אלמגור: לפנות המאהל שהוקם ליד מעלה אדומים

אלמגור: לפנות המאהל שהוקם ליד מעלה אדומים

ערוץ 7

2012-01-11

ארגון נפגעי הטרור "אלמגור", תושבי אזור מעלה אדומים, פנו היום (שישי) למשרד הביטחון בדרישה לפנות את הערבים שהקימו הלילה מאהל בשטח E1.

לדברי הארגון, אחד האנשים שהקימו את המאהל, עבדאללה אבו רחמה, משתייך לארגון פת"ח והורשע בעבר בשל חלקו בהפגנות הנערכות בבילעין.

"מדובר בפעיל פת"ח שהורשע בעבר על רקע ההפגנות האלימות לייד בלעין כלפי חיילי צה"ל. אסור לאפשר לו ולחבריו לייצא את ההפגנות האלימות לאזורנו. אם יעשה זאת יימצא אותנו ואת חברנו תושבי מעלה אדומים והאזור מגינים על חיילי צה"ל", אומרים ההורים השכולים, "לא ניתן לייבא אלינו את האבנים ובקבוקי התבערה לאזור".

אלמגור: לפנות המאהל הפלסטיני שהוקם ליד מעלה אדומים

אלמגור: לפנות המאהל הפלסטיני שהוקם ליד מעלה אדומים

וואלה

2012-01-11

קבוצת הורים שכולים תושבי אזור מעלה אדומים הפעילים בארגון אלמגור פנו היום (שישי) למשרד הביטחון בדרישה לפנות קבוצת פלסטינים תושבי השטחים שהקימו הלילה מאהל ליד היישוב. לדברי הארגון, אחד האנשים שהקימו את המאהל, עבדאללה אבו רחמה, משתייך לארגון פת"ח והורשע בעבר בשל חלקו בהפגנות הנערכות בבילעין.

המדיניות החדשה: גופות המחבלים יוחזרו לרש"פ

שלמה פיוטרקובסקי

המדיניות החדשה: גופות המחבלים יוחזרו לרש"פ

בדיון בבג"ץ בעתירת "אלמגור" נחשף, כי המדינה שינתה את המדיניות בנוגע לגופות מחבלים. "הממשלה ובג"ץ שותפים להאדרת הטרור".

ערוץ 7

2013-01-10


בית הקברות לחללי אויב (פלאש 90)

בדיון שנערך בבג"ץ בעתירת "אלמגור" נגד החזרת גופות המחבלים נחשף כי ממשלת ישראל מתכוונת להחזיר לרשות הפלסטינית את מרבית גופות המחבלים הקבורים בישראל.

מעמדת הפרקליטות, אשר הוצגה ע"י עו"ד אורן הלמן, עולה כי הממשלה משנה מדיניות בת שנים לגבי קבורת מחבלים ורוצחים, ומקבלת את הטענה לפיה יש להשיב את גופותיהם כמו חללי אויב.

בית המשפט קיבל הצעת פשרה, לפיה תינתן למשפחות חללי הטרור אפשרות לפנות למשרד הבטחון על מנת למנוע את העברת גופת המחבל שפגע ביקירם.

סא"ל מיל. מאיר אינדור, ראש ארגון נפגעי הטרור "אלמגור", ציין כי השופטים "סרבו אפילו לקבל את בקשת עו"ד ורצברגר להתנות עם הרש"פ את העברת הגופות בהבטחה שלא יערכו להם טקסים ממלכתיים שפוגעים במשפחות הישראליות".

לדבריו, "ממשלת ישראל והבג"ץ שותפים מעתה להפקות הפלסטיניות של האדרת הטרור והפיכת מבצעיו לשהידים וגיבורים. בקצב הזה עוד נראה את שרינו ושופטינו שולחים נציגות לטקסי הקוברה ומשמר כבוד של צה"ל מדגל את נשקו ליד הקברים".