אלמגור: נגיש תביעות נגד שוטרים מטרידים

אבירם זינו

אלמגור: נגיש תביעות נגד שוטרים מטרידים

בארגון נפגעי הטרור מזהירים את המשטרה שלא להטריד משפחות שכולות. הדברים נאמרו בעקבות חשיפת ynet לפיה נשאל אב שכול, שהפגין בעבר נגד אולמרט, האם בכוונתו להגיע לטקס לזכר חללי הצנחנים בו ישתתפו הרמטכ"ל ושר הביטחון

Ynet

2006-09-26

בעקבות הפרסום היום (ג') ב-ynet על-כך שמשה מוסקל, אביו של החייל רפנאל מוסקל שנהרג במלחמה בלבנון, נשאל על-ידי המשטרה האם בכוונתו "לעשות בלגאן" מחר בטקס לזכר חללי הצנחנים, מאיימים בארגון נפגעי הטרור אלמגור כי הם יגישו תביעות אזרחיות נגד שוטרים וקציני משטרה ש"יטרידו" משפחות שכולות.

במכתב שנשלח ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כתב מנכ"ל אלמגור, מאיר אינדור, נכתב כי "העובדה שמשטרת רחובות מקדישה זמן ומאמצים מודיעיניים לברר אצל אותם הורים שכולים מה בדעתם לעשות, אינה סבירה ומזכירה משטרים אפלים. על כן אנו תובעים ממך היועץ לרענן את ההוראות למשטרה בדבר חופש ההבעה והמחאה, כדי שהשוטרים ידעו להבחין בין מה שראוי ואינו ראוי. כמו כן כדי שיבינו שהם אינם רק משרתי משטר, אלא גם ובעיקר משרתי הציבור".

האב השכול קיבל שיחת טלפון ממשטרת מרחב שפלה, במהלכה ביקש קצין משטרה להגיע לביתו כדי לשוחח עמו. כשהשוטרים נפגשו עם האב השכול, הוא נדהם לגלות שהסיבה שהם הטריחו עצמם עד לסף דלתו היא כדי לבדוק האם בכוונתו להגיע לטקס בהשתתפותם של הרמטכ"ל דן חלוץ ושר הביטחון עמיר פרץ.

בשבוע שעבר השתתף מוסקל בטקס הרמת כוסית לשנה החדשה של מפלגת קדימה, שם קרא קריאות לעברו של אהוד אולמרט. הטקס, שהיה אמור להיות חגיגי, הפך במהרה לזירת התנגשות בין ראש הממשלה, הורים שכולים ואנשי מילואים. אחד מהאבות השכולים הגיע לאולם עם דגל חטיבת "גולני" והניף אותו, אחר קרא קריאות גנאי לעברו של ראש הממשלה ובין לבין נשמעו אפילו קריאות "רוצח".

במפלגות הימין ביקרו את הצעד של הצבא. חבר הכנסת זבולון אורלב (האיחוד הלאומי-מפד"ל) אמר כי "זהו צעד בולשביקי המעיד על אובדן עשתונות וחוסר רגישות כלפי משפחות שכולות. אורלב קרא להורים השכולים "לא להירתע מציד המכשפות" והוסיף כי "שמור להם מקום בכותל המזרח של האומה".