עתירה: "העברת נשק לאבו מאזן תסכן את ילדיי"

רוני סופר

עתירה: "העברת נשק לאבו מאזן תסכן את ילדיי"

עו"ד שמעון הלוי מההתנחלות חלמיש מבקש מבג"ץ למנוע מהממשלה להעביר נשק לארגון הפתח. "ההחלטה מאיימת על ביטחון ששת ילדיי וביטחון משפחתי". לדבריו, אנשי הזרוע הצבאית של הפתח עלולים לבצע פיגועים באמצעות נשק זה

Ynet

2006-06-07

"החלטת ממשלת ישראל להעביר כלי נשק לפלג הפתח של הנשיא הפלסטיני אבו מאזן כדי לחזקו מול החמאס, מסכנת את חיי ששת ילדי ומשפחתי, ואת חיי משפחות רבות המתגוררות ביהודה ושומרון". כך טוען בעתירה שהגיש לבג"ץ, שמעון הלוי מההתנחלות חלמיש. עו"ד הלוי ביקש מבג"ץ להוציא צו על תנאי נגד העברת הנשק לאנשי אבו מאזן.

בעתירה טוען עוד הלוי כי "מדובר באזרח החושש לשלום ילדיו, ילידי היישוב הכפרי חלמיש המתגוררים במקום וחשופים לאיבת כוחות טרור חמושים הפועלים בסמוך למקום מגוריהם ואויבים את העותר וילדיו בשל היותם ממוצא יהודי, בשל אמונתם ודתם. חלק ניכר מארגונים אלו משתייכים לזרוע הצבאית של פלג הפתח".

לטענתו, "לממשלת ישראל אג'נדה פוליטית באשר לעתידו של האזור המצוי תחת השלטון הצבאי בו אני מתגורר עם ילדי. במדיניותה המוצהרת מבקשת הממשלה 'לייבש' את חייהם של היהודים באזור השלטון הצבאי". הוא התייחס לכך שהממשלה הביעה דאגה מהתוצאות הפוליטיות בבחירות ברשות הפלסטינית ובהתערבותם של שרי ממשלה הוחלט להורות למושל הצבאי, להתערב ולחמש את פלג הפתח בראשות אבו מאזן.

בהמשך הוסיף עו"ד הלוי מחלמיש בעתירתו לבית המשפט העליון: "לאור הצהרותיו של אבו מאזן ואנשיו וכן מעשי התוקפנות מצד אנשי הרשות הפלסטינית בראשה עמד נגד יהודים ובכלל זה האזרחים המתגוררים ביישובי היהודים שתחת השלטון הצבאי, ובכללם ילידי המקום, חשים העותרים כי מעשי המשיבה נעשים שלא בתום לב ועלולים לגרום בוודאות קרובה לערעור ביטחונם האישי של האזרחים היהודים בשטחי השלטון הצבאי ולסכנה מוחשית ומיידית לחייהם".

עו"ד הלוי טוען שעתירתו מייצגת אזרחים רבים המתגוררים בשטחי יהודה ושומרון. בעתירתו הוא מבקש מבית המשפט בשבתו כבג"ץ, להוציא צו על תנאי לעצירת העברת כלי הנשק לידי פלג הפתח של אבו מאזן. בית המשפט התבקש לדון בדחיפות בעתירה למתן צו על תנאי למניעת מסירת כלי הנשק.

המדינה טרם הגישה את תגובתה לעתירה.

אתמול הגיש ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" עתירה דומה לבג"ץ נגד החלטת הממשלה להעביר נשק לכוחות המאבטחים את יו"ר הרשות הפלסטינית. לדברי הארגון, יש למנוע את העברת הנשק מחשש שישמש את חמאס וארגונים נוספים ברשות הפלסטינית נגד ישראל.