אלמגור: הגיע זמנו של פרס שלא ימכור עוד מרעיונותיו

אלמגור: הגיע זמנו של פרס שלא ימכור עוד מרעיונותיו

ערוץ 7

2012-12-30

מנכ"ל אלמגור, מאיר אינדור, התייחס לדבריו של נשיא המדינה שהביע תמיכה למו"מ עם הפלסטינים במתווה של שתי מדינות לשני עמים, "הגיע הזמן לומר את האמת על שמעון פרס: יותר מאלף ישראלים קיפחו חייהם בגלל שגיונותיו של האיש שהביא פה את המחבלים וציידם בנשקים ואמצעי לחימה. הוא חשב שהם יעשו לנו את העבודה. במקום זה הם הפנו את נשקיהם כלפינו ואת השטחים שמסרנו להם – הפכו לבסיסי יציאה לטרור".

"הגיע זמנו שלא ימכור עוד מרעיונותיו – חסרי האחריות והגיע הזמן שהצבור בישראל לא יקנה ממרכולתו", הוסיף אינדור.

זעם בימין על פרס: שכח את מי הוא מייצג, מעודד את הגינויים

אריק בנדר

זעם בימין על פרס: שכח את מי הוא מייצג, מעודד את הגינויים

תגובות קשות לדבריו של הנשיא, שקרא לשוב לשולחן המשא ומתן המדיני בהקדם וציין כי פתרון שתי המדינות מקובל על רוב העם: "היה ראוי שינצור את לשונו בתקופת בחירות", אמר ח"כ בן ארי, "מצער שהנשיא מביע עמדה מנותקת מהציבור", הוסיפו בליכוד

NRG

2012-12-30

בימין תוקפים בחריפות את דבריו של הנשיא פרס, שקרא לפתוח במשא ומתן עם הפלסטינים וציין כי רוב הציבור בארץ מעוניין בשלום. "היה ראוי שנשיא המדינה ינצור את לשונו בתקופת הבחירות", אמר ח"כ בן ארי, "מצער שפרס מציג עמדה פוליטית שמעודדת את הגינויים הבינ"ל לישראל", זעמו בליכוד.


זעם על פרס בליכוד (צילום: אי-פי-איי)

פרס, שנשא היום (א') דברים בפני שגרירים, הזהיר כי מדינה דו לאומית תסכן את הציונות, היהדות והדמוקרטיה של ישראל וציין כי אבו מאזן הוא המנהיג הערבי היחידי שהצהיר כי הוא מחייב לשלום.

בתגובה, אמר ח"כ מיכאל בן ארי (עוצמה לישראל): "פרס שכח שהוא אמור לייצג את כל העם ולא עומד לבחירה במסגרת עוד מסע כושל של מפלגת העבודה. בבחירות הקרובות העם ייאמר את דברו נגד מדינה פלסטינית והגיע הזמן שפרס יבין ויפנים שזהו רצון העם".

השר גלעד ארדן, יו"ר מטה ההסברה של הליכוד, מסר: "מצער מאוד שנשיא המדינה בוחר להביע דעה פוליטית אישית שמנותקת מעמדת הציבור בישראל לגבי אבו מאזן סרבן השלום".

בליכוד, כאמור, טענו כי העמדה שהציג פרס מגבירה את הגינויים לישראל בזירה הבינלאומית. "חבל שנשיא המדינה לא הסביר לשגרירים הזרים כיצד מתיישבות אמירותיו על אבו מאזן עם העובדה שהוא אפילו לא גינה את ירי הטילים על אזרחי ישראל".

"ראש הממשלה קרא עשרות פעמים לאבו מאזן לחזור לשולחן המשא ומתן, ואף פעל רבות לשם כך", הוסיף ארדן. "לצערנו אבו מאזן, שסירב אפילו להצעתו של אולמרט, מעדיף לחבור לחמאס ולפעול כנגד ישראל בכל זירה אפשרית".

מאיר אינדור, יו"ר אלמגור – ארגון נפגעי הטרור בישראל, מסר בתגובה: "הגיע הזמן לומר את האמת על שמעון פרס: יותר מאלף וארבע מאות ישראלים קיפחו חייהם בגלל שגיונותיו של האיש שהביא לפה את המחבלים וציידם בנשקים ואמצעי לחימה. הוא חשב שהם יעשו לנו את העבודה. במקום זה הם הפנו את נשקיהם כלפינו ואת השטחים שמסרנו להם – הפכו לבסיסי יציאה לטרור. הגיע זמנו שלא ימכור עוד מרעיונותיו – חסרי האחריות והגיע הזמן שהציבור בישראל לא יקנה ממרכולתו".

בשמאל מגבים: הנשיא מבטא את הצורך בעשייה מדינית

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' הגיבה על המתקפה הפרועה של הליכוד על דברי הנשיא שמעון פרס ואמרה כי "השתלחות הליכוד בנשיא המדינה, אחד מסמלי מדינת ישראל, היא תוקפנית ובזויה". יחימוביץ' אמרה את הדברים בכנס התאחדות התעשיינים בתל אביב.


שלי יחימוביץ'. הנשיא הותקף על נושאים שבקונצנזוס (צילום: ראובן קסטרו)

היא הוסיפה כי "אפילו הלחץ של הליכוד בעקבות הירידה בסקרים לא נותן לגיטימציה לפגוע במוסד הנשיאות. האמירה כי פרס מעודד את גינוי ישראל בעולם היא שפלה. פרס עוצר בגופו מתקפות על ישראל והוא השגריר הטוב ביותר שלה".

לדבריה "אין זו הפעם הראשונה שהליכוד ונתניהו תוקפים באגרסיביות רבה את הנשיא כששוב ושוב הוא מותקף על נושאים שבקונצנזוס – כמו יחסי ישראל-ארה"ב, נושא שאינו שנוי במחלוקת ופתרון שתי מדינות לשני עמים".

מנגד, יצחק (בוז'י) הרצוג, ראש מטה הבחירות של מפלגת העבודה, הביע תמיכה בדבריו של שמעון פרס אודות החזרה למשא ומתן על שתי מדינות לשני עמים: "הנשיא פרס, מבטא באופן נחרץ וברור את הצורך בעשייה בתחום המדיני ולא בהצהרות ובדיבורים".

"ממשלת נתניהו-ליברמן הביאה אותנו לשיאים חדשים של בידוד בינלאומי ולקיפאון שמסכן את עתידה של מדינת ישראל כמדינת העם היהודי. גם הפקדתו של תיק החוץ בידי אדם מסוכן כליברמן, מצביעה כיצד נתניהו מזלזל במדינות העולם ופוגע באינטרסים החיוניים ביותר של מדינת ישראל. מפלגת העבודה, תפעל לאחר הבחירות, לחזרה לשולחן המשא ומתן ולמציאת פתרון שיבטיח את ביטחונה ועתידה של מדינת ישראל".

גם יו"ר התנועה ציפי לבני מביעה תמיכה בנשיא פרס: "נשיא מדינת ישראל שמעון פרס נהג באחריות הנדרשת ואמר את האמת לציבור על מצבה ומעמדה של ישראל. כך צריך לנהוג כל מי שישראל חשובה בעיניו ובודאי הנשיא.

היא הוסיפה כי "נתניהו נדרש להפסיק מיד את המתקפה הבריונית והחצופה של הליכוד על נשיא המדינה. אלה שתוקפים את הנשיא היום לא עשו עשירית ממנו למען ביטחון ישראל ורק מבודדים אותה ופוגעים בביטחונה".

גם יו"ר תנועת יש עתיד יאיר לפיד יצא בחריפות נגד תגובת הליכוד לדברי נשיא המדינה פרס: "התעלמות הממשלה מהמצב המדיני המידרדר של ישראל רק מורישה את הסכסוך הישראלי פלשתיני לילדינו. אין פתרון אחר מלבד שתי מדינות לשתי עמים.

הוא הוסיף כי "מוטב שבמקום לייצר כותרות ריקות מתוכן ינהגו הליכוד וראשיו בכבוד בנשיא המדינה במקום להשתמש בו ככלי ניגוח לצרכי בחירות כדי לעקוף את בנט מימין".

יושבת ראש מרצ, זהבה גלאון אמרה כי "המתקפה של הליכוד ביתנו על הנשיא פרס היא התנערות נתניהו מפתרון שתי מדינות לשני עמים. נתניהו תוקף את מוסד הנשיא ואת הנשיא עצמו כדי להחזיר את המנדטים שהלכו לנפתלי בנט. ראש ממשלה המסוגל להקריב מוסד ממלכתי וחשוב כמו הנשיאות על מזבח הקרב עם מפלגה יריבה, הוא פוליטיקאי קטן ומסוכן".

היא הוסיפה כי "נתניהו מוכר את הנכסים הקיומיים של ישראל למטרות פוליטיות. ההשתלחות של הליכוד בנשיא המדינה פרס על שאמר בדיוק את מה שאמר נתניהו בנאום בר אילן, מוכיחה שמדובר במפלגה מזגזגת המסוכנת לישראל, שתהפוך את ישראל למדינת אפרטהייד.

יו"ר קדימה שאול מופז הגיב למתקפה כנגד נשיא המדינה: "הנשיא אמר את שהעם רוצה – 2 מדינות ל-2 עמים".

מופז הוסיף כי "יש לגנות את המתקפה של הליכוד נגד נשיא המדינה משיקולי בחירות. הליכוד ביתנו, במדיניותו מוביל את ישראל לקראת אינתיפאדה שלישית או להסדר כפוי המנוגד לאינטרס הישראלי. ישראל חייבת לחזור ולהוביל את המהלך המדיני וליצור במו ידיה את עתידה".