"ביקור ריבלין משמש את התעמולה הפלסטינית"

גיא עזרא

"ביקור ריבלין משמש את התעמולה הפלסטינית"

בארגון נפגעי הטרור, "אלמגור", דוחים את ההשוואה בין הצדדים היהודי הערבי שייצר הנשיא ריבלין בנאומו בכפר קאסם. "מי שהפיק והביא את נשיא המדינה לביקור ההזוי והעצוב, צריך לקבל אות הכרה מידי מנגנוני התעמולה של הפלסטינים".

סרוגים

2014-10-26


"הביקור הזה טוב היה שלא היה". מאיר אינדור יו"ר ארגון אלמגור (צילום: פלאש 90)

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, היה נתון ללחצים ולביקורות טרם ביקורו בכפר קאסם, אך נראה שגם אחרי ביקורו ביישוב הערבי, הביקורות אינן פוסקות.

כאמור, ריבלין ביקר היום בכפר קאסם, שם השתתף בטקס לציון 58 שנים לטבח בו רצחו 49 מתושבי המקום.

במהלך הטקס נשא ריבלין דברים שקוממו את רון קרמן ודר' אריה בכרך, אבות שכולים אשר משמשים כפעילים בארגון נפגעי הטרור, 'אלמגור'.

בהודעה שפורסמה לאחר ביקורו של ריבלין, גורמים בארגון דוחים את ההשוואה בין הצדדים היהודי הערבי שייצר הנשיא בנאומו בכפר קאסם.

לדבריהם: "אין שום השוואה בין מעשה יחידי בכפר קאסם שהיה לפני שנים רבות לטרור המתמשך מהצד הערבי".

עוד הוסיפו הגורמים כי "אין גם שוויון בין הצד היהודי ששופט ומגנה מבצעי מעשי נקם בודדים לעומת התמיכה של המנהיגות הערבית בארגוני הטרור ומבצעיו כולל הגדרתם כ 'לוחמי חופש' ".

על עצם הביקור אמרו בארגון כי שום טוב לא יצא מזה לישראל וכי הוא ישמש את התעמולה הפלסטינית.

"הביקור הזה טוב היה שלא היה. אף אחד לא יזכור לישראל זאת לטובה. הוא ישמש את התעמולה הפלסטינית בעולם בתזכורת לארוע בודד לפני כ-60 שנה כשבינתיים הפלסטינים חוגגים בנו את מעשי הרצח והטרור השוטפים מאז ועד היום וגם לפני כן מראשית הציונות", אמרו.

"מי שהפיק והביא את נשיא המדינה לביקור ההזוי והעצוב, צריך לקבל אות הכרה מידי מנגנוני התעמולה של הפלסטינים", לשון ההודעה.

בתוך כך, בדבריו במהלך הטקס, בהתייחסו לטבח בו נרצחו 49 מתושבי הכפר, אמר ריבלין: "ההרג הנפשע בכפרכם הוא פרק חריג וקודר בתולדות היחסים בינינו הערבים והיהודים החיים כאן. פשע חמור נעשה כאן, פקודה בלתי חוקית שמעליה מתנוסס דגל שחור, ניתנה כאן. עלינו להישיר מבט אל אשר אירע – חובה עלינו ללמד את הפרק הקשה הזה ואת לקחיו".