תגובות בימין: "ברק לא יוכל לנקות את ידיו"

יוסי זילברמן

תגובות בימין: "ברק לא יוכל לנקות את ידיו"

תגובות סוערות במערכת הפוליטית לאחר הפיגוע: חברי האיחוד הלאומי, ח"כ בן ארי וח"כ אלדד, תולים את האשמה בשר הביטחון ברק. "הפיגוע הרצחני בבת עין הוא תוצאה של פעילות שר הביטחון ביהודה ושומרון". ח"כ חסון מקדימה, לשעבר סגן ראש השב"כ, אמר "קשה לי להאמין שחיה כזאת תשוחרר בעסקה להחלפת שבויים בעתיד"

חדשות 2

2009-04-02


היישוב בת עין לאחר הפיגוע, היום (צילום׃ חדשות 2)

הפיגוע הקשה ביישוב בת עין, ממש לאחר הקמת הממשלה החדשה, הכה את המערכת הפוליטית בתדהמה. ח"כ ישראל חסון, סגן ראש השב"כ לשעבר וחבר קדימה אמר כי "עלינו לעשות הכול כדי שהרוצח השפל שבחר ליטול את חייהם של ילדים חסרי ישע בדרך ברברית ופרימיטיבית ייתפס במהרה ויבא לדין".

חסון הוסיף, "קשה לי להאמין שחיה כזאת תשוחרר בעסקה להחלפת שבויים בעתיד". ח"כ מיכאל בן ארי מהאיחוד הלאומי תקף בחריפות את שר הבטחון ברק והטיל עליו את האחריות לפיגוע בבת עין. "בשבועות האחרונים הזהרנו כי הסרת המחסומים והמדיניות המקלה מול הפלסטינים יכולה להביא לאסון. ברק לא יוכל לנקות את ידיו", אמר.

חברת הכנסת מירי רגב מהליכוד אמרה בתגובה לפיגוע כי "זה הוא אירוע חמור ביותר והוא מוכיח שוב שהפלסטינים פניהם לטרור ולפגיעה באזרחים חפים מפשע". עוד מוסיפה רגב, "במציאות הזאת אנחנו צריכים להגן על אזרחינו ולוודא שהפלסטינים בראש ובראשונה לפני שהם מדברים על שלום חייבים להפסיק את הטרור".

"עונש מוות לטרוריסטים רוצחי ילדים"

ח"כ אריה אלדד מהאיחוד הלאומי, מאשים גם הוא את שר הביטחון. "הפיגוע הרצחני בבת עין הוא תוצאה של פעילות שר הביטחון ביהודה ושומרון. בחודשים האחרונים היינו עדים להסרת מחסומים סיטונאית מחד ופגיעה בכיתות הכוננות מאידך. אני קורא לראש הממשלה החדש להסביר לשר הביטחון הישן כי לממשלה החדשה יש מדיניות חדשה ביחס לטרור ובכוונתה לחזק את היישובים ביהודה ושומרון".

ארגון נפגעי הטרור אלמגור קרא לממשלה החדשה לקדם בדחיפות עונש מוות ל"טרוריסטים רוצחי ילדים", ברוח דבריו של המשורר הלאומי ביאליק, על 'נקמת ילד קטן שלא ברא השטן'. "עונש כזה ימנע את שחרורם בעתיד בעסקאות שחרור או מחוות לפלסטינים וארגוניהם", אמר מנכ"ל הארגון, מאיר אינדור.