סמיר קונטאר ב"גבעת הצעקות" בגולן: אנו מחכים לטעות של הציונים

פוראת נסאר

סמיר קונטאר ב"גבעת הצעקות" בגולן: אנו מחכים לטעות של הציונים

הרוצח הלבנוני ששוחרר מישראל במסגרת עסקת השבויים ביקר היום ב"גבעת הצעקות", בצד הסורי של רמת הגולן. "דגל סוריה יתנוסס בקרוב מעל מג'דל שמס", אמר קונטאר וציין כי לפי הגעתו לגולן נפגש עם נשיא סוריה, בשאר אסד

חדשות 2

2008-11-24

"הנשיא אסאד ירים את דגל סוריה בקרוב ברמת הגולן", אמר בצהריים סמיר קונטאר, בנאומו בגבעת הצעקות בצד הסורי. הדברים נאמרו במהלך עצרת ההזדהות שהתקיימה לכבודו בצד הישראלי של הגולן.

מאות אנשים נכחו בעצרת, בהם בלטו תושבי מג'דל שמס, בוקעתא ומסעדה. בין המשתתפים בעצרת היו גם נציגים של ערביי ישראל מהגליל. דגלים של סוריה ושל לבנון הונפו היום בצד הישראלי של הגולן וילדים קטנים הניפו את תמונותיו של קונטאר.

השייח ראיד סלאח, ראש הפלג הצפוני, וח"כ סעיד נפאע מבל"ד ניצלו את העצרת כדי לנאום ולהפנות את דבריהם לקונטאר. "אני גאה בזה שקונטאר קיבל אזרחות סמלית פלסטינית וסורית" אמר סלאח. "ההתנגדות שבה נקט קונטאר תימשך".

עוד ציין סלאח שלפני כמה ימים קיבל זימון לחקירה במשטרת ישראל לאחר שלפי החשד, ארגן מעין תהלוכה במזרח ירושלים, בהשתתפות תושבים דרוזים מהגולן שהניפו דגלי סוריה.

"אני לא מפחד מחקירה ישראלית ולא מהממסד הישראלי", קרא סלאח. "כן, הם היו בירושלים והניפו את הדגל. אינני מתבייש בזה". הוא אף אמר בגלוי שאינו מפחד מבית הסוהר.

חה"כ סעיד נפאע ברך בתחילת דבריו את סמיר קונטאר ואת דרכו. "נציגי העיתונות הציונית שאלו אותי אם הנוכחות שלי כאן היא תמיכה בטרור", אמר נפאע. "אני אומר להם עכשיו שאני נוכח כאן כדי לתמוך בדרך ההתנגדות".

סמיר קונטאר: אנחנו מחכים לטעות של הציונים

מצידו השני של הגבול קונטאר שהיה מלווה בנציגים מהמשטר הסורי ברך על עצרת התמיכה בו ואמר: "לפני שבאתי לכאן נפגשתי עם הנשיא אסד. יש לאסד מסר אחד ויחיד: שהוא עצמו יבוא בקרוב לתושבי הגולן בצד הישראלי ויניף את הדגל הסורי מעל מגד'ל שמס".

קונטאר שיבח את ההתנגדות שהפגינו אנשי חיזבאללה. "אנחנו מחכים לציונים שיעשו טעות גדולה שלהם, ואז הם יתקלו באנשי ההתנגדות שיצאו מתחת לאדמה והסלעים". הוסיף קונטאר.

במקום נכחו גם אסירים דרוזים לשעבר שריצו קרוב ל-20 שנה בכלא הישראלי ונציגים של העמותות והארגונים התומכים באסירים הביטחוניים.

מוחמד כנעלה, יו"ר ארגון אנשי הכפר, שלא מזמן השתחרר מן הכלא שיבח את דרכו של סמיר קונטאר ושל אנשי ההתנגדות.

כנעלה הוסיף שארגון נפגעי הטרור אלמגור ופרקליטם של משפחת שחר, משפחת נפגעי קונטאר, פנו בזמן העצרת למפכ"ל המשטרה ולמפקד המחוז הצפוני בבקשה לפזר את האסיפה ולחקור את מארגניה על פי פקודת הטרור.

ב"אלמגור" מתכוננים לבחירות

יוני קמפינסקי

ב"אלמגור" מתכוננים לבחירות

ארגון נפגעי הטרור מתכנן לפעול בשני מישורים: קידום מועמדים במפלגות קיימות והרצת רשימה עצמאית.

ערוץ 7

2008-11-04

חברי ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" קיימו אמש (ב') כינוס במלון רמדה בירושלים בו הציגו את המהלכים שהארגון מתכנן לקראת הבחירות לכנסת. יו"ר הארגון, מאיר אינדור, הסביר: "צריך להיכנס לתחום הפרלמנטארי, לא עוד רק התחום החוץ-פרלמנטארי".

ב"אלמגור" רואים בבחירות הקרובות הזדמנות לקדם את מטרות הארגון ולהפיץ את המסר נגד שחרור מחבלים. הפעילות בימים הקרובים תתחלק לשניים: קידום מועמדים נפגעי טרור במפלגות הקיימות והרצת רשימה עצמאית לכנסת. אינדור מספר כי ב"ליכוד" יש כבר מועמד אחד: "חבר אחד מהנהלת הארגון, ד"ר אריה בכרך, הוא חבר תנועת הליכוד. פנינו אליו והוא הסכים לרוץ בפריימריז. אנחנו ננצל את ההרצה שלו לתעמולה".

בנוגע להרצת רשימה עצמאית, אינדור מבטיח כי במידה והרשימה תכנס לכנסת החברים יתחלפו בניהם והם לא "יידבקו לכיסאות". בנוגע לסיכויי ההצלחה, ב"אלמגור" מבטיחים להתחשב בסיכויים הצפויים בימים שלפני הבחירות והם יוודאו כי הם לא "מבזבזים" קולות ופוגעים במפלגות הימין.