צה"ל יצמצם הנוכחות ביו"ש

עוזי ברוך

צה"ל יצמצם הנוכחות ביו"ש

בפגישה ביטחונית שהתקיימה אתמול הוסכם על צמצום משמעותי בנוכחות צה"ל בערים פלסטיניות ביו"ש. צה"ל ייכנס רק במקרים דחופים

ערוץ 7

2009-06-25


צילום: פלאש 90

נמשכות המחוות כלפי הרשות הפלסטינית. צה"ל יצמצם למינימום את נוכחותו בארבע ערים פלסטיניות ביהודה ושומרון: רמאללה, קלקיליה, יריחו ובית לחם. בכך יורחבו סמכויות הרשות לטפל בסוגיות ביטחוניות ופנימיות.

כך סוכם בפגישה שהתקיימה אתמול בין ראשי מנגנוני הביטחון הפלסטינים לבין מפקד אוגדת איו"ש תת אלוף נועם תיבון וראש המנהל האזרחי תת אלוף יואב פולי מרדכי

במהלך הפגישה סוכם כי מנגנוני הביטחון הפלסטינים יוכלו לפעול לא רק בין חצות לשעה 5 לפנות בוקר, אלא 24 שעות. עם זאת, צה"ל משאיר לעצמו את האפשרות להיכנס לערים על פי צרכים ביטחוניים.

מחווה זו מצטרפת לשורת הקלות לפלסטינים בשנה האחרונה וביניהם הסרת מחסומים. לפני כשבועיים הודיע צה"ל על הסרת מחסום ורד יריחו הממוקם דרומית לעיר יריחו, זאת כחלק מישום ההחלטה על הקלות לאוכלוסייה הפלסטינית, אותה מקדם שר הביטחון, אהוד ברק.

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, אומר כי הסכמת ישראל לפיה ימנע צה"ל מלפעול בכמה ערים ביהודה ושומרון, מסכנת באופן מוחשי את תושבי תל אביב וירושלים ושאר ערי ישראל.

"בסרט הזה כבר היינו, צה"ל יוצא, מעבדות החבלה פורחות והפיגועים מתחדשים", מוסיף דיין, "יותר מאלף ישראלים שילמו בחייהם על ההתעלמות מן העובדה שרק חופש פעולה של צה"ל הוא הערובה לבטחון אזרחי ישראל".

ארגון נפגעי הטרור אלמגור פנה לועדת חוץ וביטחון בדרישה לקיים דיון דחוף בהחלטה לצמצם הכוחות ביו"ש.

במכתב לועדה אומרים בארגון כי "החלטה זו בתוספת הורדת רוב המחסומים לאחרונה בגדה, חושפת את אזרחי וחיילי ישראל להתארגנות של גורמי הטרור בחסות הואקום שהביטחוני שייוצר בערים ועל פי נסיון העבר. שום כח פלסטיני לא יעשה לנו את העבודה כפי שחיילי צהל יודעים, רוצים ויכולים לעשות".

"החלטה להעביר איפורמציה בטחונית לרש"פ היא הוספת חטא על פשע באשר היא חושפת את המשת"פים לסיכון ותאפשר לסייעני הטרור הממלאים את הרש"פ להזהיר את המבוקשים להמלט-כפי שהיה בעבר", נאמר במכתב לועדה.

אלמגו"ר מחזק את אולמרט: "מנעת הרג של אזרחים רבים"

אחיה ראב"ד

אלמגו"ר מחזק את אולמרט: "מנעת הרג של אזרחים רבים"

Ynet

2009-06-09

ארגון ההורים השכולים אלמגו"ר שלח מכתב לראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ולראש הממשלה הנוכחי בנימין נתניהו, בעקבות הפרסום ב-ynet על חילופי הדברים בין חברי הכנסת שאול מופז ורוני בר-און בישיבת סיעת קדימה עם נועם שליט.

אנשי אלמגו"ר ביקשו לחזק את ידיו של אולמרט על החלטתו שלא לאשר עסקת שבויים שכללה שחרור מחבלים רבים. "בכך מנעת הרג של רבים מאזרחי ישראל ופציעת אחרים, כפי שקרה לרבים מקהילתנו בידי מחבלים משוחררים", נמסר.