"לא למסור את גופות המחבלים"

"לא למסור את גופות המחבלים"

לאחר חיסולם של שני חוטפי ורצוחי הנערים, חוששים בארגון אלמגור כי מדינת ישראל תשיב את גופות המחבלים למשפחותיהם

הקול היהודי

2014-09-23

לאחר שצה"ל חיסל היום (שלישי) את מרואן קוואסמה ועמאר אבו עיישה, שני המחבלים שחטפו ורצחו את שלושת הנערים בגוש עציון לפני כשלושה וחצי חודשים, חוששים בארגון אלמגור מהחזרת גופות הרוצחים למשפחותיהם.

"לצד העמידה האיתנה שלא להיכנע לשום דרישה וסחטנות של מחבלי החמאס, יש לנו חובה מוסרית שלא למסור להם חלילה שום גופה בשעה שגופות חיילינו עדיין מוחזקות אצלם", אמר יו"ר הארגון לנפגעי הטרור מאיר אינדור.


אורון שאול הי"ד (מימין) והדר גולדין הי"ד (משמאל)

אינדור כיוון בדבריו לגופותיהם של החייל הדר גולדין הי"ד ואורון שאול שנהרגו בקרבות עם מחבלי החמאס ברצועת עזה וגופותיהם נמצאות ככל הנראה בידי ערבים. "אנו חייבים זאת כמינימום המתבקש כלפי המשפחות, כלפי המוסר האנושי ולעצמנו", סיים אינדור את דבריו.

דורשים צדק, מקווים להתאושש

יוני קמפינסקי

דורשים צדק, מקווים להתאושש

בבית המשפט הצבאי בעופר החל משפטם של רוצחי קצין המשטרה ברוך מזרחי הי"ד בערב חג הפסח. המשפחה דורשת עונש מוות.

ערוץ 7

2014-09-17

בבית המשפט הצבאי בעופר נפתח הבוקר (רביעי) משפטם של שני המחבלים, אב ובנו, זיאד עווד ועז אלדין עווד, המעורבים ברצח קצין המשטרה הבכיר סנ"צ ברוך מזרחי הי"ד בערב פסח האחרון.

אנשי ארגון נפגעי הטרור, אלמגור, הגיעו הבוקר לבית המשפט ודרשו בשם ההמשפחה השכולה לגזור עליהם עונש מוות.

לדברי אלמגור, מדובר ברוצח ששוחרר במסגרת עסקת שליט, וחזר לבצע רצח נוסף, ולכן יש להטיל עליו את העונש החמור ביותר. בארגון ביקשו להשית עונש מאסר עולם לבנו של המחבל שהיה חלק מהחוליה ומפעולת הטרור וידע על הפיגוע שביצע אביו.

האלמנה הדס סיפרה על הקושי להביט ב"מפלצות" שרצחו את בעלה, "לא הייתי מסוגלת להיכנס לדיון ולכן נשארתי בחוץ", היא ציינה. "אני מקווה שמדינת ישראל תשנה את היחס שלה ותגזור עונש מוות על הרוצח".

האלמנה סיפרה על הקושי הגדול של המשפחה להתאושש מהאסון נגדול, "מדובר בקושי אדיר שלא ניתן לתאר. הילדים הולכין לגן ולבית הספר בלי האבא שכל כך רצה ללות אותם בפעם הראשונה. למשפחה מאוד קשה. אנחנו מקווה שנשתקם, נקום ונשתדל להיות משפחה שמחה, למרות הקושי הגדול".

נציין כי בכתב האישום שהוגש נגדם נאמר כי האב ירה בקצין המשטרה מספר פעמים ופגע בו בפלג גופו העליון. "הרכב החל לאבד שליטה, והדס, אשר אף לעברה ירה זיאד ופגע בה מספר פעמים באגן, השתלטה על ההגה, ייצבה את הרכב והביאה אותו לכדי עצירה. בד בבד, הורתה לילדיה להשתטח וניסתה להרגיעם. בעקבות הירי שביצע זיאד מת המנוח במקום מפצעיו, הדס הובהלה לבית החולים שערי צדק ובנם א.מ. בן השמונה, נפצע בבית החזה מרסיסים.כתוצאה מהירי נפגע הרכב פעמים רבות, חלונותיו נופצו ומושבי הרכב חוררו".

אלמנת נצ"מ מזרחי: להטיל עונש מוות על הרוצח

יוחאי עופר

אלמנת נצ"מ מזרחי: להטיל עונש מוות על הרוצח

עם פתיחת של זיאד עוואד, רוצחו של נצ"מ ברוך מזרחי בערב חג הפסח, בארגון נפגעי הטרור ביקשו לשנות את הרכב השופטים כך שיוכל לדון בהטלת עונש מוות על המחבל שביצע את הרצח לאחר ששוחרר בעסקת שליט

NRG

2014-09-17

בבית המשפט הצבאי בכלא "עופר" נפתח הבוקר (רביעי) משפטו של זיאד עוואד, רוצחו של נצ"מ ברוך מזרחי ז"ל בערב חג הפסח האחרון. לקראת הדיון פנו בארגון 'אלמגור' לפרקליטות הצבאית בניסיון לשנות את הרכב השופטים, כך שיוכל לדון בהטלת עונש מוות על הרוצח. במכתב שנשלח מטעם הארגון נכתב כי מדובר ברוצח ששוחרר במסגרת עסקת שליט, וחזר לבצע רצח נוסף, ולכן יש להטיל עליו את העונש החמור ביותר. באלמגור ביקשו גם לתבוע עונש מאסר עולם לבנו של המחבל שהיה חלק מהחוליה ומפעולת הטרור כנגד מזרחי ז"ל, וידע על הפיגוע שביצע אביו.

"לאור הנסיבות המיוחדות בכוונתנו לדרוש עונש מוות לרוצח. בהתאם לכך אנו דורשים עוד טרם פתיחת המשפט את שינוי הרכב בית המשפט, כך שיוכל עפ"י סמכותו בחוק לשקול מתן עונש מוות", נמסר במכתב שנשלח בשם אלמנתו של מזרחי והילדים שזוכים לייצוג משפטי בסיוע הארגון. בארגון הסבירו כי הרכב השופטים הנוכחי איננו יכול לדון כלל בהטלת עונש מוות, משום שהוא לא כוללת קצין בדרגת סגן אלוף או אלוף משנה.


עוואד ובנו במהלך הגשת כתב האישום. דורשים עונש מוות (צילום: מירי צחי)

בחודש יוני הוגש כתב אישום נגד הרוצח זיאד עוואד, משוחרר עסקת שליט, פעיל חמאס ותושב הכפר אידנא שבדרום הר חברון. הוא נכלא בעבר בגין רצח פלסטינים שנחשדו בשיתוף פעולה עם ישראל. שבועיים לאחר הרצח נעצר עוואד בידי לוחמי ימ"מ בביתו, והסגיר לחוקריו את רובה הקלצ'ניקוב שבו ביצע את הפיגוע, וכן את מחסניות הכדורים. בנוסף נעצר בנו, עז-אלדין עוואד, נגדט נטען בכתב האישום כי סייע לאביו להוציא לפועל את הרצח ובאיסוף הראיות לאחריו.

מחקירת השניים עלה כי עוואד רכש אופנוע והשיג רובה לטובת ביצוע הפיגוע. כשבוע לפני הרצח הוא הגיע למקום לשם איסוף מידע ותצפיות על השטח. כמו כן, מחקירת אנשים בסביבתו עלה כי הוא התנהג באופן חשוד לאחר הרצח ולפניו.

לבנו אמר המפגע כי המניע לרצח הוא דתי, וש"על פי דת האסלאם, כל מי שהורג יהודי מגיע לגן עדן". נצ"מ מזרחי נהרג בסמוך לשעה שש בערב פסח, כשמחבל חמוש התקרב לכביש 35 באזור מחסום תרקומיא וירה לעבר מכוניות ישראליות שנסעו על הכביש. באותה שעה ישבו ברכב שבעת בני משפחת מזרחי – האב שנהרג במקום, האם שנפצעה משני קליעים שנורו לעברה, וחמשת ילדיהם. אחד הילדים נפצע גם הוא באירוע ונותח בבית החולים.