'אל יקל בעיניכם מניעת שחרור מחבל אחד'

שמעון כהן

'אל יקל בעיניכם מניעת שחרור מחבל אחד'

גם מול הכוונה הנוכחית לשחרר מחבלים מתכוונים באלמגור לעתור ולהיאבק. יו"ר הארגון: זה מתחיל בפגישות מולכו-רש"פ ומסתיים בפיגוע.

ערוץ 7

2012-07-09


אפילו לא מחבל אחד (יוני קמפינסקי)

יו"ר ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור', מאיר אינדור, מתייחס ביומן ערוץ 7 לדיווחים על כוונת ראש הממשלה נתניהו לשחרר עשרות מחבלים כמחווה לאבו מאזן שיאות להיפגש עמו. לדבריו יש לזכור שכל גזר דין המושת על מחבל אינו גזר דין סופי שכן כל מחבל מועד לשחרור בעקבות לחץ, מחווה או עסקה כזו או אחרת.

"לכל מחבל יש מערכת משומנת שמגנה עליו, שמגבה אותו ואחר כך יש את ועדת האסירים שדואגת לשחרר אותו. הציבור בישראל צריך לדעת שאין דבר כזה שהמערכת המשפטית אמרה את דברה וזהו. הכול על תנאי".

אינדור קובע כי שחרורי המחבלים המסכנים את הציבור בישראל וגוררים לא פעם פיגועי טרור קשים הם סוף הדרך שנפתחת בכל מפגש של עו"ד מולכו עם בכירים פלשתיניים. כך גם לגבי פגישת מופז אבו מאזן, פגישה שבוטלה. לדבריו אין לראות במפגשים שכאלה מפגשים עקרים וחסרי תכלית שכן התשלום המיידי לכל מפגש כזה הוא הגברת הטרור, אם בשחרור מחבלים, אם בהקלות או בכל דרך אחרת.

"הרשות הפלשתינית בנויה מאנשי טרור ולכן זה בילד-אין אצלם. לכן השחרור הוא הדרישה הראשונה שלהם. כאשר מולכו הולך להיפגש צריך לדעת שבסופו של תהליך יש פיגוע".

והאם דבריו אלה לא ידועים לראשי המדינה? אינדור סבור שהדברים ידועים, אך "האנשים הללו עובדים על פי תורת ניהול המשבר תוך סיכונים מובנים. הרי אם אני פותח ציר בדרום הר חברון ברור שיתכן שיהיה פיגוע, אבל אני לוקח סיכון מתוך תחושה שמדינה יכולה לקחת סיכון על חיי אזרחיה ובעיקר חיי חייליה".

באשר לתכלית המאבקים שהוא מנהל למניעת שחרור מחבלים אומר אינדור כי יש למהלכים אלו תכלית פרגמטית ותכלית ערכית רוחנית. "אנחנו לא קבלני הצלחות אלא קבלני עבודה על פי הצורך המוסרי. אם לא היינו פועלים הציבוריות בישראל לא הייתה רואה בעיה בשחרור מחבלים. אנחנו מייצגים את הקול שבשוק, את העם, והמנהיגים מסתכלים על העם ועל כך שהדבר הופך לא נוח עבורם".

עוד מוסיף ומציין אינדור כי מול הארגון שלו עומדים גופים עתירי ממון המחוברים לגורמי תקשורת, ממשל ולאנשי תרבות הרואים במחבלים לוחמי חופש, וככל שיביעו התנגדות תגבה החומה שדרכה מנסים המחבלים לעשות דרכם החוצה מכלאם.

"אם אמנע שחרור של ארבעה מחבלים עשיתי את יומי", אומר אינדור המבקש שלא יהיה קל בעיני איש מניעת שחרור גם של מחבל אחד שיכול במעשה טרור אחד להביא להרג של ולו ישראלי אחד. עם זאת הוא מדגיש ומספר כי בפעילות ארגונו נמנע שחרורם של מאות מחבלים.

בהקשר זה הוא מזכיר את סירובו של רבין לשחרר מחבלים כפי שנדרש בימי ראשית תהליך אוסלו, וזאת בעקבות הקמפיין הציבורי התקיף לאחר עסקת ג'יבריל. עוד הוא מזכיר כי גם בפרקליטות קיימים גורמים שאינם מעוניינים בשחרור מחבלים וחבירת שלושת הכוחות הללו – קריאות מהחוץ, ההנהגה והמתנגדים מהפרקליטות מביא למניעת שחרורם של לא מעט מחבלים.

"גם במו"מ על עסקת שליט המערכת התמקחה כי חששו מהרעש שאנחנו מעוררים. זו מערכת הצלת חיים שצריך לתגבר אותה. חזית המאבק בטרור כוללת גם חזית אזרחית שמסייעת ומלווה את הכוח הלום ואת הכוח המודיעיני".

בהמשך דבריו מספר אינדור על מקרים בהם מהמערכת עצמה הגיעו קולות הקוראים למאבק נגד השחרורים, על מנת לחייב את הגורמים האחראיים לבחון בפינצטה את זהותם של המשתחררים ולמנוע שחרורם של רבים בהתמקחות מול הצד שכנגד.

אלמגור לנתניהו: ממשלתך שילמה מספיק לפלסטינים

ידידיה בן-אור

אלמגור לנתניהו: ממשלתך שילמה מספיק לפלסטינים

ערוץ 7

2012-07-09


אינדור (חזקי עזרא)

ארגון נפגעי הטרור אלמגור דורש להיפגש בדחיפות עם נתניהו, על רקע הידיעות לפיהן הסכים נתניהו לשחרר מחבלים תמורת פגישה עם אבו מאזן.

במכתב לנתניהו נאמר, כי "ממשלתך שילמה השנה מספיק לפלסטינים-יותר מאשר כל ממשלה אחרת – כולל מחבלים עם דם על ידיהם, אל תוסיפו חטא על פשע".

באלמגור דורשים לפרסם את מסקנות שמגר לגבי שחרור מחבלים. "העובדה ששר הבטחון אהוד ברק לא מאפשר את הפרסום נובעת מהרצון להתעלם ממסקנות הוועדה ולאפשר לו ולנתניהו לעשות עסקאות עם גורמי הטרור בלא דין, בלא דיין ובלא ביקורת הצבור או המשפחות השכולות והפצועים".

מאיר אינדור, יו"ר ארגון נפגעי הטרור "אלמגור", מקבל את הידיעות שפורסמו על ידי הפלסטינים בדאגה רבה.

"לצערנו בדרך כלל הידיעות שמגיעות מהצד הפלסטיני מגשימות את עצמם ואמינות יותר מההודעות העמומות והמתחמקות בצד הישראלי", אומר אינדור, "בהעדר כושר עמידה מהצד הישראלי ידיעות על חידוש מו"מ עם הפלסטינים תמיד מעוררות אצלנו דאגה בשל המחיר שישראל נדרשת לשלם לכל פגישה".

לדבריו, "הידיעה שנתניהו באמצעות מולכו מוכן לשחרר גם מחבלים עם דם על הידיים תמורת פגישה מפתיעה אפילו אותנו. כי אפילו רבין סירב לשחרר מחבלים כאלה, עם דם על הידיים, כחלק מהסכמי אוסלו".

אינדור מוסיף, כי "לאט לאט מתברר שזו ממשלה ששיחררה את מספר המחבלים הגבוה ביותר, אפילו ביחס לממשלות השמאל. נשאר רק לבדוק אם זה אותו נתניהו שכתב את הספר 'מקום תחת השמש' שבו שטח את משנתו נגד שחרור מחבלים ועליו עשה את תחילת הקריירה הפוליטית שלו".

אלמגור ליועמ"ש: עצור עסקת בלאו

שלמה פיוטרקובסקי

אלמגור ליועמ"ש: עצור עסקת בלאו

ארגון נפגעי הטרור אלמגור פנה ליועץ המשפטי לממשלה בעקבות עסקת הטיעון עם אורי בלאו ודרש לעצור את העסקה.

ערוץ 7

2012-07-05


אורי בלאו. כתב אישום (פלאש 90)

ארגון נפגעי הטרור אלמגור פנה ליועץ המשפטי לממשלה בעקבות עסקת הטיעון עם אורי בלאו, "עצרו את עסקת הטעון עם אורי בלאו, אחרת נעתור לבג"צ".

"הפרקליטות עושה איפה ואיפה ונכנעה ללחץ חבריו בתקשורת, אל מול הצורך להגן על בטחון המדינה והמלחמה בטרור", אומר סא"ל במיל. מאיר אינדור ראש הארגון.

לדבריו, "לבלאו היו אלפי מסמכים בהם תכניות מבצעיות למלחמה בטרור הכוללות מידע מודיעיני רב ערך. המסר של הפרקליטות בעסקה: גנוב, פרסם, מסחר את סודותיה של ישראל. אם אתה שייך לברנז'ה המתאימה -תצא בזול".

כתב אישום מתוקן הוגש לפני זמן קצר לבית משפט השלום בתל-אביב נגד העיתונאי אורי בלאו בעבירה של החזקת ידיעות סודיות בלא כוונה לפגוע בבטחון המדינה.

כתב האישום הוגש במסגרת הסדר טיעון. על-פי כתב האישום, בלאו קיבל מענת קם דיסק נשלף (Disk on Key), עליו נשמרו כ-1800 מסמכים, מהם רבים בסיווג "סודי ביותר" ו"סודי" והחזיק בהם.

"מאסרי העולם לאיברהים חאמד – עד החטיפה הבאה"

ישי קרוב

"מאסרי העולם לאיברהים חאמד – עד החטיפה הבאה"

ראש ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור', מאיר אינדור, תוקף את הממשלה, "שלא מאמצת את מסקנות ועדת שמגר שאוסרות על שחרור מחבלים המוני".

ערוץ 7

2012-07-01


תוקף. אינדור (פלאש 90)

ראש ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור', מאיר אינדור, התייחס אחר הצהריים (ראשון) לגזר הדין של 54 מאסרי עולם, שנגזרו על איברהים חאמד, ששימש כראש הזרוע הצבאית של החמאס באיו"ש והורשע בשבוע שעבר באחריות לשורה ארוכה של פיגועי התאבדות שהביא למותם של 46 ישראלים ולפציעתם של למעלה מ-400 ישראלים.

"עונשי המאסר עולם, שהוטלו על איברהים חמאד הם עונשים זמניים, עד החטיפה הבאה או החטיפה שלאחריה", אמר אינדור, "כל עוד הממשלה לא מאמצת את מסקנות ועדת שמגר שאוסרות על שחרור מחבלים המוני כפי שהיה בעסקת שליט, לכל ברור, שהממשלה הזו תיכנע ותשחרר שוב, אם אך תעמוד מול חטיפה נוספת. לכן לצערינו החטיפה הבאה היא רק שאלה של זמן".

"ברקע כבר רוחשות חוליות חטיפה עם מוטיבציה בשמיים וכבר ניסו לחטוף וזו רק שאלה של זמן – מתי הם יצליחו בכך. בינתיים כולם ישתתפו במשחק ה'נדמה לי' המשפטי שבו יש פרקליטים ושופטים ומשפחות שמצפות לצדק".

"הרציניים היחידים הם ארגוני הטרור וחוליות החטיפה", אמר אינדור, "שמול הרפיסות והכניעה הם גילו נחישות ואורך רוח. מה ימנע אותם לעשות זאת בעתיד כאשר אפילו לא לא נעשה חשבון על העבר בשל חטיפת שליט?!".

אינדור הדגיש כי "החלופה השניה היא עונש מוות, אבל ממשלה זו כבר הוכיחה שאינה מסוגלת להחיל זאת על רוצחי בני משפחת פוגל, וקשה לראות אותה נוקטת יוזמה כזו לגבי האחרים".