ח"כ גדעון סער / שחרור מחבלים ללא תמורה

ח"כ גדעון סער

יו"ר סיעת הליכוד

שחרור מחבלים ללא תמורה

ישראל היום

2008-12-01

עד הרגע האחרון ממשיכה ממשלת אולמרט-לבני בריטואל הקבוע של ויתורים חד-צדדיים. לכל פגישה בין אולמרט לאבו-מאזן יש תג מחיר קבוע – שחרור מחבלים ללא תמורה. שחרורים שלא רק שמעולם לא קידמו את התהליך המדיני, חלק ניכר מהמחבלים המשוחררים חזרו לעסוק בפעילות טרוריסטית נגד ישראל.

מעבר לעיוורון המדיני-ביטחוני, יש כאן כשל מוסרי וערכי – הסלחנות בשחרור מחבלים טרם ריצוי עונשם מקרינה חוסר חומרה למעשיהם הנפשעים. אין מדינה אחרת שנלחמת בטרור שנוהגת כך. בעבר היו עסקאות לשחרור מחבלים תמורת פדיון שבויים. שחרור מחבלים ללא תנאי הוא זילות שלטון החוק וזלזול בביטחון אזרחי ישראל.

השחרור המצטבר של כ-1500 מחבלים ללא תמורה מאז נחטף גלעד שליט מעלה את דרישות החמאס לשחרורו. שהרי אם ישראל מוכנה לשחרורים המוניים של מחבלים ללא תמורה – מן הסתם יש לתבוע ממנה הרבה יותר מתוך הנחה שתיכנע. ראוי היה להימנע ולו משחרור מחבל אחד כל עוד גלעד שליט נמצא בשבי החמאס.

לבני תמכה בשחרור המחבלים ללא תמורה, כפי שתמכה בעבר. בנושאים המדיניים והביטחוניים אין בינה ובין אולמרט שום הבדל ולא היה ביניהם ולו ויכוח עקרוני אחד במהלך כל הקדנציה. הבוחר הישראלי יצטרך לדחות את האפשרות של ממשלת אולמרט השנייה בראשות לבני, שתוליך אותנו על סף התהום, צעד אחד יותר מדי קדימה.