פעילים ב'אלמגור' החרימו מסיבה עם מופז

פעילים ב'אלמגור' החרימו מסיבה עם מופז

בכירים ב'אלמגור' – ארגון נפגעי הטרור – החרימו אמש מסיבת חנוכה שקיים הארגון במלון רמת רחל, בשל השתתפותו של שר הביטחון שאול מופז. הרב מנחם פליקס, ממחרימי האירוע, הסביר: "לא הרגשתי שאני מסוגל להשתתף ולתקוף אותו, ולכן לא היתה לי שום מחשבה להגיע".

ערוץ 7

2003-12-22

אתמול (א'), נערכה מסיבת החנוכה המסורתית של אלמגור- ארגון נפגעי הטרור, במלון רמת רחל. למסיבה הוזמן שר הביטחון שאול מופז. השתתפותו באירוע היתה גורם שנוי במחלוקת בקרב אנשי הארגון.

הרב מנחם פליקס, ממחרימי האירוע, מסביר לכתבתנו חגית רוטנברג:"ודאי שאם מזמינים אותו- יש לכבדו בנוכחותנו. לכן אני הייתי סבור שיש לבטל את הזמנתו לאירוע. אני לא מסוגל לכבד אותו, ולכן -הברירה מבחינתי היא או אני או הוא. לא הרגשתי גם שאני מסוגל להשתתף ולתקוף אותו, ולכן לא היתה לי שום מחשבה להגיע.במילים עדינות, מופז בעיניי מתכנן ועושה צעדים שיש בהם משום פגיעה חמורה בזכר הקרבנות, ובקרבנות נוספים שיבואו. אדם שנוקט בגישת בריחה מהטרור לא יכול להיות אורח כבוד בארוע של נפגעי טרור".

לעומתו, טענו אחרים בארגון, כמו אריה בכרך, כי: "הארגון הוא א- פוליטי. הזמנו את מופז כארגון, ולכן צריך לכבד את נוכחותו, על אף העובדה שכל אנשינו רואים בו אדם שמבצע מדיניות של גירוש יהודים מבתיהם, המהווה פרס לטירור. לדעתי יעיל יותר להזמין אותו, ולתקוף אותו בשאלות נוקבות, ולהעמידו מול נפגעי הטרור. אך אם לא נגיע- זה לא ממש יפריע לו".

בכרך היה בין הדוברים באירוע, ותקף בדברים קשים את מדיניות ראש הממשלה. הוא כינה אותה "ההתייונות של ימינו", וקרא להילחם בה. עם זאת פנה אל ראש הממשלה, ואמר כי הוא מאמין ששרון לא יתן לדברים אלו לקרות.

שר הביטחון שמע את הדברים, אך לא הגיב עליהם. במהלך המסיבה הוא הדליק נרות חנוכה עם ילדי נפגעי הטרור, ועם אב שכול. שיאה של המסיבה היה סיום מרגש ובלתי צפוי לחלוטין, גם למארגניה: מופז עבר בין השולחנות, והאנשים, כולם נפגעי טרור, פנו אליו בספונטניות מוחלטת, עם דמעות בעיניים וקראו לו לחדול מהמדיניות הכושלת. הם הביעו באוזניו התמרמרות עזה על כך שאחרי ששכלו את יקיריהם, הממשלה נותנת פרס לרוצחים, במקום להענישם.

טלי אימאני , ששכלה את בנה בפיגוע טרור, אמרה לו בבכי: "נשארנו כמעט לבד. אחרי שהרגו לנו כל כך הרבה אנשים במשך שלוש שנים, עכשיו אתם רוצים לתת להם? דווקא עכשיו אתם הולכים לדבר איתם?!". נראה על מופז בעליל, מעידים הנוכחים שהיו במקום, כי הוא יצא עם מטען כבד מהאירוע, וראה את הכאב העמוק של האנשים בעקבות המחוות הצפויות לפלשתינים.

מאיר אינדור, מפעילי הארגון אומר: "בדרך כלל אנו נמנעים מלדבר במפגשים אלו על נושאים פוליטיים, ולכן הופתעתי לראות את הרגעים הללו. האנשים ראו אישיות רשמית, ופתאום הכל התפרץ להם החוצה. מופז היווה עבורם שק חבטות למסרים שרצו להעביר לממשלה כולה".

ארגון נפגעי הטרור: נתבע עשרות מיליונים מסדאם

אפרת וייס

ארגון נפגעי הטרור: נתבע עשרות מיליונים מסדאם

ישראל תצטרף לתביעה בינלאומית נגד הרודן העיראקי, בגין תמיכתו במחבלים הפלסטינים ושיגור הטילים במלחמת המפרץ. צמרת התביעה קיימה דיון מיוחד בנושא, ונמסר כי כבר בוצעו פניות לממשל האמריקני. ראש ארגון "אלמגור": "טעינו כשלא תבענו קודם, כשאחרים פוצו באלפי דולרים"

Ynet

2003-12-16

תיק סדאם יוצא לדרך: לאחר ששר המשפטים, יוסף (טומי) לפיד, הודיע כי ישראל תצטרף לתביעה בינלאומית נגד הרודן העיראקי, קיימו אמש (יום ב') בכירי התביעה דיון מיוחד, כדי לבחון את האפשרויות לפעולה בנושא.

בדיון השתתפו היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, פרקליטת המדינה, היועץ המשפטי של משרד החוץ, אנשי הייעוץ והפרקליטות וכן נציגת הפרקליטות הצבאית.

ממשרד המשפטים נמסר כי "הנושא נמצא עדיין בראשיתו, ויש שאלות רבות של פרוצדורה ומהות לגבי משפטו של סדאם חוסיין, שעדיין לא הוכרעו על ידי ארה"ב, והמצויות – ממגע ראשון שקויים עם הממשל האמריקני – רק בראשיתן. לפיכך, תישקל העמדה לפי ההתפתחויות בהמשך".

במשרד המשפטים מציינים כי סדאם ביצע פשעי מלחמה גם נגד ישראל, בעיקר בתקופת מלחמת המפרץ, בטילים שנשלחו לתוך אוכלוסייה אזרחית ללא הבחנה, וגרמו לקורבנות ישראלים ולפגיעה ברכוש רב.

בתוך כך החל ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" בהכנת תביעות ייצוגיות נגד סדאם חוסיין ושלטונו. התביעות יהיו בגין כספים שהועברו מעיראק למשפחות מחבלים, וכן בדרישה לפיצוי נפגעים ישראלים ממלחמת המפרץ.

ארגון "אלמגור" החל בהכנת התביעות בעקבות מעצרו של סדאם והדיבורים על העמדתו לדין בעיראק או בהאג. הארגון מבקש מהממשל האמריקני לערוך את המשפט מחוץ לעיראק, כדי להקל על השתתפות ישראלים בהליכים המשפטיים.

"אם המשפט יתנהל בתוך עיראק יהיה לאזרחים שם מעמד מועדף על-פני ישראלים ויהודים", מסביר ראש הארגון, מאיר אינדור. "המשטר החדש בעיראק יבקש להישען על אוצרות המשטר הקודם, וינסה למזער תביעות חיצוניות".

בכוונת הארגון להציג תביעות בסכום של עשרות מיליוני דולרים. את התביעות הם מחלקים לשניים: האחת, נזקים נפשיים ונזקי רכוש שאירעו במהלך מלחמת המפרץ הראשונה לישראלים, כתוצאה מהטילים ששוגרו לעבר הארץ. השנייה, משפחות של נפגעי טרור שנרצחו בפיגועים, כאשר עיראק דאגה להעביר למחבלים ולבני משפחותיהם כספים.

"בעשור הקודם חשבנו שאין סיכוי להגיש תביעות משפטיות, ולכן לא עשינו זאת", אומר אינדור. "זו הייתה טעות. עובדה שהיו כאלה שהגישו תביעות וזכו באלפי דולרים. הפעם לא נחזור על השגיאה". לדבריו, מלאכת איסוף החומר לא תהיה פשוטה, אך ארגונו ידאג לגבש את הראיות ולהגיש בהקדם את התביעות.

ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" הכין תיק תביעות נגד סדאם

אפרת וייס

ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" הכין תיק תביעות נגד סדאם

Ynet

2003-12-15

ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" הכין תיק תביעות יצוגיות, כספיות ופליליות נגד סדאם חוסיין, שנלכד על ידי ארה"ב.

הארגון תובע את סדאם על שהעביר כספים למחבלים שביצעו פיגועים ובני משפחותיהם, ועל נפגעים ישראלים במלחמת המפרץ.

מוקדם יותר הודיע שר המשפטים, יוסף (טומי) לפיד, כי בכוונתו לגבש "תיק מלחמת המפרץ" שיוצג במשפטו של סדאם.