המשפחות השכולות זועמות לאור חגיגות הפלסטינים: "השחרור גזר דינם של ישראלים נוספים"

המשפחות השכולות זועמות לאור חגיגות הפלסטינים: "השחרור גזר דינם של ישראלים נוספים"

שחרורם של האסירים הפלסטינים התקבל בזעם רב בקרב המשפחות השכולות, שצפו בחגיגות ברשות. יו"ר ארגון נפגעי הטרור, שעתר לבג"ץ מספר פעמים נגד השחרור העריך כי רבים מהם יחזרו לטרור. אח שכול: "התחושות קשות מאוד, שילמנו את מחיר כניעת ממשלת ישראל"

חדשות 2

2013-08-14

שחרורם של 26 האסירים הפלסטינים נקבע לשעות הלילה המאוחרות, זאת על מנת למנוע את פרסום תמונת הניצחון של הפלסטינית. אך הדבר לא הצליח למצוא מזור לכאבם של המשפחות השכולות, שצפו הלילה בחגיגות בתחומי הרשות ובעזה – בזעם ובבכי.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הביע מאיר אינדור, יו"ר ארגון אלמגור, זעם על החלטת הממשלה לשחרר את האסירים כחלק משורה של מחוות מדיניות. "ממשלת נתניהו הונתה את הציבור", אמר אינדור. "נתניהו אמר שלא יהיו תנאים מוקדמים – שחרור אסירים בטרם ישיבה למו"מ זה תנאי מוקדם".

"השחרור אמש ודאי גזר את מותם של ישראלים נוספים", הדגיש אינדור. "מספיק שרק כמה מהם יחזרו לטרור כדי שהמשוואה תתקיים. הרוצחים הם חלק חשוב בארגוני הטרור וקבלת הפנים הזאת נחרטה בלב כל צעיר פלסטיני שתוהה אם כדאי להצטרף לטרור".


שחרור האסירים, הלילה (צילום׃ רויטרס)


יחזרו לטרור? האסירים הפלסטינים (צילום׃ רויטרס)


קבלת פנים חגיגית ברשות (צילום׃ רויטרס)

"מקום הרוצחים – מתחת לאדמה"

"התחושות קשות", הוסיף אבי ברומברג, אחיינו של החייל אברהם ברומברג ז"ל. "המשפחות השכולות שילמו את מחיר הכניעה של הממשלה".

לדבריו, שחרור הרוצחים יביא לגל טרור נוסף. "פנינו מספר פעמים לבג"ץ וניסינו למנוע את השחרור הנוכחי, לצערי בבית המשפט בחר שלא לעסוק בנושא. נמשיך להיאבק כי מקומם של הרוצחים האלה הוא מתחת לאדמה".


הפגנה נגד שחרור אסירים, השבוע (צילום׃ חדשות 2)

כצפוי, קבלת פנים חגיגית המתינה ל-26 הפלסטינים שהגיעו במהלך הלילה לתחומי הרשות הפלסטינית ורצועת עזה. יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן המתין ברמאללה למחבלים וקיבל אותם בחום. "שוחררתם מאפלת הכלא", אמר אבו-מאזן. "יצאתם לשחר של חירות".

בעקבות השחרור, צפויים היום צוותי המשא ומתן הישראלים והפלסטינים לשוב לדיון בירושלים, דיון שישים קץ לקיפאון מדיני בן שלוש שנים ויעסוק בעיקר בפרטים טכניים בלבד.