חשד: התחזו לנפגעי טרור וגרפו כספים מאגודה נוצרית

אפרת וייס

חשד: התחזו לנפגעי טרור וגרפו כספים מאגודה נוצרית

לפי החשד, כמה תושבים בירושלים נהגו להגיע לאגודת "נוצרים אוהבי ישראל" כשהם חבושים בתחבושות, על קביים וכיסאות גלגלים, כדי לקבל מהאגודה כספים, בגלל ש"נפגעו בפיגוע". לאחר שקיבלו כספים מהאגודה, הם יצאו החוצה, מיהרו להסיר את התחבושות והמשיכו בדרכם. שניים כבר נעצרו

Ynet

2004-02-03

שני תושבי ירושלים נעצרו היום (ג') בחשד שהונו בחודשים האחרונים, יחד עם שורת אנשים נוספים, את אגודת "נוצרים אוהבי ישראל". זאת לאחר שהתחזו לנפגעי טרור וקיבלו כספים מהאגודה. לפי ההערכה, בדרך זו הוצאו במרמה מהאגודה הנוצרית עשרות אלפי שקלים.

החקירה החלה בחודש האחרון בעקבות מידע מודיעיני שהגיע למשטרה על ההונאה. בעקבות המידע, הוצבו מצלמות בכניסה למשרדי האגודה במרכז ירושלים, ונאסף מידע על הפרשה.

לפי החשד, "הפצועים" הגיעו על כסאות גלגלים, כשהם חבושים בתחבושות, או מדדים על קביים, וקיבלו מחברי האגודה בין 1,000 ל 5,000 שקלים לכל "נפגע טרור". לאחר שיצאו מהמקום, הם מיהרו להסיר את התחבושות, ולהתייצב במהירות על שתי רגליים. לפי החשד, יותר מעשרה אנשים הונו את האגודה בדרך זו.

אחד משני החשודים שנעצרו הוא דוד דרעי, חשוד, בשנות ה-20 לחייו, שתיווך לפי החשד בין "הנפגעים" כביכול לבין האגודה. הוא נהג ללוותם למשרדי האגודה, ולשלשל לפי החשד לכיסו בין 80 ל-90 אחוז מהכספים, כ"דמי תיווך". בית משפט השלום בירושלים האריך בצהרים את מעצרו ביומיים.

חשוד נוסף שנעצר, אבשלום נגר, התחזה לנפגע מהפיגוע האחרון באוטובוס קו 19 ביום חמישי. מעצרו הוארך עד הערב, ולאחר מכן הוא ישהה במעצר בית בתנאים מגבילים. החקירה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים.

"לבדוק את הגנבים הגדולים"

בתגובה לחשיפת הפרשה אמר ראש מטה נפגעי ארגון הטרור, מאיר אינדור, כי "צריך לבדוק את הגנבים הגדולים ולא הקטנים". ישנם, לדבריו, "עשרות ארגונים שאוספים כסף במצג שווא וחלק מהכספים נשארים אצלם ולא מגיעים לנפגעים".