פעילי "אלמגור" הפגינו בהר הרצל נגד שחרור האסירים השבוע

יונה ג'רמי בוב; דניאל ק. אייזנבד

פעילי "אלמגור" הפגינו בהר הרצל נגד שחרור האסירים השבוע

בהמשך תוכננה צעדה לעבר בית המשפט העליון. ראש ארגון ציוני אמריקה: "בקצב בו האסירים חוזרים לסורם, אנו למעשה מבטיחים שהשחרור יגבה חיים. התאבדות היא לא חלק משגרת היום שלי"

דה פוסט

2013-08-11

לפני ישיבת "ועדת החמישה" בה ידונו שרים בשחרור אסירים במהלך המו"מ עם הרשות הפלסטינית, קיים היום (א') ארגון "אלמגור" הפגנה בהר הרצל נגד שחרורם של 104 האסירים ולהם "דם על הידיים". על פי המתוכנן, 26 מהאסירים ישוחררו כבר ביום ג'. ההחלטה על שחרור האסירים התקבלה על ידי הממשלה כחלק משרשרת המחוות שנדרשו על מנת להשיב למסלולו את תהליך השלום לראשונה מזה שנים.

המפגינים החלו לצעוד החל מהשעה 10:00, כשהם מנופפים בדגלים שחורים ובשלטים. ראש הארגון מאיר אינדור אמר כי לאחר ההגעה לאנדרטה לזכר קורבנות הטרור ימשיכו המפגינים לעבר בית המשפט העליון על מנת לנכוח בדיון העתירה שהגיש הארגון כדי למנוע את שחרור האסירים.

שחרורם הצפוי של 26 מהאסירים במהלך השבוע הקרוב יהווה את הפעימה הראשונה מבין ארבע, בסיומם ישוחררו 104 אסירים פלסטינים שנכלאו טרם החתימה על הסכמי אוסלו ב-1993.


ההפגנה בהר הרצל, היום. (צילום: מרק ישראל סלם)

"זה לא עניין פוליטי עבורי, אלא עניין מוסרי", אמר ג'ף דאובה, ראש ארגון ציוני אמריקה במהלך הפגנת ארגון אלמגור לפני כשבועיים. "בקצב בו האסירים חוזרים לבצע פשעים, אנו למעשה מבטיחים שהשחרור יגבה חיים של יהודים. אם הטרוריסטים לא יחזרו לטרור ממש, הם ייסעו לטרוריסטים אחרים", אמר והוסיף: "התאבדות היא לא חלק משגרת היום שלי".