוש כבש

רועי נחמיאס

ארגון נפגעי הטרור: ממשלת האחדות הפלסטינית – זאב בלבוש כבש

Ynet

2006-09-15

ארגון נפגעי הטרור אלמגו"ר תקף את הצהרת שרי החוץ של האיחוד האירופי על תמיכה בממשלת האחדות הפלסטינית.

"כל החומות הבינלאומיות שהקימה הממשלה נגד חמאס קורסות אחת אחרי השנייה מול הערמומיות הפלסטינית. זאת לאחר שהפלסטינים המציאו עכשיו דבר חדש – ממשלת זאבים טורפים בלבוש כבש מדומה ששמו אבו-מאזן", נכתב בלשון ההודעה.

משפחות נפגעי טרור: לא ל"החלפת שבויים"

אילן מרסיאנו

משפחות נפגעי טרור: לא ל"החלפת שבויים"

משפחות שיקיריהן נפגעו בפעולות טרור קיימו ישיבת חירום מול משרד ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בדרישה שלא לשחרר אסירים תמורת החיילים החטופים. אב שבנו נרצח בוואדי קלט: "שחרור מחבלים יגרום לכך שיהודים נוספים יירצחו בעתיד"

Ynet

2006-09-14

על רקע האמירות של גורמים צבאיים כי החייל החטוף רב"ט גלעד שליט בחיים והאפשרות שישראל תשחרר אסירים פלסטינים תמורתו, קיימו אחר הצהריים (יום ה') מספר משפחות שיקיריהן נפגעו בפעולות טרור ישיבת חירום מול משרדו של ראש הממשלה אהוד אולמרט, בדרישה שלא להסכים ל"החלפת שבויים". הישיבה התקיימה במאהל מחאה המילואימניקים.

מנכ"ל ארגון נפגעי הטרור "אלמגור", מאיר אינדור, אמר: "אנו מודאגים מאוד מהידיעות בתקשורת הערבית, ובעיקר מדברי אולמרט שאמר לאחרונה שממילא רצה לשחרר מחבלים כדי 'לחזק את אבו מאזן'. דבריו מעידים שהוא מנסה להכין את דעת הקהל לקראת שחרור מחבלים.

"אולמרט זורה חול בעיני הציבור, שחוץ ממנו הכל יודעים, ובעיקר הפלסטינים, כי מדובר בניצחון של החמאס: קודם הוא חטף וכעת מקבל פרס על כך מידי ממשלתנו. כשמנסים לצייר בעיניי הציבור כאילו מדובר בשחרור מחבלים לידי אבו מאזן מנסים "להכשיר את השרץ", ואין זאת אלא פארסה שרק מעוררת צחוק בעיניי הצד השני".

אריה בכרך, אביו של אוהד שנרצח בוואדי קלט, שותף לקריאה. "כהורים שכולים אנו כבר שילמנו את המחיר על עסקאות מפוקפקות כאלה בעבר, ולכן אנחנו רוצים להביע את התנגדותנו לעסקה שנרקמת", הוא אומר. "האינתיפאדה הראשונה התחילה עם משוחררי ג'יבריל, ובצפון השומרון מתפתח כיום 'חיזבאללנד' ממשוחררי עסקת טננבוים – כלומר שחרור מחבלים יגרום לכך שיהודים נוספים יירצחו בעתיד.


מחאת ההורים. "הילד הלך לחינם" (צילום: גיל יוחנן)

"גם ממבחינה לוגית זה לא נכון לעשות זאת. הרי במלחמה האחרונה נהרגו 119 חיילים מטובי בנינו שנלחמו להחזיר את החטופים. אז מה עשינו? אם יכולנו לעשות החלפת שבויים לפני המלחמה, מה ההיגיון לצאת אליה? האמירה כי משחררים מחבלים 'ללא דם על הידיים' היא צינית ומגוחכת. מדובר באסירים שאין להם דם על הידיים לא בגלל שהם אוהבי ארץ ישראל, אלא בגלל שנכשלו במועד א'. הממשלה רוצה לתת להם מועד ב'".

לדברי בכרך, היועץ המשפטי לממשלה לשעבר אליקים רובישנטיין אמר כי 80 אחוז מהמשוחררים חוזרים לפעילות טרוריסטית. "כלומר, מדינת ישראל עומדת לשחרר למעלה מ-1,000 שבויים וכ-800 מהם יחזרו למעגל הטרור. אנו עושים לעצמנו רצח עם. על זה אנחנו נאבקים".

בלהה גרינפלד, אמו של יהודה שנהרג במלחמת לבנון השנייה בכפר גלעדי, מצטרפת גם היא לקריאה נגד שחרור אסירים. "כל פעם חוטפים לנו שוב ושוב, אם שבוי אחד שלנו שווה אלפי מחבלים, אז בשביל מה המלחמה הזו? צריך למצוא דרכים אחרות, הדרך הזו לא הוכיחה את עצמה.

"אני מבינה את אמהות החטופים, לא הייתי רוצה לשים עצמי במקומם, אבל נחזיר לה את הילד שלה ואחר כך יחטפו ילד של מישהו אחר? שילמתי מחיר כבד על שחרור חטופים שלא שוחררו בסוף. לי יש הרגשה שהילד שלי הלך לחינם".

ארגון נפגעי הטרור: דברי נסראללה מחייבים חשבון נפש בתקשורת

רועי נחמיאס

ארגון נפגעי הטרור: דברי נסראללה מחייבים חשבון נפש בתקשורת

Ynet

2006-09-12

ארגון נפגעי הטרור "אלמגור", מסר כי "דבריו של מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, מחייבים את התקשורת הישראלית לחשבון נפש. בעיקר את כלי התקשורת הישראלים שכמעט ועברו צד במאבק המתמשך שלנו בטרור".

מוקדם יותר היום אמר נסראללה בנאומו כי "חלק מכלי התקשורת הישראלים התייחסו אלי יותר בהגינות מאשר כלי התקשורת בלבנון".

תחקיר: מחבלים ששוחררו ורצחו

רותי אברהם

תחקיר: מחבלים ששוחררו ורצחו

ארגון אלמגור מפרסם הלילה רשימת מחבלים 'ללא דם על הידיים', ששוחררו וביצעו פיגועים רצחניים. הארגון מתנגד לעיסקת שחרור מחבלים.

ערוץ 7

2006-09-07

ארגון אלמגו"ר מפרסם הערב את מימצאי תחקיר, שערך על מחבלים ששוחררו בעיסקאות שונות תחת ההגדרה "ללא דם על הידיים, ושבו 'עם דם רב' על ידיהם. התחקיר שנשלח לרה"מ לשר הבטחון, לרמטכ"ל ולמשרד המשפטים, בא בעקבות קריאות גלויות שנשמעו על ידי הורי החטופים, לשחרור מחבלים.

הארגון קורא לא לשחרר מחבלים כיון ששחרורם יביא לחטיפות נוספות ופיגועים נוספים.

מהתחקיר עולה כי כ- 14 מהפיגועים שנעשו בשנים האחרונות, בוצעו על ידי מחבלים "ללא דם על הידיים", מסוג זה אשר שוחררו בעסקאות ובמחוות שונות. "קציר הדמים של מחבלים אלו בפיגועים האחרונים כולל 123 אזרחים נרצחים, אזרחים רבים נכים ונפגעים רבים נוספים. בכל 'עסקאות המוות' הקודמות חזרו רובם המכריע של המחבלים לפעילות טרור שמחירה באבדן חיים גדול עשרות ומאות מונים מכל קושי נפשי באשר הוא", נמסר בתחקיר.

ארגון אלמגור קורא לציבור הישראלי לא ללכת שולל אחרי ניסוחים המקלים ראש ברצחנות המחבלים ו"לא לנחם את עצמנו בתקווה שהפיגוע הבא לא יפגע בנו או בסביבתנו הקרובה. אנו נפגעי הטרור יודעים מניסיוננו המר שלגבינו מדובר היה באשליות שווא וקוראים לציבור להתנגד בכל תוקף לעסקאות מוות קטלניות אלו, זאת למרות ועל אף הקושי הנפשי. כמו כן ידוע לנו שאך הושלמה עסקת טננבוים והגופות, ניגש החיזבללה מעודד מהצלחת העסקה, לתכנן ולבצע את החטיפות הבאות. ברור לכן שעסקה נוספת תביא חטיפות נוספות".

בתחקיר: רשימת הפיגועים, רשימת חלקית של הנרצחים ורשימת חלקית של המחבלים "ללא דם על הידיים" שלאחר שחרורם "ידיהם מלאו דמים, דמים רבים".

דוגמאות לפיגועים מהשנים האחרונות שנעשו על ידי מחבלים "ללא דם על ידיהם":

 1. 27.3.02 מלון "פארק" נתניה, 29 הרוגים ו155 פצועים.
 2. 21.10.02 ג'יפ מתפוצץ ליד אוטובוס אגד בצומת כרכור, 14 הרוגים ו42 פצועים.
 3. 5.6.02 אוטובוס מתפוצץ בצומת מגידו, 17 הרוגים ו42 פצועים.
 4. 9.9.03 פגוע התאבדות בצריפין, שמונה חיילים נרצחו.
 5. 11.7.04 פיגוע התאבדות בבית הקפה "קפית" ירושלים, 11 הרוגים ו30 פצועים.
 6. 26.9.03 פיגוע ירי ביישוב נגוהות שבדרום הר-חברון, שני הרוגים.
 7. 7.3.02 פיגוע ירי במכינה הקדם צבאית בעצמונה, שבעה נערים נהרגו.
 8. 18.5.03 פיגוע ירי בקרית-ארבע, שני אנשים נהרגו.
 9. 9.9.03 פיגוע התאבדות ליד קפה "הלל" בירושלים,7 הרוגים ופצועים רבים נוספים.
 10. 18.9.02 פיגוע התאבדות בצומת אום-אל-פאחם שוטר אחד נהרג.
 11. 9.1.02 פיגוע ירי ע"י חדירה למוצב "אפריקה", 4 חיילים נהרגו.
 12. 5.3.02 פיגוע ב"סי-פוד-מרקט", שלושה הרוגים.
 13. 11.6.03 פיגוע התאבדות בקו 14 ברח' יפו בירושלים, 17 הרוגים ו105 פצועים.

חלק משמות הנרצחים בפיגועים אלו (שמות רבים נוספים נמצאים במשרדי "אלמגור"):

יצחק כהן, גדי וציפורה שמש, אליהו דהן, יוסי הבי, יוסי אברהמי, מיכל מור, נעם גוזובסקי, מרים וקסמן, יוליה טרטיאקוב, דוד (מוטי) ירקוני, ולדיסלב סורוקין, דוד שמעון אביזדריס, ד"ר דוד יעקב אפלבוים, נאוה אפלבוים, יחיאל אמיל טובול, שפיק כרם, אלון מזרחי, גדי ודינה (מוריאל) לוי, סמ"ר אשר זגורי, סמ"ר משה פלד ועוד רבים וטובים.

פירוט חלק מהמחבלים ששוחררו, למה שוחררו ומה עשו לאחר השחרור:

בין השנים 1993-1999 שוחררו 6912 מחבלים, 854 (14%) נעצרו על פעילות רצחנית.
אין נתונים פה לגבי פעילות טרור אחרת ("לא רצחנית") סה"כ 70% מהמחבלים ששוחררו עד היום חזרו בצורה זו או אחרת אם בפיקוד, הדרכה או ביצוע פיגוע ממש למעגל הטרור.

כרים ראתב יונס עוויס – שוחרר במסגרת מחוות לפלסטינים,

27/11/01 – ירה בעפולה לעבר ישראלים ורצח את מיכל מור ונעם גוזובסקי הי"ד,

21/3/02 שלח מחבלת מתאבדת לרח' קינג ג'ורג שרצחה בפיצוץ שלושה ישראליים (יצחק כהן ובני הזוג גדי וציפורה שמש הי"ד) ועוד 81 נפצעו.

נאסר אבו-חמייד – שוחרר במסגרת הסכמי אוסלו.

תועד בזמן שהוא מתעלל קשות בגופות חיילי המילואים רב"ט ואדים נורזיץ ורס"ל יוסי אברהמי הי"ד במהלך הלינץ' ברמאללה.

25 פברואר 2002 יזם פיגוע בנווה יעקב בו נרצחה שוטרת ו-10 אזרחים נפצעו.

5 מרץ 2002 אחראי לפיגוע בסי פוד מרקט בו נרצחו 3 אזרחים ישראלים: אליהו דהן, יוסי הבי, עוד 31 נפצעו.

עבאס בן מחמד אלסיד – שוחרר בשנת 1996.

4 במרס 2001 היה אחראי לפיגוע ברחוב "הרצל" בנתניה שנעשה באמצעות מחבל מתאבד, בפיגוע זה נרצחו 3 אנשים (נפתלי דין, שלומית זיו, יבגניה מלקין הי"ד) ונפצעו עוד 56.

ב-18 למאי 2001 היה אחראי לפיגוע התאבדות נוסף שהיה הפעם בקניון "השרון" בנתניה בו נרצחו 5 אנשים (מרים וקסמן, יוליה טרטיאקוב, דוד (מוטי) ירקוני, ולדיסלב סורוקין ותרצה (תשבי) פולונסקי הי"ד) ונפצעו עוד 86.

היה גם אחראי בקשר ישיר לפיגוע ההתאבדות במלון "פארק" ליל הסדר תשס"א בנתניה בו נרצחו 29 איש ונפצעו עוד 155.

ראמז סלי אבו סלים – השתחרר ב-20 בפברואר.

שבעה חודשים בלבד אחרי שהשתחרר, ב9 בספטמבר 2003, התפוצץ בקפה הילל וכך רצח את דוד שמעון אביזדריס, ד"ר דוד יעקב אפלבוים, נאוה אפלבוים, יחיאל אמיל טובול, שפיק כרם, אלון מזרחי וגילה משה הי"ד ופצע עוד רבים אחרים.

פואד קוואסמה – ב12/02 שוחרר ממעצר.

חצי שנה אחרי השחרור, ב18.5.2003, רצח ביריות את בני הזוג גדי ודינה (מוריאל) לוי, תושבי קרית-ארבע, ליד ככר גרוס בחברון.

ג'יהאד אלעמרין (אבו כיפאח) – במאי 85 שוחרר במסגרת עסקת ג'יבריל וגורש לירדן .

בסוף שנת 2000 הקים את גדודי חללי אלאקצא ברצועת עזה ועמד בראשם.

אלעמרין בין היתר יזם את שני פיגועי מטען הנפץ שפגעו בשני טנקים ישראליים ליד הישוב נצרים, בהם נרצחו ששה חיילים ישראלים,בהם: סמ"ר אשר זגורי, סמ"ר משה פלד, סמ"ר רון לביא, סמ"ר מתן בידרמן.

סלאח שחאדה – ב-2000 שוחרר מהכלא.

9 ינואר 2002 – פיקח על חדירת חולייה למוצב "אפריקה" בה נרצחו 4 חיילי צה"ל.

חודשיים אחר-כך, ב-7 במרס 2002 – רצח ביריות שבעה נערים מתלמידי המכינה הקדם צבאית בעצמונה. (אריאל זאגה, ברוך מרכוס, ערן פיקאר, אהרון קרוגליאק וטל קורצוויל הי"ד)

איאד סוואלחה – בשנת 98, שוחרר ממאסר כחלק מעיסקת שיחרור אסירים של הסכם וויי.

5 ביוני 2002 – היה אחראי לפיצוץ אוטובוס בצומת מגידו בו נרצחו 17 איש (בהם: ציון אגמון, עדי דאהן, אליקו טימסיט, שמעון לורנט הי"ד) ונפצעו עוד 42. ארבעה חודשים בלבד אחר-כך, ב21 אוקטובר 2002 – פיקח על פיצוץ ג'יפ תופת ליד אוטובוס אגד בצומת כרכור. 14 אנשים נרצחו (בהם: אסנת אברמוב, אשטי אנדלו, עפרה בורגר, סועאד ג'אבר, איריס לביא, ענת שמשון, סרגיי שבצ'וק) ו-42 נוספים נפצעו.

חליל חמזה אבו רוב – שוחרר בפעם האחרונה בשנת 1996.

18 ספטמבר 2002 – עמד מאחורי פיגוע ההתאבדות בצומת אום אל פחם, בו נרצח שוטר (יוסי עג'מי הי"ד) ואזרח ישראלי נפצע באורח קשה. 26 דצמבר 2002 חוסל ע"י כוחות צה"ל לאחר שירה ,על כוחות הצבא, ירי על מנת להרוג.

מחמוד חמדאן – שוחרר ממאסר לאחר שריצה 14 חודשים.

26 ספטמבר 2003 חודשיים לאחר ששוחרר חדר לישוב נגוהות בערב שבת,בשעת ארוחת הערב, ורצח את אייל יברבוים הי"ד ואת התינוקת שקד אברהם הי"ד.

נידאל סלאמה – שוחרר במסגרת ההסכמים בשלהי 1999.

לאחר שחרורו נשא בתפקיד בכיר בזרוע הצבאית של 'החזית העממית' שימש כאחראי בדרום רצועת עזה. מעורבות ישירה, במשך שנתיים, בפיגועי ירי, מטעני נפץ, פצצות מרגמה טילים נגד טנקים וטילים ארוכי תווח (צומוד) לעבר שדרות ושילוח מחבלים לשם ביצוע פיגועי רצח המוניים בישובים הישראלים בגוש קטיף.

בשאר חוסיין פארס שואהנה – שוחרר במרץ 2003.

ב-19 באוגוסט 2003 חמישה חודשים לאחר שהשתחרר, בפעילות צה"ל סמוך לעראבה, דרום מערבית לג'נין נתפס כשהוא משלח מחבל מתאבד לביצוע פיגוע בחיפה המחבל נתפס גם הוא, וכך, תודה לאל, סוכל הפיגוע.

לואי ראאד ברגותי – שוחרר ב8/03 כמחווה לאבו מאזן .

יזם ופיקד על את הפיגועים בצריפין בו נרצחו שמונה חיילים ובקפה הלל בו נרצחו שבעה ישראליים.

איהאב אבו סלים – השתחרר ב-6 למרץ 2003.

ב-9 בספטמבר 2003 התפוצץ בצריפין ורצח שמונה חיילים (ובהם:סרן יעל כפיר, רב-נגד חיים אלפסי, רב סמל בכיר יעקב בן שבת, סמל יונתן פלג, רב"ט מזי גרגו, רב"ט פליקס ניקולאיצ'וק)

עבד-אל רחים חסן מצטפא שדיד – שוחרר בספטמבר 1999 במסגרת מחווה לתהליך השלום.

לאחר שחרורו עסק בסחר באמצעי לחימה וסיוע לפעילי טרור באזור טול כרם. היה חבר בחוליית טרור שעסקה בפיגועי ירי ומטען בשומרון. חוסל כשהיה בדרכו לביצוע פיגוע ירי.

מוראד קוואסמה – שוחרר ב- 29 בינואר 2004, במסגרת "עיסקת טננבוים" עם חיזבאללה לשחרור אסירים.

לאחר שחרורו היה מראשי ארגון החמס בחברון.

חזר למעגל הטרור וכשניסו חיילי צה"ל לעצרו ירה על מנת להרוג את החיילים.

וסים סלים מצטפא ג'אלד – היה כלוא ושוחרר.

אחר השחרור פיקד על פיגוע התאבדות בקפה קפית (11/7/04). הוא זה שחיפש את המקום לפגוע, איתר והחדיר את המחבל המתאבד לזירת הפיגוע.

אחסאן שוהנה – שוחרר ממעצר מנהלי.

בחודש יוני 2004 היה מעורב בניסיון העברת חגורת נפץ משכם לפעילי חמא"ס בחברון,ניסיון פיגוע זה סוכל.

כחודש אחרי, ביולי 2004 , ניסה לרצוח ישראלים בפיגוע התאבדות כפול אשר עתיד היה להתבצע בראש העין.גם פיגוע זה סוכל.

באוגוסט 04 היה מעורב בנסיון לרצח ישראלים-בפיגוע של מטען נפץ משולב בירי לעבר אוטובוס ליישוב ברוכים שבשומרון. למזלם של נוסעי האוטובוס האירוע הסתיים בלא הרוגים אך עם שלושה פצועים.עד שנתפס היה מעורב בעוד מספר פיגועי מטען חבלה וירי באיזור חוצה שומרון.

עבדאללה קוואסמה – נעצר ב-98 ע"י הרשות הפלסטינית אולם במסגרת מדיניות 'הדלת המסתובבת' הוא חזר עד מהרה לפעילות בחמאס.

לפי הערכות מערכת הביטחון קוואסמה אחרי לרציחתם של לא פחות מ40 בני-אדם בפיגועים שונים בהם: פיגוע חדירה ליישוב אדורה (27.4.02), פיגוע חדירה ליישוב כרמי צור (8.602)שלושה נרצחו וחמשה פצועים, שני פיגועי התאבדות שבוצעו במקביל בירושלים בקו 6 ובמחסום א-ראם (18.5.03) ששה נרצחוו ו20 נפצעו, פיגוע התאבדות בקו 14 בירושלים (11.6.03) 17 נרצחו ו105 נפצעו.

מוחמד ז'אד חליל – היה כלוא בכלא הרשות הפלסטינית ושוחרר.

עבד מטעם "גדודי חללי אל-אקצא", לאחר שיחרורו חדר ליישוב חמרה שבבקעת הירדן ורצח 3 ישראלים ופצע תושבים נוספים.

נמסר כי מחר (ו) תתקיים פגישת חרום של נפגעי טרור לקראת קמפיין נגד שחרור המחבלים שיפתח בתחילת שבוע הבא.

"אלמגור": לא למו"מ עם החוטפים; כן להגברת הלחץ עליהם

רועי נחמיאס

"אלמגור": לא למו"מ עם החוטפים; כן להגברת הלחץ עליהם

Ynet

2006-09-01

ראשי ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" שיגרו מכתב לראש הממשלה, אהוד אולמרט, בו ביקשו כי יקיים את הבטחתו שלא לנהל משא ומתן עם חוטפי החיילים ובמקום זאת יגביר את הלחץ הצבאי על לבנון ורצועת עזה.

ראשי הארגון ציינו במכתבם כי על ישראל "להמשיך בלחץ על מזכ"ל האו"ם, דמות אהודה בעולם הערבי ועל מועצת הביטחון של האו"ם". זאת, במטרה להביא לקיומה של החלטת מועצת הביטחון, לפיה "ישוחררו החטופים ללא תנאי".