ניסיון פיגוע בשומרון: רכב נפגע מירי, אין נפגעים

ניסיון פיגוע בשומרון: רכב נפגע מירי, אין נפגעים

אש נורתה לעבר ישראלים שנסעו בכביש הגישה להתנחלות מעלה שומרון שממזרח לקלקיליה, ככל הנראה מהכפר הסמוך עזון. נזק נגרם למכונית, וכוחות גדולים של צה"ל פועלים באזור. יו"ר מועצת יש"ע המתגורר במקום: "זה אירוע חמור"

חדשות 2

2011-12-24


פיגוע ירי. ארכיון (צילום׃ מז"פ משטרת מרחב איילון)

פלסטינים פתחו הבוקר באש לעבר רכב ישראלי שנסע בכביש הגישה להתנחלות מעלה שומרון שממזרח לקלקיליה. איש לא נפגע, אולם למכונית נגרם נזק. מדובר צה"ל נמסר כי הירי בוצע, ככל הנראה, מהכפר הסמוך עזון. עוד אמרו שם כי כוחות הצבא סורקים כעת את האזור.

דני דיין, יו"ר מועצת יש"ע ותושב מעלה שומרון, סיפר על אירועי היום לחדשות 2 באינטרנט. "עברתי שם ב-10:00 והכל היה שקט. ב-10:45 ראיתי כוחות גדולים של צבא ונאמר לי שהיה ניסיון פיגוע ושאין נפגעים. זה קרה בציר פנימי שהיו בו מדי פעם זריקות אבנים, אבל פיגוע ירי לא זכור לי", הוא אמר.

דיין הגדיר את ניסיון הפיגוע "אירוע חמור", אך עם זאת ציין כי "ב-100 השנים האחרונות הפלסטינים לא הפסיקו אפילו לרגע את הניסיונות שלהם להרוג כמה שיותר יהודים".

מאיר אינדור יו"ר ארגון נפגעי הטרור אלמגור מסר בתגובה כי "הירי היום על מכונית ישראלית ליד מעלה שומרון הוא תוצאה ישירה של גל השחרורים השני של עסקת שליט, שבו שוחררו מחבלים אשר ריצו את עונשם על פיגועי טרור דומים שבו ירו ופגעו במכוניות, נוסעיהם ניצלו והם שוחררו אחרי זמן קצר. בכך סימנו ליורשיהם את מסלול השחרורים המהיר הצפוי להם אם ייתפסו".