קול ישראל: נפסלה פרסומת המצטטת את רבין

נועם שגב

קול ישראל: נפסלה פרסומת המצטטת את רבין

הפרסומת "עדיפים כאבי השלום על ייסורי המלחמה" הורדה בעקבות לחצים

Ynet

2001-12-20

ברשות השידור החליטו אתמול (ד') להשעות את שידור פרסומות הרדיו מטעם "פורום הורים שכולים ישראלים ופלסטינים", בהן מצוטט יצחק רבין ז"ל בדברים: "עדיפים כאבי השלום על ייסורי המלחמה". מלשכת מנכ"ל הרשות נמסר כי ההחלטה להוריד את התשדירים התקבלה לאחר פניות הורים שכולים וכן בעקבות פניה מטעם "מטה מותקפי הטרור". על פי החוק, שידורים שתכנם נמצא במחלוקת פוליטית אסורים לשידור וההכרעה בעניין הועברה לידי ועדת הערר של הרשות.

שמוליק כהן, מנהל הקמפיין, אומר ל-ynet כי הידיעה על הורדת התשדירים התקבלה אתמול. "אחרי יום אחד שהתשדירים שודרו הודיעו לנו שאמנון נדב, מנהל הרדיו, החליט להקפיא את הקמפיין עקב פניות שונות של אנשים. אולי הם חושבים שצריך להמשיך במלחמה", אמר כהן. "ההחלטה הפתיעה אותנו מפני שלפני עליית התשדירים הם אושרו על ידי מנהל הרדיו באופן אישי, אבל כנראה שלוחצים עליו פוליטית. הורדת התשדירים גורמת לנו נזק כספי רב ואנחנו נעמוד על כך שהם יחזרו לאוויר".

במכתב שנשלח למנכ"ל הרשות כתב מאיר אינדור, יו"ר "מטה מותקפי הטרור", כי יש להפסיק את השידורים בין היתר מפני שהמדובר בפרסומת פוליטית הלוקה בחוסר טאקט כלפי משפחות נפגעי הטרור. בתגובה לדבריו של שמוליק כהן נמסר מלשכתו של מנהל הרדיו נמסר כי מנכ"ל רשות השידור הוא שהחליט על השעיית התשדיר. בשלב זה, בשל שהייתה של יו"ר ועדת הערר בחו"ל, טרם נקבע מועד לדיון בפרסומת.