ארגון "אלמגור": "שחרור המחבלים – יום שחור למדינה"

ארגון "אלמגור": "שחרור המחבלים – יום שחור למדינה"

יום לפני פרסום רשימת 26 האסירים שישוחררו במסגרת המחווה לאבו מאזן לרגל חידוש המשא ומתן המדיני, מתריעים בארגון נפגעי הטרור כי הצעד יהיה בבחינת "בכייה לדורות שרק תעצים את הטרור"

חדשות 2

2013-08-10


"זו תהיה בכייה לדורות" (צילום׃ רויטרס)

מחר צפויה להתפרסם רשימת 26 האסירים הפלסטינים שעתידים להשתחרר במסגרת המחווה לאבו מאזן לרגל חידוש המשא ומתן המדיני, והערב (שבת) מזהירים בארגון נפגעי הטרור "אלמגור", שכבר עתר לבג"ץ בניסיון למנוע את הצעד, מפני ההשלכות. "החלטת הממשלה מחר בדבר שחרור הרוצחים היא יום שחור עבור המשפחות השכולות ומדינת ישראל כולה", מבהירים בארגון.

שחרור המחבלים יתבצע ביום שלישי, יום לפני תחילת סבב משא ומתן נוסף בין ישראל לפלסטינים, כאשר פרסום הרשימה של 26 האסירים הפלסטינים הראשונים, מתוך 104 שישוחררו, נועד לאפשר זמן לצורך הגשת עתירות לבג"ץ נגד המהלך.

דובר "אלמגור" אבי ברומברג אמר הערב כי "ראש הממשלה וממשלת ישראל נחלשים ונכנעים לטרור ולדרישות הרשות הפלסטינית ודרישותיו של קרי . מדובר בשחרור רוצחי ילדים, נשים, גברים וחיילי צה"ל – רוצחים שפלים שעצם שחרורם רק יגביר ויעצים את הטרור".

ברומברג התייחס לנתונים על חזרתם של אסירים ביטחוניים ששוחררו בעסקאות קודמות למעגל הטרור ואמר כי "נוכחנו לדעת כי כל השחרורים והמחוות שנעשו בשנים האחרונות עלו לנו בסופו של דבר בפגיעה באזרחי המדינה וכניסת משפחות נוספות למעגל השכול".


"השחרור יעצים הטרור" (צילום׃ חדשות 2)

"אין לשחרר מי שידיו מגואלות בדם ישראלים"

לדברי ברומברג, מצער לראות כי "דווקא ממשלת ימין בראשותו של בנימין נתניהו, שהתנגד בעבר נחרצות לשחרור רוצחים – משפיל את כבוד העם והמשפחות השכולות ומתכופף לדרישות אבו מאזן ומשחרר רוצחי יהודים, שאפילו יצחק רבין ז"ל התנגד לשחרורם".

בעתירה שהגישו אנשי הארגון לבג"ץ, ציינו העותרים כי התבחינים לשחרור מחבלים בהסכמי אוסלו ולאחריהם בכל ממשלות ישראל, קבעו כי "אין לשחרר מי שידיו מגואלות בדם ישראלים". "קווים אדומים אלה", כך נטען בעתירה, "עומדים להיחצות לנוכח ה'צ'ק הפתוח' שנתנה הממשלה לצוות השרים".

העותרים כתבו לבית המשפט כי האסירים שעתידים להשתחרר "הביאו אל בתי ישראל שכול, כאב ובכי וכי שחרורם המיועד טרם ריצו את עונשם לצד חגיגות השמחה והכבוד שהרשות הפלסטינית ירעיפו בוודאי עליהם – יפער פצע חדש וכואב בלב ישראלים רבים".

דובר ארגון "אלמגור" סיכם את דבריו באמרו כי "מדיניות רופסת שכזו היא בכייה לדורות ועידוד והנצחת הטרור. אנו מקווים כי בג"ץ ידחה את החלטת הממשלה ואף יכריע כי רוצחים שפלים אלו יישארו בין כותלי הכלא".