אלמגור: בגלל שחרור המחבלים איבדנו את ההרתעה

עמיחי רובין

אלמגור: בגלל שחרור המחבלים איבדנו את ההרתעה

בארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' אומרים כי למחבל שדקר הבוקר את החייל צפויים חיים משוגעים בכלא ולאחר מכן הוא ישוחרר במסגרת עסקה או מחוות

סרוגים

2013-11-13


ארכיון פלאש 90

בעקבות פיגוע הדקירה שארע הבוקר (ד') בעפולה בו דקר נער ערבי בן 16 חייל צה"ל מאשים ראש ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' מאיר אינדור את ממשלת ישראל שהביאה למצב הבטחוני הלא תקין.

"היד שאחזה בסכין הייתה של הצעיר הפלסטיני אבל שולחיו הם אבו מאזן וחבריו ברש"פ שעושים ברמאללה קבלות הפנים של גבורים לרוצחים שמשתחררים ומחנכים בכך דור נוסף של רוצחים צעירים בתקווה להיהפך גם הם לגיבורי התרבות הפלסטינית." מאשים אינדור ומוסיף:

"הצעיר הערבי שדקר הבוקר בעפולה ציפה שאף אחד מהסובבים לא יהרוג אותו מחשש לחקירות והעמדה לדין. אבל גם ידע שגם אם ייתפש עונשו יופחת – בעסקה נוספת, עד אז יקבל בכלא מלגה קבועה. משם קבלת פנים של גבורים במוקטעה ובטלוויזיה הפלסטינית ופנסיה נדיבה לשארית חייו. ממש חיים משוגעים!"

באלמגור קוראים לממשלת ישראל להכריז שהיא מפסיקה את גלי שחרור המחבלים "על מנת לאותת שרצח ישראלים אינו משלם ולשקם בכך את מערכת ההרתעה. הצעד השני הוא אימוץ דוח שמגר לגבי שחרור מחבלים על מנת לשקם את מערכת החוק שנפגעה קשות ביחס לענישת גורמי הטרור. "