"נפגעי הטרור – מגש הכסף של מדינת פלסטין"

"נפגעי הטרור – מגש הכסף של מדינת פלסטין"

היום יקיים ארגון "אלמגור" את טקס קבלת פנים המסורתית לציון יום הזיכרון, אינדור: "נראה שנפגעי הטרור הם מגש הכסף של מדינת פלסטין".

ערוץ 7

2008-05-07

היום יקיים ארגון "אלמגור" את טקס קבלת פנים המסורתית לציון יום הזיכרון במעמד פרופ' ישראל אומן, חתן פרס נובל, אב שכול ממלחמת לבנון, בבית "אריאל" ברח' הפסגה 5 בירושלים.

יו"ר "אלמגור" סא"ל (מיל.) מאיר אינדור אמר לקראת הטקס כי כי גם בשנה החולפת גדלה משפחת השכול והפצועים כתוצאה ממעשי הרצח והפגועים. "גם השנה נראה כי אנו, נפגעי הטרור, הם מגש הכסף שעליו מוקמת מדינת פלסטין. כשאומרים לנו "ישראל מוכנה לשלם מחיר עבור השלום" (אמש מדברי נשיא המדינה בטקס הזיכרון) נדע שאנו – מחיר ה"שלום" וקורבנותיו".

"בחזית הדרום גברו ארגוני החמ"ס והגיהאד מאז נמסרה להם רצועת עזה והם מפעילים טרור מתמשך וגדל. אוכלוסיית שדרות ועוטף עזה מותקפת מדי יום וכך כוחות הביטחון שעל הגדר והמעברים. בחזית יו"ש בוצעו מעשי רצח על ידי אנשי הרשות הפלסטינית (אבו מאזן) וכוחות הפת"ח".

"אנו תובעים מממשלת ישראל להילחם בארגוני הטרור במקום לנהל מו"מ עימהם. אנו שוללים כל ניסיון לפתור בעיות ביטחוניות או פוליטיות באמצעות מחוות ושחרורי מחבלים. אנו תובעים להפסיק את תנאי הלוקסוס שיש למחבלים בבתי הכלא, הכוללים ביקורי משפחות, עורכי דין ועד פוליטיקאים. יש להפסיק את תנאי ה'לוקסוס' שיש להם, על פני אסירים רגילים. ועדי אסירים, תנאי קנטינה משובחים ולימודים אקדמאים, את סוגיית החטופים יש לפתור באמצעות הפעלת לחץ על האסירים ועל משפחותיהם, וכן על מנהיגי החמ"ס שנוסעים – הלוך ושוב לביקורים בארצות ערב, כולל עליה לרגל למכה".

"אנו תובעים לממש את ההבטחות של שועי העם ושריו על קברי יקירנו, על "ידינו הארוכה שתשיג את הרוצחים" ועל דין צדק וסגירת חשבון. הבטחות אלו אינן עולות בקנה אחד עם דיבורים על מו"מ עם ארגוניהם ומנהיגיהם, עם שחרורי מחבלים שנעשו בשנה החולפת ועם הדיבורים על שחרורי מחבלים בעתיד, כולל כאלה עם 'דם על הידיים'", אמר אינדור.

אינדור הוסיף כי ארגונו תובע מממשלת ישראל לתקן את החוק בייחס לאלמנות שמתחתנות מחדש וגימלת האלמנות מופסקת להן בשל הנישואים, "יש מספיק מתח בהקמת חיי משפחה מחודשים ואין להכניסן למתח כספי מיותר".

"כמו כן אנו תובעים סיום הליכי חקיקה לגבי מקרים של בנים בוגרים של שני הורים שנרצחו ו'גמלת האלמנות' נלקחת מהמשפחה באין אפילו הורה אחד. אל לתקציב המדינה "להרוויח" ממות שני בני הזוג".