אלמגור: נתניהו מנהל מדיניות "יו-יו"

שלמה פיוטרקובסקי

אלמגור: נתניהו מנהל מדיניות "יו-יו"

בארגון נפגעי הטרור אלמגור אומרים בתגובה לדברי נתניהו בישיבת הממשלה, כי "במטה שליט זיהו את נתניהו כאיש עם מדיניות "יו-יו".

ערוץ 7

2011-06-26


מקשיב למחיאות הכפיים. נתניהו (פלאש 90)

בארגון נפגעי הטרור אלמגור אומרים בתגובה לדברי נתניהו בישיבת הממשלה, לפיהם "ישראל קיבלה את ההצעה של המתווך הגרמני – אך בחמאס לא הגיבו", כי "דברים אלו מעידים ש"מטה שליט" צודק מבחינתו שמקדיש את רוב זמנו ללחץ על נתניהו".

לדבריהם, "במטה שליט זיהו את נתניהו כאיש עם מדיניות "יו-יו" אל מול העמידה התקיפה של החמ"ס. נתניהו זונח בכך, את כל מה שהטיף לו בספריו על האיסור להכנע לטרור כולל שחרור מחבלים ומסייע לתפישת החמ"ס שאת ישראל אפשר להכניע בכח אם רק ישכילו להפעיל מנגנוני שתוף פעולה בצבור הישראלי שילחצו על ממשלתה".

באלמגור מציינים, כי "הודעת נתניהו היום מגלה שקיבל בעצם את ההצעה לשחרור יותר מאלף מחבלים ורוצחים (הצעת המתווך הגרמני) ובכך קיבל כמעט את כל דרישות החמ"ס יותר מקודמו אולמרט-איש קדימה".

"אוי לה לאומה שאת החלטותיה היא מקבלת הקרקס התקשורתי בסגנון ריאלטי וסמסים, בשאלות הבטחון שחיי אזרחיה כולם תלויים בהן", מוסיפים באלמגור ומכוונים ליוזמת מטה שליט למפקד לאומי למען שחרורו.

אלמגור: מבחנו של נתניהו יהיה בביצוע

אלמגור: מבחנו של נתניהו יהיה בביצוע

ערוץ 7

2011-06-23

ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' מברך על הודעת רה"מ בנושא ביטול התנאים המפליגים של החמאס.

"הגיע הזמן לסיים את פרק השעשועים שהקימו המחבלים בתוך בתי הסוהר" – נאמר בהודעת האירגון, הקורא גם לאסור ביקורי משפחות בדיוק כפי שגלעד שליט אינו מקבל ביקורים, ולמנוע ביקורי עורכי דין שחלקם הפכו לבלדרים בשרות המחבלים וארגוניהם תוך ניצול מעמדם".

"מבחנה של ההחלטה תהיה כאשר יתחילו הלחצים מבית ומחוץ למנוע את הביצוע. אנו קוראים לממשלה לעמוד איתן מולם" – אומרים באלמגור.

המשפחות השכולות זועמות: תנאי האסירים מרתיחים את הדם

עמיחי אתאלי; אריק בנדר

המשפחות השכולות זועמות: תנאי האסירים מרתיחים את הדם

הפרסום הבוקר במעריב שחשף את התנאים להם זוכים אסירים ביטחוניים בבתי הכלא בישראל, עורר ביקורת קשה בקרב חברי כנסת ומשפחות שכולות שאיבדו את יקיריהן. "צריך להרע להם את התנאים", אמר ציון סוארי שאיבד את בנו בפיגוע ירי. "המצב חמור עוד יותר ממה שהוצג", הוסיפו בארגון נפגעי הטרור אלמגור

NRG

2011-06-15

בני המשפחות השכולות זועמים בעקבות חשיפת מעריב הבוקר (ד'), אודות החיים האמיתיים של הרוצחים הפלסטינים הכלואים בישראל.


האסיר סאא'ד עומר בתאו עם דגל קבוצתו האהובה (צילום: מתוך הפייסבוק)

על פי הפרסום, האסירים הכלואים בבתי הכלא בישראל על רקע מעורבותם בפיגועי תופת, נמצאים בקשר יומיומי עם משפחותיהם וגם עם חבריהם לארגוני הטרור דרך המכשירים הסלולאריים שהם מחזיקים.

בתמונות שנחשפו הבוקר התגלה כי רבים מהם מחזיקים טלפונים סלולאריים מהדור השלישי באמצעותם הם מפעילים חשבונות פייסבוק אליהם הם מעלים תמונות. בחלק מהתמונות ניתן לראות כמה טובים חייהם בכלא. האסירים נראים כשהם יושבים יחדיו, מכינים ארוחות מפוארות וצופים במשחקי כדורגל.

"זה כואב, מרגיז ומרתיח את הדם", אמר היום ציון סוארי שאיבד את בנו, בתו וחתנו בפיגוע ירי בכביש 443 בשנת 2001. "כשאני שומע איך הרוצחים המנוולים האלה חיים אני אומר לעזאזל, למה השקענו כל כך הרבה משאבים בלתפוס אותם".

כשנתפסו המחבלים שרצחו את בני משפחתו של סוארי הם הודו כי מי ששילח אותם לפיגוע היה מרואן ברגותי, מנהיג ארגון התנזים. ברגותי, כך התברר, שילם בעצמו 500 דולר לכל מחבל לפני שיצאו לבצע את הפיגוע.

טלפונים ופייסבוק

כיום ברגותי עצמו וכל חברי חוליית הפת"ח שרצחה את בני משפחת סוארי, יושבים בבתי כלא בישראל ונהנים מאותם תנאים שהוצגו הבוקר במעריב. "זו ממשלה בחדלונה", אומר ציון סוארי, "אני הלכתי לכל הדיונים במשפט של המחבל שרצח את ילדיי. אני עצמי דובר ערבית ובאחד הדיונים פתאום שמעתי אותו מדבר עם אבא שלו".

לדבריו, "האבא שאל אותו אם הוא צריך משהו והבן עונה לו 'לא אבא, יש לי תנאים יותר טובים מבבית. האבא התעקש, 'אולי בכל זאת חסר לך משהו?' אז הבן חשב רגע ואמר 'הדבר היחיד שחסר לי זה אישה'". למשמע הדברים הללו התפרץ סוארי והחלה קטטה בבית המשפט. "זה מרתיח לך את הדם והיום אני שומע שיש להם טלפונים וטלוויזיה ושהם בקשר עם המשפחות בפייסבוק. אני לא מבין את שירות בתי הסוהר ואת הממשלה. אנחנו עם מטומטם".

בעניין עסקת שליט לסוארי יש עמדה ברורה, "מה שצריך לעשות זה פשוט להרע להם את התנאים. אנחנו כמשפחות שכולות התחננו לזה אינסוף פעמים. ביום שירעו להם את התנאים הצעקה בצד הפלסטיני תתגבר וגלעד שליט ישתחרר מהר מאוד. אבל במצב הנוכחי לאן יש להם למהר. כמו שהרוצח של ילדיי אמר, יש להם בכלא תנאים יותר טובים מבבית".

"החברה הישראלית התגייסה לא מזמן להפסיק את החגיגה של המחבלים בבתי הכלא בארץ ואפילו קראו לזה בזמנו 'חוק שליט' אבל פתאום קיבלו רגליים קרות", אומר רון קרמן ששכל את בתו טל בפיגוע התאבדות בחיפה בחודש מרץ 2003. "לדעתי שירות בתי הסוהר מפחד מהמהומות שלהם ברגע שיודיעו על שינוי התנאים לתנאים של כלא נורמלי ולכן משאירים אותם לחיות כמו מלכים".


מתוך דף הפייסבוק של סאא'ד עומר שנדון ל-19 שנות מאסר (צילום: מתוך הפייסבוק)

"המצב הרבה יותר חמור"

קרמן סיפר על שירות מילואים שעשה בעבר בכלא קציעות בו כלואים אסירים ביטחוניים: "יש להם אוטונומיה מלאה. שטח ענק שבו הם מסתובבים חופשי ועושים מה שהם רוצים. אם הנהלת הכלא רוצה לעשות איתם משהו היא מתייעצת עם מנהיגי המחבלים. צריך לטפל בנושא הזה ביד קשה. אסור לפחד. המצב הנוכחי הוא לעג והשפלה לחברה הישראלית ולנו כמשפחות".

מאיר אינדור, מנכ"ל ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' הגיב אף הוא בזעם לפרסום: "לפי מה שאני יודע המצב הוא עוד הרבה יותר חמור ממה שנחשף. מה שמסתתר מאחורי כל היד החופשית שמופעלת כלפי האסירים זו בעצם ההכרה של מדינת ישראל ברוצחים האלה כחיילים לגיטימיים. ברגע שנותנים להם להתארגן מול הצלב האדום במתכונת של שבויי מלחמה, משמעות הדבר היא שרצח האזרחים שהאנשים האלה עשו מוכר כלחימה לגיטימית"

"התיקון שחייבים לעשות זה להתייחס אליהם כאסירים לכל דבר. לפורר את המירקם החברתי שלהם ולהפריד אותם מהחיים הללו בקומונה חברתית אחת גדולה. את כל זה צריך לעשות בלי קשר לגלעד שליט. חבל שממשלה שעלתה עם טיקט של מלחמה בטרור לא עושה דבר בעניין הזה".

"להטיל עונש מוות על המחבלים"

גם בזירה הפוליטית הרוחות סוערות בעקבות חשיפת מעריב. ח"כ מיכאל בן ארי אמר כי: "התמונות הן אחת הסיבות מדוע צריך להטיל על המחבלים עונש מוות. אם הכנסת לא תאפשר זאת בקרוב, נוכל לראות צילומים של טובחי משפחת פוגל אוכלים עוף ממולא באורז".

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יריב לוין (הליכוד), זעם גם הוא ואמר כי "הגיע הזמן לשים סוף לביזיון הזה. הגישה הפחדנית כלפי הרוצחים השפלים צריכה לפנות מקום ליד קשה ונחושה. אני קורא לראש הממשלה לשים קץ לאבסורד ולאפשר את קידום הצעת החוק אותה הגשתי המחמירה את תנאי כליאתם של האסירים הביטחוניים ושוללת מהם הטבות כגון ביקורים, צפייה בטלוויזיה ולימודים. החגיגה של תנאי הלוקסוס להם זוכים האסירים בבתי הכלא בישראל חייבת להיגמר".

ח"כ עתניאל שנלר התייחס אף הוא לתנאים להם זוכים האסירים הביטחוניים בבתי הכלא בישראל ואמר: "המשך אספקת התנאים הביטחוניים יוביל למרחץ דמים. מדיניות כליאתם של המחבלים המאפשרת להם לנהל אורח חיים חופשי ומופקר בכלא, מבטאת העדפה של שקט זמני מזויף על פני הרתעה וענישה, שהם עיקר מהות השהייה בכלא".

"השקט הנקנה בשוחד של ארוחות, לימודים ועוד, יוביל למרחץ דמים כלפי אזרחי ישראל", הוסיף שנלר. "יש לשנות מיד את מדיניות הכליאה בבתי הכלא, כך שתאזן בין החוק הבינלאומי לזכות ההגנה הלאומית".

ארגון אלמגור מבקש להפגין במג'דל שמס

עמיחי אתאלי

ארגון אלמגור מבקש להפגין במג'דל שמס

ארגון משפחות נפגעי טרור ביקש מהמשטרה להיכנס לאזור ההפגנות. "נאמר להם: למה אתם צריכים למות בגלל פשעי צבא סוריה?"

NRG

2011-06-07

אנשי ארגון "אלמגור" של משפחות נפגעי הטרור פנו אמש (ב') למחוז הצפוני של המשטרה בבקשה שיותר להם להיכנס לאזור ההפגנות במג'דל שמס, על גדר הגבול עם סוריה.

אם יותר להם להיכנס, מתכוונים אנשי הארגון להגיע כשהם מצוידים במערכת הגברה עוצמתית ולשדר אל עבר הסורים מסרים מתריסים. "לדעתנו אסור להשאיר את המגרש ריק לפרופגנדה הסורית. לכן אנו מבקשים להגיע אל הגבול הסורי שם נתייצב קבוצת אזרחים, משפחות שכולות טרור ופצועים אל מול המפגינים הסוריים עם רמקולים", אמר אמש מנכ"ל הארגון מאיר אינדור.

מארגון אלמגור פנו אל המזרחן ד"ר מרדכי קידר מהחוג לערבית באוניברסיטת בר אילן כדי שיקליט עבורם את המסרים שישודרו. "אני לא אפנה לשלטון הסורי", אמר אמש קידר. "אפנה לאנשים המסכנים שהשלטון שולח אותם למות לטובת האינטרסים הצרים שלו".

"אני מתכוון לומר דברים כמו 'למה אתם צריכים למות בשביל לכסות את הפשעים של צבא סוריה? השלטון הסורי משחק בכם בשביל להסתיר את הנוראות שהוא מבצע בחמת ובחומס. הוא שוב משתמש בפלסטינים לצרכיו הפנימיים והפרטיים וזו הטרגדיה של הפלסטינים – שהערבים בגדו בהם לפני שאנחנו הישראלים עשינו זאת".